اداره برق گفت تا ساعت ۴ بعدازظهر شاهد بیش از ۹۶,۰۰۰ قطعی برق بوده و کارمندانش را برای برقراری خطوط به مناطق مختلف گسیل کرده است
بنا به گزارش اداره برق تورنتو، ده‌ها هزار نفر از مردم در جنوب انتاریو، از جمله در تورنتو شاهد شدید شدن طوفان روز شنبه از عصر بودند که همین طوفان سبب قطعی برق گسترده شد زیرا باد شدید تعدادی از درختان و خطوط برق را از جا کند. اداره برق گفت تا ساعت ۴ بعدازظهر شاهد بیش از ۹۶,۰۰۰ قطعی برق بوده و کارمندانش را برای برقراری خطوط به مناطق مختلف گسیل کرده و افزود که با ادامه این بادها در طول شب، احتمال قطعی برق بیشتر نیز وجود دارد. گزارشگر ایران استار نیز می‌گوید که شاهد قطعی برق در ریچموندهیل، نیومارکت و برمتون بوده است.
به روز رسانی: یکشنبه صبح اعلان شد که آخرین آمار مشترکین قطع برق شده ۲۱۰,۰۰۰ مشترک در سراسر انتاریوست که برق ۷۸,۰۰۰ مشترک تاکنون مجددا وصل شده است. به گزارش رویترز سرعت باد حداکثر تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت یا ۷۵ مایل در ساعت رسیده بود. این سیستم با ورود به کبک نیز باعث قطع برق ۳۵۰,۰۰۰ مشترک شد. تندبادها در فرودگاه بین‌المللی "پیر الیوت ترودو" در مونترال در طول شب به سرعت ۱۰۶ کیلومتر در ساعت رسیدند. این سیستم یکشنبه عصر وارد استان شرقی "نیوبرانزویک" می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
طوفان که تا فردا در تورنتو و اطراف ادامه دارد، برق ۱۴۳,۰۰۰ مشترک را قطع و ده‌ها درخت و سقف خانه را نیز کند
علاوه بر اداره برق، نیروهای پلیس نیز جنوب انتاریو می‌گویند که در حال پاسخگویی به تماس‌های مردمی و گزارش‌های آنها در مورد سیم‌های سقوط کرده، درختان و نیز تیرهای چراغ برق هستند. پلیس تورنتو با انتشار توییتی اعلام کرد که به دلیل وزش باد بعد از ساعت ۳ بعدازظهر، شاهد "گزارش‌های بسیاری" از سقوط سیم‌ها و درختان در سراسر شهر بوده و از مردم خواست تا با تلفن اضطراری ۹۱۱ برای اینگونه گزارش‌ها تماس نگیرند مگر اینکه جراحتی در میان باشد. توییت‌های پیاپی نیروی پلیس انتاریو به مردم هشدار می‌داد و می‌دهد که خطرات ناشی از سقوط درختان، چراغ‌های راهنمایی، داربست‌های ساختمان‌سازی، تیرهای چراغ برق و غیره از بعدازظهر شنبه تا حدود ۲ بامداد روز یکشنبه وجود دارد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اداره محیط زیست کانادا که دیشب احتمال چنین طوفانی را اعلان کرده بود گفت که هشدار بادهای شدید را برای تمام مناطق جنوبی استان انتاریو صادر کرده و انتظار دارد سرعت طوفان در بعدازظهر و عصر بین ۹۰ تا ۱۲۰ کیلومتر در ساعت باشد. "متیو پگ"، رئیس آتش‌نشانی تورنتو و رئیس مدیریت اضطراری این شهر نیز روز شنبه عصر در توئیت خود به ساکنان شهر "هشدار" داد چند نکته ایمنی را نیز در میان گذاشت. وی نوشت: "لطفا در هنگام حرکت در شهر نسبت به پرندگانی که بعلت باد خودشان و آشیانه‌هایشان روی زمین افتاده‌اند توجه داشته باشید و اگر با خطوط برق سقوط کرده مواجه شدید، حداقل به اندازه یک اتوبوس از آن فاصله بگیرید".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
اداره برق یا "تورنتو هایدرو" نیز گفت که کارکنانش در حال رسیدگی به قطعی‌های پراکنده هستند، اما تلاش‌های برقراری مجدد برق مناطق مختلف ممکن است بعلت ادامه داشتن بادهای شدید به سرعت پیش نرود زیرا شرایط کاری همچنان ناامن است. طبق نقشه‌ها این بادهای شدید در اطراف دریاچه‌های "انتاریو"، "اری"، و "هرون" روی می‌دهد و بیش از ۹۰ درصد آن در خاک کاناداست. اداره محیط زیست می‌گوید یک جبهه دیگر هوای گرم بالا آمده از اقیانوس در حال وزش بادهای شدید در شرق، از بوستون آمریکا تا نوااسکوشیا کانادا نیز هست که ربطی به این سیستم ندارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
طوفان و برف در قسمت بزرگی از انتاریو
اما پلیس منطقه‌ای "واترلو" در غرب تورنتو نیز گفت که چندین تماس از قطع شدن سیم‌های برق، سقوط درختان و آوار در وزش بادهای شدید داشته و در توییتی از مردم خواست با احتیاط رانندگی یا پیاده‌روی کنند. پلیس هالتون نیز گزارش‌هایی از آویزان بودن چراغ‌های راهنمایی، درختان سقوط کرده و "آوارهای پرندگان" در سراسر منطقه غرب تورنتو را به اشتراک گذاشت و طی هشداری گفت: "باد تا صبح ادامه دارد. برای قطع برق به دلیل سقوط درختان آماده باشید. اگر چراغ راهنمایی خاموش است، تقاطع‌ها را به عنوان ایست همه طرفه در نظر بگیرید. ممکن است صدمات وارده به ساختمان‌ها مانند سقف‌ها و پنجره‌ها رخ دهد. باد شدید ممکن است اشیاء شل را پرتاب کند یا باعث شکستن شاخه‌های درختان شود".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


علاوه بر هشدارهای باد شدید در جنوب انتاریو، محیط زیست کانادا هشدارهای مربوط به بارش برف و طوفان زمستانی را برای بخش شمال شرقی استان صادر کرده و می‌گوید تا ۲۰ سانتی متر برف در مناطقی مانند "تیمینز"، "ماری" و "سالت سه" پیش‌بینی می‌شود. این گزارش می‌گوید با حرکت یک سیستم کم فشار به سمت شمال شرق از سمت دریاچه‌های بزرگ، انتظار ترکیبی از بارش باران یخ‌زده و تگرگ، گلوله‌های یخ یا برف را دارد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, December 11, 2021 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به