بیدار شدن چند دقیقه یا حتی چند ساعت قبل از زنگ ساعت، یک پدیده جدید نیست، اما می‌تواند باعث ناراحتی کوتاه و بلند مدت افراد شود
بسیاری از مردم از صدای تند ساعت زنگ‌دار که نشانه شروع یک روز کاری شلوغ است می‌ترسند. برخی دیگر آرزو می‌کردند که نه ساعت زنگ می‌زد و نه آنها بیدار می‌شدند.
کارشناسان خواب می‌گویند که بیدار شدن چند دقیقه یا حتی چند ساعت قبل از زنگ ساعت، یک پدیده جدید نیست، اما می‌تواند باعث ناراحتی کوتاه و بلند مدت افراد شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
علمی؛ اگر قبل از زنگ ساعت از خواب بیدار می‌شوید، چه اتفاقی می‌افتد؟ بهتر است دقیقا چه کنید؟
بر اساس گزارش "مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده"، بیش از یک سوم آمریکایی‌ها ساعات خواب کمتری در شبانه روز، نسبت به حداقل توصیه شده هفت ساعته دارند. به گفته مؤسسه ملی بهداشت، مطالعات در سراسر جهان نشان می‌دهد که بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از جمعیت با بی‌خوابی دست و پنجه نرم می‌کنند، که دشواری مداوم در به خواب رفتن و ناتوانی در بازگشت به خواب پس از رفتن به رختخواب تعریف می‌شود. بر اساس مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۹ از مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی خواب استانفورد و سایر دانشگاه‌ها، کسانی که بی‌خوابی را تجربه می‌کنند، می‌توانند ترکیبی از "بیداری‌های شبانه" و آنچه به عنوان "بیداری‌های صبح زود" طبقه‌بندی می‌شود، داشته باشند. بیدار شدن پیش از زنگ ساعت می‌تواند جزو بیداری‌های صبح زود طبقه‌بندی شود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این مطالعه نشان می‌دهد که برخی از افراد ممکن است بیداری‌های اولیه را بدون علائم دیگر بی‌خوابی مانند "مشکل در شروع خواب"، "بیداری‌های شبانه" و "خواب غیر ترمیمی" تجربه کنند، به این معنی که خوابی که حتی با ساعات توصیه شده قابل توجه نیست. این بیداری‌های اولیه که اغلب توجهی به آن نمی‌شود (از جمله بیداری پیش از زنگ ساعت) آغاز بسیاری از مشکلات خواب افراد است که می‌تواند با چند دستورالعمل ساده پیشرفت آن را سد کرد. در حالی که درمان‌های بی‌خوابی شامل درمان شناختی رفتاری و دارو می‌شود، سایر نکات روزانه می‌توانند بر بیدار شدن در صبح زود تاثیر بگذارند. اختلال خواب حاد می‌تواند برای کسی که بی‌خوابی مزمن را تجربه نمی‌کند اما زود از خواب بیدار می‌شود، نقش داشته باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بیدار شدن مداوم قبل از زنگ ساعت معمولا همراه با ناامیدی بسیار زیاد از به خواب نرفتن است. این موضوع می‌تواند باعث استرس و خستگی شود و اینها می‌توانند باعث انزوا و افت کیفیت زندگی شود. ما معمولا برای جلوگیری از این اتفاقات شروع به کارهایی می‌کنیم که نه‌تنها کمکی به خواب رفتن مجدد ما نمی‌کنند بلکه بی‌خوابی را بدتر می‌کنند، پس بهتر است هر چه زودتر راهی بیابیم.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
چگونه قبل از زنگ ساعت از خواب بیدار نشویم
نگرانی از دیر رسیدن باعث ایجاد اضطراب می‌شود، وقتی اضطراب و نگرانی بوجود می‌آیند سطح کورتیزول افزایش می‌یابد و بدن هوشیار می‌شود. این فرآیند ضد خوابیدن است، زیرا مغز را بیش از حد درگیر می‌کند. پس اولین کاری که باید انجام دهید اینست که اصلا به بیدار شدن در صبح فکر نکنید و بروید تخت بخوابید.
اگر زنگ بیداری شما روی ساعت تلفن همراه شماست، کار اشتباهی می‌کنید به چندین دلیل اول اینکه خود تلفن دارای سیگنال‌های قوی‌ست که باعث هوشیار ماندن مغز می‌شود و مقابل خواب را سد می‌کند، دوم اینکه وقتی تلفن در دسترس شماست، بطور اتوماتیک با بیدار شدن آن را بر‌می‌دارید و شروع به چک کردن می‌کنید که همان باعث پریدن خواب می‌شود. پس از ساعت زنگ دار استفاده کنید و نه تلفن همراه خود.
 
پس از بیداری چه کنیم؟
کارشناسان می‌گویند از رختخواب خارج شوید. بله، حتی در ساعت ۳ صبح، فکر دوباره به خواب رفتن را رها کنید، وقتی از فکر فشار سریع‌تر به خواب رفتن خارج شوید، آرامش برمی‌گردد و احتمال خواب رفتن مجدد بیشتر می‌شود. هر چیزی از خواندن کتاب گرفته تا بافتنی یا گوش دادن به موسیقی ملایم (اما نه با تلفن همراه) می‌تواند به طور مثبتی حواس مغز را منحرف کند و آرامش بیاورد. هنگامی که دوباره خوابتان گرفت، به رختخواب برگردید.
 
توجه کنید
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


حتما اوقات به رختخواب و خواب رفتن و نیز بیدار شدن از خواب خود را یادداشت کنید. اگر از تکنیک‌های آرامش‌بخش استفاده می‌کنید، عوامل محیطی و حتی برنامه‌های تغذیه و ورزش که به نظر می‌رسد به شما کمک می‌کند یا نمی‌کند را یادداشت کنید. بررسی آنها هم توسط خود شما و هم توسط متخصص می‌تواند راه‌حل‌هایی را برای مشکلات خواب شما به ارمغان بیاورد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, May 23, 2023 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به