اداره هواشناسی در سال گذشته گفته بود با تغییرات اقلیمی انتظار دارد تغییرات شدید آب‌وهوایی در فاصله‌های کوتاه‌تری رخ دهند
کانادا همیشه انتظار دارد که هوای متغیری را شاهد باشد اما امسال گویا این متغیر بودن از حد گذشته است. پس از وضعیت‌های اضطراری گرما، آتش‌سوزی، سیل، رانش زمین، باران، و سرما در بریتیش کلمبیا، اکنون طی فقط ۶ روز آینده هر ۳ استان بزرگ کانادا شاهد تغییر دیوانه‌کننده هوا خواهند بود.
این در حالی‌ست که اداره هواشناسی در سال گذشته گفته بود با تغییرات اقلیمی انتظار دارد تغییرات شدید آب‌وهوایی در فاصله‌های کوتاه‌تری رخ دهند. اما واقعا طی ۶ روز؟
Shabani-realestate-toronto-canadacharlie's meat nofills fresh halal toronto GTA
 
اعلان وضعیت اضطراری هوا در انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا: چرخ سرما، باران و برف سنگین، گرما و سپس سرما طی ۶ روز آینده
هوای انتاریو و کبک در طی این شش روز از -۳۱ درجه در شنبه و یکشنبه به حدود صفر درجه بترتیب در چهارشنبه و دوشنبه می‌رسد و مجددا به -۳۱ درجه بترتیب در جمعه و چهارشنبه خواهد رسید و البته همراه با حدود ۲۰ سانتی‌متر برف. در عین حال وضعیت ونکوور نیز تعریف چندانی ندارد زیرا از ۳ درجه امروز (که برای ونکوور سرد به شمار می‌رود) به ۱۱ درجه در جمعه و سپس به صفر درجه در شنبه شب خواهد رسید و البته همراه با کلی بارش باران در روزها دوشنبه تا جمعه خواهد بود. گفتی‌ست در ونکوور بعلت آنکه امسال بارندگی بسیار زیاد بوده و زمین از آب اشباع شده، هر بارندگی تقریبا بیش از ۱۰ میلیمتر بعنوان خطر و سیل احتمالی به شمار می‌رود. هر سه این استان‌ها برای این تاریخ‌ها اعلان وضعیت اضطراری کرده‌اند.
Michael Parsa Ontario 2022 Election MPP vote Iranian - Canadian Aurora, Oak Ridges, Richmond HillRoozbeh Farhadi Liberal Richmond Hill Election Ontario 2022 vote
آژانس دولتی هواشناسی می‌گوید اگرچه دیشب با دمای ۳۰- درجه یکی از سردترین شب‌های انتاریو و کبک بوده اما امشب حتی بعلت بادهای بسیار سرد دمای تورنتو تا ۳۲- درجه پایین می‌رود و کبک نیز به ۳۳- درجه می‌رسد که البته کبک در شب چهارشنبه و شب جمعه نیز تکرار می‌شود درحالیکه رکورد ۳۳- درجه‌ای در تورنتو در صبح جمعه آینده شکسته خواهد شد. این اداره می‌گوید انتظار بارش‌های برف سنگین از شب دوشنبه و روز دوشنبه در تورنتو را دارد که در چهارشنبه دمای هوا حتی به بالای صفر خواهد رسید اگرچه کبک این گرمای هوا را روز دوشنبه خواهد داشت. اما برای ونکووری‌ها خبر خوب آنست که از جمعه تا یکشنبه شاهد خورشید و ابر خواهند بود، به ویژه آنکه روز جمعه دمای هوا دو رقمی خواهد گشت.
YMCA Newcomer and Immigration help program in Ontario Canada
وضعیت اضطراری در انتاریو برای نواحی ایرانی‌نشین وان، ریچموندهیل، مارکهام هم صادر شده و برف به ویژه در صبح روز دوشنبه شدید خواهد بود و به ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر می‌رسد و افزوده مناطقی مانند نیاگارا، سنت کاترینز، ولند، گریمزبی، کینگستون، اتاوا، پیتربورو، بروکویل، توید و کورنوال نیز شاهد ۲۵ تا ۴۰ سانتی‌متر برف خواهند بود. کبک نیز در مجموع باید منتظر حدود ۲۵ سانتی‌متر برف در دوشنبه و ۱۵ سانتی‌متر دیگر در روز چهارشنبه باشد. هوا در مونترال بیشتر شبیه تورنتو خواهد بود به استثنای اینکه برف روز دوشنبه ۳۲ سانتی‌متر و چهارشنبه ۱۰ سانتی‌متر پیش‌بینی می‌شود.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اداره هواشناسی می‌گوید همه باید تا جایی که می‌توانند در معرض هوای سرد قرار نگیرند و در صورت در معرض قرار گرفتن بسیار مراقب علائم مرتبط با سرمازدگی، از جمله تنگی نفس، درد قفسه سینه، درد و ضعف عضلانی، بی‌حسی و تغییر رنگ در انگشتان دست و پا باشند. این آژانس توصیه می‌کند که خودرا با لایه‌هایی از لباس بپوشانید تا بتوانید حداکثر در صورت گرم شدن بیش از حد، لایه‌ای از آنها را کم کنید و به ویژه دقت نمائید که لایه خارجی باید در برابر باد مقاوم باشد.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, January 15, 2022 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Website Designinsurance بیمه

Share this with: ارسال این مطلب به