پولی که بابت بیمه مسافرتی که احتمال کار نکردن دارد را بیرون نریزید و بیمه کانادایی بگیرید

شما می‌خواهید وارد کانادا شوید، نیاز به بیمه دارید و می‌خواهید که برای شما ارزان هم تمام شود، درست است؟ ما در این برنامه می‌خواهیم به این موضوع اشاره کنیم. احتمالا شمایی که از ایران می‌آیید آن را با ایران مقایسه می‌کنید، می‌خواهید آنجا ریال بدهید و اگر بخواهید از کانادا بگیرید باید دلار بدهید، همین جا می‌گویید که برای من گران است ولی دقت کردید گران است یعنی چه؟ خوب بگذارید یک مثال بزنم، مثلا 50هزار دلار coverage گرفته‌اید، بماند که اصل قضیه این است که بیمه‌ای که می‌گیریم کار می‌کند یا نه؟ این نکته مهمی است چون اگر کار نکند همان مقدار پولی هم که دادید انگار دور ریخته‌اید. فارغ از این مطلب که ما اعتقاد داریم که بیمه‌هایی که از ایران صادر می‌شود الزاما نمی‌تواند کار کند، مگر افراد برای دلخوشی از آن استفاده کنند. ولی نکته مهم‌تری وجود دارد، می‌خواهید بدانید این نکته چیست؟
منظور من همین است، آن نکته مهم این است که شما 50 هزار دلار coverage می‌خواهید اختیار کنید و عددی پرداخت کرده‌اید که در قبالش در کانادا قرار است 50 هزار دلار coverage داشته باشید، اگر قرار شد یک بیمه نامه‌ای پرداخت نکند چه رقمی متعهد هستید پرداخت کنید؟ فکر می‌کنم با دلار امروز اگر من درست بدانم یک چیزی حدود یک میلیارد تومان می‌شود! بله، یک میلیارد، یعنی مسئولیت یک میلیارد تومان به دوش شما است. خیلی خنده‌دار است ولی بد نیست بدانید شبی 2500 دلار تا 8500 دلار هزینه تخت بیمارستانی در کانادا است، بماند از اینکه اگر فردی وارد کانادا شود و بخواهد side trip به خارج از کشور داشته باشد که بیمه ما cover می‌کند آن موقع می‌بینید که هزینه‌ها بیشتر هم می‌شود. این فقط برای hospitalization بود هنوز اتفاقات دیگری هم هست‌.
خدا کند هیچ وقت اتفاقی بوجود نیاید، چون اصل قضیه این است که بیمه‌ای که می‌گیرید اولین نکته‌ای که هست، آرامش برای ما بوجود بیاورد. البته برای ما فقط آرامش بیانی که کار نمی‌کند بلکه مهم این است که آن بیمه نامه بنا به policy wordاش بتواند cover کند و در زمان نیاز،  claim department بتواند پاسخگو باشد.‌ آیا بیمه‌ای را که می‌گیرید این امکان و این تضمین را به شما می‌دهد؟
قطعا بیمه‌هایی را که ما underwrite کنیم این امکان را از روز اول برای شما مشخص می‌کند، در صورتی که مطمئنم بیمه‌هایی که به صورت، امیدوارم، انشاالله، قرار است کار کند دو تا اشکال دارد. یکی اینکه حدس و گمان،‌ خودش یعنی عدم آرامش و دوم اینکه اگر قر‌ار است اتفاقی بیفتد، باید کار کند نه اینکه برای ما یک تعهد مالی دوباره بوجود بیاورد. این اصل قضیه است که در برنامه‌ای دیگر امیدوارم بیشتر بتوانم توضیح دهم.
‌تا برنامه دیگر خدانگهدار.
پولی که بابت بیمه مسافرتی که احتمال کار نکردن دارد را بیرون نریزید و بیمه کانادایی بگیرید

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به