پلیس می‌گوید این خسارات فاجعه‌بار، قابل توجه و بسیار بزرگ بوده است
امروز پنجشنبه و همراه با اعلان آژیر خطر روی تلفن‌های همراه مردم در شمال تورنتو و جنوب انتاریو، گردبادی در منطقه شهر "بری" دید شده که نهایتا چند نفر را مجروح کرد و نیز به تعدادی خانه و خودرو آسیب رساند. پلیس می‌گویدکه "یک گردباد" در بعدازظهر پنجشنبه خسارت "فاجعه‌باری" در منطقه ایجاد کرده، به خانه‌ها آسیب زده و چندین نفر را مجروح نموده است.
محیط زیست کانادا در طول بعدازظهر هشدارهای مربوط به گردباد را در سراسر منطقه صادر کرده بود، و چند ساعت پس از پایان یافتن طوفان، این هشدارها را در سراسر انتاریو لغو نمود. به گفته آژانس محیط زیست انتاریو، بیشتر مناطق اطراف بری و بخصوص در جنوب این استان باید انتظار طوفان‌های شدید و رعد و برق را داشته باشند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
گردباد شمال تورنتو: خودروها چپ شده، سقف‌ها کنده شده، تگرگ به اندازه توپ گلف بارید و تعدادی مجروح بجا گذاشت
پلیس بری، شهری که حدود ۱۱۵ کیلومتری شمال تورنتو قرار دارد، در حدود ۲:۳۰ بعدازظهر گفت که آنها در حال پاسخ دادن به "گزارش‌های متعددی از خسارت قابل توجه" در قسمت جنوب شرقی شهر و ساحل جنوب غربی دریاچه سیمکو هستند و امدادگران نیز در حال درمان افرادی هستند که گردباد باعث افتادن یا برخورد آنها با جایی شده بطوریکه آسیب دیده‌اند. "پیتر لئون" سخنگوی این پلیس افزود: "این خسارات فاجعه‌بار، قابل توجه و بسیار بزرگ بوده است" و از مردم خواست كه از منطقه دوری کنند. گردباد باعث قطعی برق در برخی از مناطق مجاور نیز شده است. عکس‌ها و فیلم‌های مردم منطقه از گردباد نشان می‌دهند که سقف، حیاط و نرده‌های بسیاری از خانه‌ها آسیب دیده‌اند و در یک مورد نیز خودروها در حال لغزش‌های شدیدی هستند. سرعت باد در برخی از مناطق به ۹۰ تا ۱۱۰ کیلومتر در ساعت رسید و تگرگ‌هایی به اندازه یک سکه ۵ سنتی (موسوم به نیکل) یا توپ گلف همراه با بارش شدید باران، باریدن گرفت.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"جف کولسون"، هواشناس این آژانس گفت که این تصاویر در شبکه‌های اجتماعی همراه با داده‌های محیط زیست کانادا به تأیید طوفان کمک کرد و افزود که گردباد حدود ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر و تنها چند دقیقه پس از اعلان هشدار به مردم روی داده است. وی گفت: "ما هنوز درکی از مسیر خسارت، از نظر طول یا عرض آن نداریم" اما دانشگاه "وسترن" همراه با این آژانس تیمی بررسی توفان‌های شمالی خود را به منطقه اعزام کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
محله‌های نزدیک "میپل‌ویو درایو ایست" و "پرینس ویلیام وی" در قسمت جنوب شرقی شهر بیشترین خسارت را متحمل شدند و پس از طوفان، برخی از ساکنان با خودروهای واژگون شده، سقف‌های کنده شده و حصارهای تخریب شده مواجه شده‌اند. "جف لمن" شهردار شهر از مردم خواست که از منطقه فاصله بگیرند تا اورژانس بتواند به منطقه رسیدگی کند و پلیس محلی با کمک پلیس انتاریو و آتش‌نشانی نیز به تک تک خانه‌ها بروند تا سلامتی ساکنان را بررسی نمایند. تاکنون گزارشی از کشته شدن کسی در این حادثه منتشر نشده و بسیاری از ساکنان منطقه مجبور به رفتن به هتل شده‌‌اند و گفته می‌شود حدود ۳۰ سال پیش هم طوفانی اینچنینی در این منطقه رخ داده بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
گردباد و ادامه آن در مناطق اطراف
محیط زیست کانادا برای اولین بار قبل از ظهر برای بری، میدلند و اوریلیا اعلان خطر شدید رعد و برق را صادر کرد و سپس آنرا به اعلان گردباد ارتقاء داد که نهایتا هر دو خطر را دقیقا قبل از ساعت ۳ بعدازظهر لغو نمود. تا ساعت ۳ بعدازظهر، اعلان گردباد دیگری برای نیومارکت، جورجینا، اوکسبریج و مناطق اطراف صادر کرد اما بدون اتفاق افتادن هیچ گردبادی آنرا در ساعت ۳:۳۰ بعدازظهر لغو کرد. هشدار گردباد برای منطقه دریاچه‌های پیتربورو - ‌کوارتا نیز ثبت شد که آن نیز همراه با دیگر مناطق لغو گردید. گفته می‌شود در منطقه کزویک نیز طوفان شدیدی آمده اما هنوز مشخص نیست که گردباد شده یا خیر.
همزمان با حرکت طوفان به سمت شرق استان، هشدارهای پیاپی در مسیر این طوفان همراه با رعد و برق صادر می‌شود بطوریکه تمام جنوب انتاریو از شمال تورنتو تا شرق آن در ساعت ۴:۳۰ بعدازظهر در وضعیت هشدار رعد و برق شدید بودند. محیط زیست کانادا اعلام کرد که به نظارت خود بر احتمال وقوع گردبادهای دیگر در منطقه و استان ادامه می‌دهد.

اطلاعات جدید روز جمعه: فورد: معجزه شد که کشته نداشتیم
محیط زیست کانادا روز جمعه گفت که گردباد بری، با بادهایی به سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت حدود ۵ کیلومتر را طولی و ۱۰۰ متر را عرضی تخریب کرده است. در این حادثه ۱۰ نفر زخمی شدند که هیچ یک از این افراد جراحات تهدیدکننده جانی نداشتد. بیش از ۱۰۰ نفر نیز آواره شده‌اند که این تعداد می‌تواند افزایش یابد. به گفته "اسکات لامانتیا"، مشاور ارشد ارتباطات شهر بری، گردباد به ۱۵۰ خانه آسیب رساند و تقریبا ۶۰ خانه را غیر ایمن برای زندگی کرده است. او افزود که طوفانی که در همین منطقه در سال ۱۹۸۵ آمده بود در شهر گردباد ۸ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی همراه با صدها خانه ویران بجا گذاشته بود.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


داگ فورد، نخست وزیر انتاریو که فردای روز این حادثه از آنجا بازدید کرد گفت چنین طوفانی بدون کشته شبیه معجزه است. وی افزود اگر شركت‌های بیمه هزینه‌های مردم را تأمین نكنند استان انتاریو خسارات خانه‌های آنها را پرداخت خواهد کرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, July 15, 2021 - 21:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به