علاوه بر آلبرتا که از سه هفته پیش در آتش می‌سوزد، امروز آتش‌سوزی در شرق یعنی نوااسکوشیا نیز از کنترل خارج شد و وضعیت خطرناک اعلان گشت

آتش‌سوزی‌های جنگلی تاکنون بیش از ۲ میلیون هکتار از زمین‌های کانادا را فقط در سال جاری سوزانده که تبدیل به یکی از زودهنگام‌ترین آغاز فصل آتش‌سوزی در تاریخ کشور بوده است.
علاوه بر آلبرتا که از سه هفته پیش در آتش می‌سوزد، امروز آتش‌سوزی در شرق یعنی نوااسکوشیا نیز از کنترل خارج شد و وضعیت خطرناک اعلان گشت. این در حالی‌ست که سه استان پُرجمعیت انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا اکنون تحت وضعیت خطر بالا و فوق‌العاده قرار دارند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
اعلان وضعیت خطر بالا و فوق‌العاده بالا آتش‌سوزی برای شمال بریتیش کلمبیا، آلبرتا و تمام انتاریو
بر اساس گزارش سازمان منابع طبیعی کانادا، وضعیت آتش‌سوزی وحشی و از کنترل خارج شده در قلمرو یوکان، بریتیش کلمبیا، آلبرتا، قلمروهای شمال غربی، ساسکاچوان و مانیتوبا، در مجموع نزدیک به ۱,۶۰۰ مورد آتش‌سوزی را تاکنون و در سال جاری ثبت کرده‌اند. بر اساس نقشه تعاملی این سازمان، بسیاری از نقاط کانادا با رنگ قرمز یا زرد پوشانده شده‌اند که نشان دهنده درجه بالایی از خطر آتش‌سوزی است. این سازمان می‌گوید مردم در این مناطق باید آماده رویارویی با آتش باشند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
با هوای خشک و آفتابی در سراسر کشور، خطر آتش‌سوزی‌های جدید در حال گسترش است، از جمله در شمال انتاریو و نوا اسکوشیا، جایی که برخی از ساکنان منطقه هالیفاکس به دلیل آتش‌سوزی غیرقابل کنترل در نزدیکی "آپر تانتالون"، امروز از خانه‌هایشان تخلیه شدند. در آلبرتا، جایی که آتش‌سوزی‌های عمده اخیر، به واسطه یک دوره کوتاه ورود هوای خنک و مرطوب، کمی کاهش یافت، در آخر هفته گذشته شرایط مجدد تغییر کرد و آتش‌سوزی‌ها گسترش یافتند و اکنون جوامع شمال این استان را تهدید می‌کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بخش‌هایی از فلات مرکزی کانادا شامل دو استان دیگر، یعنی ساسکاچوان و مانیتوبا نیز در حال ورود به وضعیت خطر آتش‌سوزی شدیدی قرار دارند که البته پیشتر شمال غرب ساسکاچوان در این حالت فرو رفته است. علاوه بر این نواحی بخش‌های دیگری از کانادا نیز به عنوان خطر بالا علامت خورده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
آتش‌نشانان در منطقه هالیفاکس در حال آماده شدن برای پاسخ شبانه دیگری به آتش‌سوزی جنگلی "بسیار چالش برانگیز" و غیرقابل کنترل هستند که در آخر همین هفته گذشته در آپر تانتالون آغاز شد. از حدود ۱۶,۰۰۰ ساکن در منطقه جنوب غربی هالیفاکس خواسته شده که از امروز دوشنبه خانه‌های خود را ترک کنند و مقامات از کسانی که تخلیه شده‌اند می‌خواهند با ادامه آتش‌سوزی از مناطق خطر دور بمانند.
خبر-کانادا-اعلان-وضعیت-خطر-بالا-فوق-العاده-بالا-آتش-سوزی-شمال-بریتیش-کلمبیا-آلبرتا-تمام-انتاریو-نقشه
 
