طبق اعلامیه موسسه ملی علوم بهداشت محیط، برخی شواهد دال بر این است که رابطه‌ای بین افزایش خطر ابتلا به سرطان و استفاده از تلفن همراه وجود دارد
ترجمه ایران استار - یک مطالعه جامع نشان می‌دهد اشعه‌ای که توسط تلفن‌های همراه منتشر می‌شود خطر ابتلا به یک نوع تومور نادر در بعضی از جوندگان را افزایش داده است، گرچه دانشمند در خصوص تاثیر این امواج  بر روی انسان‌ با احتیاط برخورد می‌کنند.
براساس نتیجه مطالعاتی که روز جمعه منتشر شد موش‌های صحرایی نر که در معرض امواج قوی موبایل قرار گرفته بودند مبتلا به تومورهایی بر روی قلب خود شدند؛ ولی این عوارض در‌ موش‌های صحرایی ماده ‌و موش‌های کوچک به وجود نیامد. این نتایج حاصل تحقیقات سَم‌شناسی 10 ساله موسسه ملی علوم و بهداشت محیط زیست و صرف 25 میلیون دلار (آمریکا) می‌باشد. این مطالعات، جامع‌ترین ارزیابی‌ها در خصوص تاثیر فرکانس‌های‌ رادیویی بر روی موش و موش صحرایی می‌باشد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
"جان بوچر" دانشمند ارشد برنامه ملی سَم‌شناسی می‌گوید: این یافته‌ها نباید به انسان تعمیم داده شود زیرا موش‌ها در معرض سطوح بالاتری از تابش قرار گرفته‌اند. این میزان تابش حتی با حداکثر استفاده انسان از تلفن نیز قابل مقایسه نیست. موش‌ها برای مدت نه ساعت در روز‌ و در طول مدت دو سال تابش بسیار قوی دریافت کردند.
بوچر به یک خبر‌نگار گفت: "خود من روش استفاده از تلفن همراهم را عوض نکرده‌ام".
با این حال، بوچر در پاسخ به این سوال که آیا این مسئله خطری برای انسان دارد گفت: "تومورهای مشاهده شده در مطالعات شبیه به تومورهایی است که قبلا در بعضی از استفاده‌کنندگان تلفن‌های همراه دیده شده بود البته خطر "شوونوم" قلب، نوعی تومور که معمولا از سلول‌های موجود در نورون‌ها ایجاد می‌شود، بسیار غیر معمول است. او گفت که سازندگان تلفن‌های همراه هر روز بیشتر به این سمت حرکت می‌کنند تا میزان امواج مضر را به حداقل برسانند.البته طبق اعلامیه موسسه ملی علوم بهداشت محیط، برخی شواهد دال بر این است که رابطه‌ای بین افزایش خطر ابتلا به سرطان و استفاده از تلفن همراه وجود دارد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
بوچر به خبرنگاران گفت: "بعد از 2 سال تومورهای بوجود آمده بر روی قلب تنها نتیجه مثبتی بود که ما با اطمینان به آن رسیدیم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"جاستین کول" سخنگوی گروه تجاری "سی‌تی‌آی‌ای" گفت: "سازمان‌های بین‌المللی ایالات متحده و کارشناسان بهداشتی معتقد هستند که شواهد علمی معتبری مبنی بر‌ ارتباط معنی‌دار بین انرژی -آر‌اف- و سلامتی وجود ندارد."
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"جفری شورن" مدیر مرکز بهداشت و درمان رادیولوژی "اف‌دی‌ای" در بیانیه‌ای گفت: "گزارش‌ها و تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که محدودیت‌های فعلی برای تشعشعات تلفن همراه برای حفظ سلامت عمومی قابل قبول است"
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


شوران گفت: "ما شواهد کافی برای اثبات اثرات نامطلوب‌ بر روی سلامتی انسان از طریق قرار‌گیری در معرض فرکانس‌های رادیویی فعلی یا تحت آن را‌ نداریم."
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, February 7, 2018 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به