بجز تورنتو، شهرهای مونترال، کبک، ادمونتون و ونکوور نیز برای میزبانی خیز برداشته بودند
چهارشنبه عصر، نمایندگان شورای شهر تورنتو به نامزدی و تلاش برای میزبانی بازی‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ در تورنتو رای دادند. امسال برای دومین بار در تاریخ کشور، کانادا توانست به جام جهانی صعود کند و در این راه آمریکا و مکزیک را نیز پشت سر بگذارد و تیم فوتبال تورنتو نیز در سال ۲۰۱۷ قهرمان لیگ آمریکای شمالی شده است.
طبق پیش‌بینی‌ها این پروژه ۹۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. این در حالی‌ست که شهرداری خودش با کمبود بودجه مواجه است و هر ساله برای جمع کردن مخارج همان سالش دولت‌های انتاریو و کانادا را تیغ می‌زند و مالیات‌های رنگارنگ تصویب می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
تورنتو نامزد جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ شد
طبق رای‌گیری روز چهارشنبه، شورای شهر با ۲۱ رای مثبت در مقابل ۱ رای منفی تصویب کرد که برای میزبانی جام جهانی اقدام کند. تورنتو قصد دارد میزبان ۵ بازی جام جهانی ۲۰۲۶ با گردش مالی ۲۹۰ میلیون دلاری باشد. طبق چارچوب پیشنهادی، شهر تورنتو باید حداقل ۹۰ میلیون دلار هزینه را متعهد شود و قرار است نشست دیگری در ماه ژوئن برگزار شود تا هزینه‌های دیگر نیز مشخص گردند. "گورد پرکس"، تنها عضو شورای شهر (از حوزه پارک‌دیل های پارک) بود که به این لایحه رای مخالف داد و گفت: "این میزبانی حداقل ده‌ها میلیون دلار برای شهر تورنتو هزینه و ضرر خواهد داشت. اگر من آن ده‌ها میلیون دلار را داشتم، از آن برای تامین بودجه و ساختن مسکن ارزان قیمت برای مردم استفاده می‌کردم تا مردم شهر هر ماهه هزاران دلار فقیر نشوند".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"جان توری" شهردار تورنتو مدتهاست که از میزبانی شهر تا زمان رسیدن به جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۶ فوتبال حمایت می‌کند. در نوامبر ۲۰۲۱، محافظه‌کاران فدرال و انتاریو میزبان مقامات فیفا بودند تا به عنوان بخشی از تلاش‌های مستمر برای شایسته اعلان کردن تورنتو در مسابقات جام جهانی در شهرهای آمریکای شمالی قدم پیش گذاشته باشند. قدم بعدی بررسی کامل جوانب و تهیه بودجه، تامین کامل استانداردهای لازمه انجام بازی جهانی، تهیه و ارائه رسمی طرح پیشنهادی به کمیته برگزار کننده این مسابقات است. بجز تورنتو، شهرهای مونترال، کبک، ادمونتون و ونکوور نیز برای میزبانی خیز برداشته بودند اما شهرهای ونکوور و مونترال بدلایل مختلف از این لیست حذف شده‌اند. هنوز هیچیک از شهرهای کانادایی بطور رسمی اقدامی نکرده‌اند اما تنها شهرهای باقیمانده فعلا ادمونتون و تورنتو هستند. تورنتو پیشتر در مسابقات جام آمریکای شمالی، راهیابی به جام جهانی و نیز دیدارهای دوستانه میزبان بازی‌های رسمی با استاندارد فیفا بوده و علاوه بر استادیوم "بی‌ام‌او" کنونی طرح یک استادیوم جدید را نیز تحت بررسی دارد. تاکنون ۳ شهر از مکزیک و ۱۷ شهر از آمریکا در حال نامزد کردن خودشان برای این مسابقات هستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
شهردار گفت: "ما ظرفیت و امکانات لازمه این رویداد منحصر به‌فرد و هیجان‌انگیز در سال ۲۰۲۶ را داریم و می‌دانم که شرکای ما، نمایندگان و شهروندان شهر نقش اساسی در ایجاد این امکان را خواهند داشت. رویداد بزرگی مانند جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ نه تنها به ما کمک می‌کند تا این بخش از شهرمان را به نمایش بگذاریم، بلکه نقش بزرگی در افزایش حضور ما در صحنه جهانی و رشد اقتصادی خواهد داشت". توری که خود یک محافظه‌کار می‌باشد بارها تورنتو را یک شهر فوتبال نامیده و تیم فوتبال تورنتو در سال ۲۰۱۷ قهرمان "ام‌ال‌اس" یا فوتبال در آمریکای شمالی شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
جام جهانی فوتبال فیفا در سال ۲۰۲۶ به طور مشترک در ۱۶ شهر آمریکا، کانادا و مکزیک میزبانی خواهد شد. در مجموع ۶۰ مسابقه شامل مرحله یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال همگی به میزبانی ایالات متحده برگزار می‌شود، و قرار است که ۱۰ بازی گروهی نیز در کانادا و مکزیک برگزار گردد. پیشنهاد مشترک این سه کشور در رای‌گیری نهایی در شصت و هشتمین کنگره فیفا در مسکو، توانست پیشنهاد مراکش را شکست دهد. هر سه تیم کانادا، آمریکا و مکزیک در این دوره جام جهانی که قرار است در قطر برگزار شود شرکت دارند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

این اولین جام جهانی از سال ۲۰۰۲ که بطور مشترک در کره جنوبی و ژاپن برگزار شد خواهد بود که توسط بیش از یک کشور برگزار می‌شود. مسابقات مشترک سال ۲۰۰۲ تنها دوره مسابقات مشترک جام جهانی نیز بوده است. امسال، یعنی چهار سال پیش از نامزدی تورنتو، مسابقات برای اولین بار در پائیز و در قطر برگزار می‌گردد و برای مسابقات در سال ۲۰۳۰ فعلا ۳۳ کشور اعلان کرده‌اند که برنامه دارند خود را نامزد کنند. هزینه برگزاری یک دوره جام جهانی حدود ۱۲ بیلیون دلار برآورد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, April 6, 2022 - 22:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به