در آلبرتا، اکثر صاحبان خانه دارای آبگرمکن شخصی هستند
در "انتاریو" اکثر صاحبان خانه‌ها یک آبگرم‌کن زمینی اجاره‌ای دارند‌، اما در آلبرتا تقریبا هیچ‌کس چنین کاری نمی‌کند. البته توضیح این موضوع کمی مشکل است در واقع باید به این مسئله توجه کنیم که آیا داشتن یک آبگرم‌کن اجاره‌ای بهتر از خرید آن است. پاسخ به این سئوال بستگی به این دارد که چگونه به آن نگاه می‌کنید. از نقطه نظر هزینه‌های نصب درطول زمان قطعا بهتر است که شما یک دستگاه خریداری کنید‌ ولی شاید از نظر‌ راحتی و خدمات بدون دردسر برای بسیاری از مردم اجاره کردن ارزش بیشتری داشته باشد.
هزینه اجاره یک آبگرم‌کن در انتاریو‌ از شرکت‌های "انرکیر" و "‌ریلاینس" حدود 20 تا 40 دلار در ماه بسته به اندازه و سازنده دستگاه متغییر است. در هنگام خرید و‌ در طول مدت قرارداد لازم نیست نگران تعمیر و نگهداری یا جایگزینی آن باشید‌. ولی در پایان قرارداد با آن درگیر خواهید بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
قیمت آبگرمکن‌ها بسته به اندازه و کارخانه سازنده‌ بین 800 تا 1300 دلار است، به اضافه 400 تا 500 دلاری که برای نصب‌ هزینه می‌شود. البته هزینه‌های جانبی مثل حمل و نقل نیز باید لحاظ شود‌. از آنجایی که عمر کاری یک دستگاه معمولی با نگهداری مناسب حدود 15 سال است، معمولا دارندگان آبگرم کن متوجه می‌شوند که بعد از گذشت شش یا هفت سال‌ هنوز هم نیازی به‌ تعمیر‌ وجود ندارد‌. حالا به فرض این موضوع که شما هر ماه به صورت متوسط 30 دلار برای آبگرم‌کن خود پرداخت می‌کنید در طول مدت 15 سال شما مجموعا 5400 دلار هزینه داشتن یک آبگرمکن اجاره‌ای را پرداخت کرده‌اید. مهم است قبل از امضاء قرارداد اجاره آبگرمکن متن آن را به دقت بخوانید و درک کنید که در طولانی مدت چه اتفاقاتی خواهد افتاد.در واقع اطمینان حاصل کنید که چه چیزی را امضا می‌کنید شاید جبران آن در آینده کمی مشکل باشد. با کسانی که در درب منزل به شما خدمتی را می‌فروشند بسیار محتاط باشید سعی کنید برای انجام اینگونه کارها از پیمانکاران واجد شرایط استفاده کنید.
در طول مدت 15 سال از عمر کاری موثر یک آبگرم‌کن ممکن است شما 1 تا 2 بار نیاز به تعمیر داشته باشید و هزینه این تعمیرات در بدترین حالت حدود 1000 دلار است اگر این میزان را با قیمت تمام شده آبگرمکن‌های اجاره‌ای در پایان زمان قرارداد مقایسه کنید متوجه اختلاف هزینه‌ها خواهید شد. البته شرکت‌های بزرگ دلایل عامه پسندی را بیان می‌کنند مانند اجاره کم ماهیانه، تعمیرات فوری بدون هزینه و غیره‌.
در سال 2012، اداره نظارت بر رقابت کسب و کارها در انتاریو شکایتی را بر علیه  شرکت‌های "انرکیر" و "ریلاینس" ترتیب داد که بر اساس آن این 2 شرکت به خاطر مجازات لغو غیر‌منصفانه‌ای که در قرار‌دادهای آبگرمکن‌های اجاره‌ای گنجانده شده بود مجبور به بازپرداخت 15 و 10 ميليون دلار مجازات شدند تا در قراردادهای آتی خود آن را بازنگری کنند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این شرکت‌ها در انتاریو به صورت تقریبی حدود 1 میلیون مشتری با آبگرم‌کن‌های اجاره‌ای دارند‌.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بازدهی بالاتر آبگرم‌کن‌های دیواری به همراه مصرف کمتر گاز شهری در کنار داشتن آب سالم بهداشتی و فضای کمتر برای نصب‌ شما را مقید می‌کند هنگام خریدن آبگرم‌کن‌های اجاره‌ای به هزینه‌های انرژی، سلامت خانواده و قیمت تمام شده آن نیز توجه کنید . در واقع اگر معامله خوبی پیدا کردید آن را امضاء کنید.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
در آلبرتا، اکثر صاحبان خانه دارای آبگرمکن شخصی هستند، در حالی که در انتاریو اکثر مردم اجاره می‌کنند. یعنی این موضوع به صورت عادتی درآمده است ولی این عادت در حال تغییر است.
در آخر به نظر می‌رسد خرید و نصب یک آبگرمکن دیواری یا زمینی فارغ از نکات مثبت و منفی آن به صرفه‌تر از اجاره یک آبگرمکن زمینی باشد.

پیمان رامندی
لیسانس مکانیک(تاسیسات) ارائه دهنده خدمات سرمایشی و گرمایشی در تورنتوی بزرگ
Airsolarsystem.com

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


647.896.3025
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, March 14, 2018 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به