اعلان وضعیت خطر فوق‌العاده شدید آتش‌سوزی
بالاترین خطر آتش‌سوزی‌های جنگلی با عنوان "شدید" یا فوق‌العاده مشخص می‌شود، که اشاره به دسته‌ای دارد که در آنها که آتش‌سوزی با سرعت اتفاق می‌افتد، سریع و با شدت بالا گسترش می‌یابد و با تاکتیک‌های کنترلی آتش‌نشانی قابل کنترل نیست. این وضعیت در بخش‌های اعظم بریتیش کلمبیا، تمام آلبرتا، شمال ساسکاچوان، غرب و جنوب انتاریو و جنوب نوااسکوشیا در این شرایط قرار دارند. مهمترین شهری که اکنون این شرایط در اطرافش اعلان شده تورنتوست که بزرگ‌ترین شهر کانادا نیز هست. کل جنوب غربی انتاریو از جمله منطقه عمومی نیاگارا، شرق تورنتو، اطراف اتاوا و غرب انتاریو جزو این مناطق هستند. بخش‌هایی از نوااسکوشیا و پرنس ادوارد آیرلند نیز در این بخش جای گرفته‌اند.
 
وضعیت با خطر بسیار بالا
این طبقه‌بندی با خطر بسیار بالا که بار رنگ نارنجی تیره مشخص شده برای مناطقی با شرایطی فراتر از توانایی کنترل با خدمه زمینی‌ست که در آن باید با نیروهای آتش‌نشانی هوایی و ابزارهای مختلف ضد آتش با آن مقابله کرد. اطراف کلگری و یلونایف در این دسته قرار دارند و مقامات هشدار می‌دهند که آتش‌سوزی ممکن است از کنترل خارج شود.
 
وضعیت با خطر بالا
هشدارهای آتش‌سوزی با خطر بالا در مناطقی استفاده می‌شود که نبرد برای خدمه دشوار است و شعله‌ها به سرعت گسترش می‌یابند، مانند جنگل‌های انبوه و قدیمی. تجهیزات بزرگی مانند بولدوزر، کامیون‌های تانکر و هواپیما برای انتقال آب، برای مبارزه با آتش‌سوزی‌ها مورد نیاز است. این مناطق که به رنگ زرد درآمده‌اند. طبق اعلان خطر سازمان محیط زیست کانادا، از ۲۹ ماه مه، باقی مناطق باقی‌مانده از بریتیش کلمبیا، آلبرتا و بیشتر انتاریو در طبقه‌بندی با خطر بالا قرار دارند. مناطق اطراف کارنبی، رد رُز، و بولدر سیتی در استان بریتیش کلمبیا را تشکیل می‌دهند، همراه با مناطقی در خارج از ادمونتون، درایتون ولی، بارهد و حتی فورت ساسکاچوان در این دسته هستند. جوامعی در انتاریو که خطر آتش سوزی بالایی دارند عبارتند از فورت آلبانی، تیمینز، بری و اطراف دریاچه انتاریو در اوشاوا و بلویل.
 
وضعیت تقریبا بدون خطر یا کم‌خطر
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


نقشه منابع طبیعی کانادا نشان می‌دهد که از ۲۹ می، خطر شروع آتش‌سوزی در بخش‌هایی از قلمرو یوکان، قلمرو شمال‌غربی، منطقه اطراف رجینا از استان ساسکاچوان، بیشتر منیتوبا و شمال کبک کمتر است. وب‌سایت دولتی این مناطق را آبی و سبز رنگ کرده و می‌نویسد که این بدان معنی است که هرگونه آتش‌سوزی "احتمالا پس از شروع، خودبخود خاموش می‌شود" و احتمال اشتعال جدید نیز بعید است. علیرغم اینکه برخی از مناطق به عنوان کم‌خطر شناخته می‌شوند، برای مثال، در قلمرو شمال‌غربی، هنوز آتش‌سوزی‌های غیرقابل کنترل در جنوب شرقی آن وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, May 29, 2023 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به