این تیم قبلا پوست انسان مسن را روی موش‌های جوان مبتلا به اس‌سی‌آی‌دی پیوند زدند و اکنون شاهد جوان شدن پوست هستند
دانشمندان دانشگاه مراقبت‌های بهداشتی "رامبام" حیفا و موسسه فناوری "تکنیون" ‌همراه با متخصصان آلمانی و انگیسی پس از دو دهه تحقیق‌ توانستند حداقل بر روی‌ موش‌های آزمایشگاهی،‌ مکانیزمی برای جوان‌سازی اندام‌های انسان‌ را کشف کنند.
آنها معتقدند این روند شاید سرچشمه جوان‌سازی کل انسان شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
علمی؛ دانشمندان اسرائیلی کشف کردند که چگونه پوست پیر شده را می‌توان دوباره جوان کرد
این مطالعه به تازگی توسط یک انجمن آمریکایی در ژورنال "ساینس ادونسز" تحت عنوان "جوان سازی اندام انسان با «وگا اف»: درس‌هایی از پوست" منتشر شده است. در این روش با استفاده از پیوند پوست قدیمی روی موش‌های جوان، آنها ثابت کردند که می‌توان پوست و سایر اندام‌ها را دوباره از طریق تغییر در ساختار مولکولی در تمام لایه‌های پوست جوان کرد. آنها نوشتند که پیوند پوست پیر انسان روی موش‌های جوانِ مبتلا به بیماری نقص ایمنی ترکیبی شدید (اس‌سی‌آی‌دی) که به طور ژنتیکی بر روی لنفوسیت‌های بی و تی تاثیر می‌گذارد، می‌تواند پیوند سلول‌ها، بافت‌ها یا اندام‌های زنده را از گونه‌ای به گونه دیگر جوان کند. این امر با رشد رگ‌های خونی جدید، رنگدانه مجدد اپیدرم (لایه بیرونی پوست) و بهبود قابل توجهی در بیومارکرهای حیاتی مرتبط با پیری همراه است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
اگر کسی این دیدگاه را بپذیرد که پیری در نهایت یک بیماری کشنده است و پیشرفت آن می‌تواند کُند و معکوس شود و پیری را به عنوان یک هدف قابل درمان با دارو و با برنامه‌ریزی مجدد در نظر بگیرد؛ آنگاه تشریح محرک‌های کلیدی پیری اندام‌های انسان، توسعه مولکولی موثر و استراتژی‌های مولکولی موثری برای جلوگیری یا حتی معکوس کردن آن امکان پذیر و قابل اجراست و این مطمئنا یکی از اساسی‌ترین مأموریت‌های تحقیقاتی زیست پزشکی را تشکیل می‌دهد. برای دستیابی به این هدف، مدل‌های تحقیقاتی پیری به عنوان قدم اول برای بررسی و تشریح شرایط پیری به شدت مورد نیاز است تا در آنها نه تنها عوامل کلیدی پیری اعضای بدن انسان شناسایی شوند، بلکه‌‌ امیدوارکننده‌ترین استراتژی‌ها را برای جلوگیری از پیری و جوان‌کردن دوباره انسان‌ها از طریق داروهایی که سلول‌های پیر را از بین می‌برند‌‌ به کار برده‌ شوند؛ البته آنها قبل از استفاده بر روی بیماران، بر روی حیوانات آزمایشگاهی آزمایش می‌شوند. ‌‌دانشمندان در حال ادامه این تحقیقات هستند.‌
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
پوست انسان به عنوان یک مدل تحقیقاتی بالینی پیش از پیری ایده‌آل است، اما به ندرت توسط تحقیقات رایج پیری برای این منظور استفاده می‌شود. از آنجایی که پیری بدن انسان ابتدا با تغییراتی در‌‌ پوست و یا خاکستری شدن موها قابل مشاهده می‌گردد، یکی از بهترین قدم‌های ابتدایی بنظر می‌رسد، آغاز بررسی و کنترل پیری با پوست باشد. این محققان نوشتند: "‌در حالی که تلاش‌های گسترده صنعت امروزه به مقداری از امیال قدیمی انسان برای متوقف یا معکوس کردن پیری پوست پاسخ می‌دهد، موفقیت در اینباره در بهترین حالت، به میزانی متوسط رسیده و باقی مانده، و نقش بسیاری از ‌محصولاتی مانند «این ویوو» در ‌جوانسازی پوست انسان، معمولا به اندازه کافی اثبات نشده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
با این حال، محققان نوشتند، مکانیسم‌های مولکولی که زمینه‌ساز پیری پوست در حیوانات آزمایشگاهی است، اکنون روز‌به‌روز بیشتر یافته و درک می‌شوند و معکوس کردن آن بیشتر و بیشتر ممکن به نظر می‌رسد. این تیم قبلا پوست انسان مسن را روی موش‌های جوان مبتلا به اس‌سی‌آی‌دی پیوند زدند، اما نمی‌دانستند که آیا جوان‌سازی پوستی که شاهد آن بودند تا زیر اپیدرم کشیده شده است یا خیر. برای تعیین این موضوع، آنها از فاکتور رشد "اندوتلیال" عروقی "وگا اف ای"‌ برای ترویج جوانسازی اندام‌های انسان در حیوانات آزمایشگاهی استفاده کردند. زمانی که پوست انسان پیر به موش‌های جوان اس‌سی‌آی‌دی پیوند زده شد، پیری این سلول‌ها معکوس گردید، که برای رخ دادن چنین روندی لازم است که تمام لایه‌های پوست انسان دوباره جوان شوند. علاوه بر این، تعداد عروق خونی جدید نیز باید در پوست افزایش یابد. این آن چیزی بود که متخصصان توانستند رخ دادن آن را مشاهده و تایید کنند.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 29, 2022 - 07:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به