پس از پایان آزمایش،‌ برخی از قطعات موسیقی تكرار شدند تا سیستم رایانه‌ای بتواند تشخیص دهد كه موسیقی پخش شده كدام است
دانشمندان تنها با کمک اسکن fMRI مغز و محاسبه جریان خون و فعالیت مغزی داوطلبان توانستند آهنگی که افراد به آن گوش می‌دهند را تشخیص دهند.
براساس گزارش ساینس الرت،‌ محققان باور دارند به كمک این تكنیک علاوه براینكه درک بهتری از چگونگی واكنش مغز انسان نسبت به موسیقی به دست خواهند آورد، ‌بلكه می‌توانند از آن برای كمک به افرادی كه توانایی برقراری ارتباط به شكل عادی ندارند،‌ مانند افراد مبتلا به سندروم قفل‌شدگی، استفاده كنند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
ایده بلند‌پروازانه‌تر این است كه تنها با استفاده از فكر،‌ بتوان موسیقی خلق كرد كه البته تا دستیابی به چنین توانایی راه زیادی در پیش است. این آزمایش مبتنی بر مدل رمزگشایی بود كه در آن رایانه، الگوی فعالیت‌های مغزی ایجاد شده توسط موسیقی‌های ویژه دنبال می‌كند زیرا بخش‌های مغز در تلاش برای شناسایی آهنگ‌ها و در زمان شناسایی آنها فعال‌تر می‌شود.
6 داوطلب حاضر در این پژوهش به 40 قطعه موسیقی در سبک‌های مختلف گوش دادند درحالی كه نرم‌افزار متصل به اسكنر مغزی به شكلی تنظیم شده‌بود تا فعالیت‌های مغزی را متناسب با ویژگی‌های موسیقیایی مانند تن موسیقی، ریتم و كیفیت صدا محاسبه كند.
پس از پایان آزمایش،‌برخی از قطعات موسیقی تكرار شدند تا سیستم رایانه‌ای بتواند تشخیص دهد كه موسیقی پخش شده كدام است و سیستم رایانه‌ای توانست از میان دو گزینه با دقتی 85 درصدی موسیقی درست را انتخاب كند. زمانی كه تعداد گزینه‌ها به 10 قطعه موسیقی رسید،‌دقت سیستم به 74 درصد كاهش پیدا كرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
محققان معتقدند به كمک این تكنیک می‌توانند میزان محبوبیت حقیقی سبک‌های موسیقی و ملودی‌ها را تشخیص دهند. همچنین به تدریج می‌توان از این سیستم برای كمک به افرادی كه توهمات شنوایی دارند نیز كمك كرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, February 21, 2018 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به