آمارگیری‌ها نشان می‌دهند که هر خانوار کانادایی بطور متوسط 170 هزار دلار وام مسکن دارد
علارقم اینکه بانک مرکزی کانادا در حال افزایش مداوم نرخ بهره است، نظر سنجی‌ها نشان می‌دهند که تنها عده کمی از وام‌گیرندگان نرخ بهره ثابت را برای وام مسکن خود ترجیح می‌دهند. با اینکه افزایش نرخ بهره باعث افزایش پرداخت‌های ماهانه و در نتیجه فشار به خانواده‌های دارای بدهی‌های زیاد می‌گردد، اما همچنان این خانواده‌ها  در انتخاب نرخ بهره ثابت برای وام مسکن خود مرددند.
نظر سنجی از یک گروه متشکل از 1509 خانوار که در نظر دارند سال آینده برای وام مسکن اقدام کنند، نتایج جالبی بدست می‌دهد. از این میان 72 درصد انتظار دارند که نرخ بهره پایه در طی 12 ماه آینده افزایش یابد، با این حال فقط 54 درصد آنها مایل به انتخاب وام مسکن با بهره ثابت در مقابل بهره متغیر می‌باشند. قطعا روند تنزلی نرخ بهره بین سال‌های 2008 تا 2017 که باعث صرفه‌جویی در هزینه وام مسکن برای افراد دارای بهره متغیر شده در این گرایش موثر بوده است. اما در حال حاضر وضعیت چگونه است؟ آمارها نشان می‌دهند در حال حاضر 77 درصد وام‌های مسکن داده شده، دارای بهره ثابت و فقط 23 درصد دارای بهره متغیر می‌باشند! در مصاحبه با خانواده‌هایی که وام مسکن متغیر دارند، 19 درصد اعلام کرده‌اند که با وجود افزایش نرخ بهره هنوز هم وام مسکن متغیر را به ثابت ترجیح می‌دهند. جالب اینکه 83 درصد از مصاحبه‌شوندگان خواهان ثبات و قابل پیش‌بینی بودن مبلغ پرداخت ماهانه خانواده در زمان تصمیم‌گیری درباره مسائل مالی می‌باشند.

اما نرخ بهره متغیر برای چه کسانی مناسب است؟

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
کارشناسان امور مالی معتقدند برای کسانی که وام مسکن کمی دارند و یا می‌خواهند در مدت کوتاهی وام مسکن خود را بطور کامل بازپرداخت کنند، بهره متغیر می‌تواند انتخاب درستی باشد اما داشتن مبالغ زیاد بدهی با بهره متغیر و یا بالا مانند کارت‌ها و خطوط اعتباری (Line of Credits & Credit Cards) باعث حساسیت وضعیت مالی شما در برابر تغییرات نرخ بهره می‌شود. در اینصورت بهتر است حداقل بخشی از کل بدهی خود یعنی وام مسکن‌تان را با انتخاب بهره ثابت متعادل کنید.

آمارگیری‌ها نشان می‌دهند که هر خانوار کانادایی بطور متوسط170 هزار دلار وام مسکن دارد. این مبلغ برای خانوارهای با درآمد صدهزار دلار و یا بالاتر 252 هزار دلار است. همچنین مبلغ متوسط وام خانواده‌ها در ایالت‌ها و شهرهای مختلف متفاوت می‌باشد. این مبلغ برای شهر ونکور، 716/438 دلار است. بطور معمول در هر بار افزایش نرخ بهره، بانک مرکزی بیست و پنج صدم درصد به نرخ بهره پایه خود اضافه می‌کند. این موضوع به این معناست که مبلغ پرداختی خانواده‌های دارای وام متغیر بطور تقریب ماهانه 13 دلار به ازای هر 100 هزار دلار وام مسکن بالا می‌رود. بنابراین با هر افزایش، خانواده‌ای که دارای 500 هزار دلار وام مسکن است می‌‌بایستی تقریبا ماهانه 65 دلار بیشتر پرداخت کند.

در طی یکسال گذشته بانک مرکزی کانادا نرخ بهره پایه خود را پنج بار افزایش داده است. این بدین معناست که خانواده مورد نظر باید از عهده 325 دلار پرداخت ماهانه بیشتر برآید. بدیهی است در شهرهای بزرگ مانند ونکور و تورنتو که مبالغ‌ وام‌ها بزرگترند، اهمیت موضوع بیشتر می‌شود. در مورد این موضوع و تاثیر آن بر بودجه خانوار و دیگر زمینه‌های اقتصاد، خصوصا کسب و کارهای کوچک در آینده بیشتر صحبت خواهیم کرد.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, August 8, 2018 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به