اکثر سرمایه‌گذارانی که در این بازار فعال هستند از اصول خاصی‌ پیروی نمی‌‌کنند و این امر مهم را که نتیجه‌اش روی سرنوشت خانواده‌شان تاثیر مهمی‌ دارد
این روز‌ها نظریه‌های فراوانی از برخی‌ تحلیل‌گران که بازار مسکن تورنتو را برای سرمایه گذاران این بخش بررسی‌ کرده و کتاب‌هایی در این زمینه نوشته‌اند در اطراف دیده و شنیده می‌‌شود که تلاش می‌‌کنند تا بازار تورنتو را برای مخاطبان خود تحلیل کنند و به آنها بگویند که در این بازار باید چگونه رفتار کنند. برخی‌ صحبت از سیکل‌های این بازار می‌کنند و می‌‌گویند هر چند سال که قیمت‌ها در این بازار سیر صعودی می‌گیرد یک افت و نزول چند ساله هم به دنبال دارد و گراف‌هایی را به شما نشان می‌‌دهند که در پنجاه سال گذشته این اتفاق همواره افتاده است و این بار هم روندی خارج از این سیکل دراز مدّت نیست و از روی این منحنی‌ها به سرمایه‌گذاران یاد می‌دهند که کی و کجا خرید کنند در ضمن فروش کتاب‌هایی که سال‌ها قبل در این زمینه نوشته‌اند را بالا ببرند. شما به تحلیل‌هایی بر‌می‌خو‌رید که منحنی تغییرات نرخ بهره را روی منحنی افزایش جمعیت و مهاجران قرار داده و منحنی تغییرات قیمت ملک را روی هر دو قرار داده و می‌خواهد رابطه این سه‌ متغیر را به هم نشان دهد و از روی بالا رفتن نرخ بهره و افزایش جمعیتی که قرار است در آینده رخ دهد و البته افزایش هزینه‌های ساخت یک واحد مسکونی که بطور طبیعی وجود دارد به شما بگوید که در آینده نزدیک روند قیمت‌ها به کجا می‌‌رود. من با نحوه و روش این تحلیل‌ها و دانش این تحلیل‌گران و اقتصاد دانانی که این نظریه‌ها و تحلیل‌ها را ارائه می‌‌کنند هیچ مخالفتی و شکی‌ ندارم، اما به اطلاعاتی که استفاده می‌‌کنند و به خود  آمار و ارقامی که استفاده می کنند مطمئن نیستم و اگر صریح‌تر صحبت کنم اصلا موافق نیستم و به نتیجه‌ای‌ که می‌‌گیرند نمی‌‌توانم اعتقاد داشته باشم. تحلیل‌ها و آمار و ارقام من چیز دیگری نشان می‌‌دهد و برای دوستانی که این مطالب را تعقیب می‌‌کنند یا در دفتر کار من حضور پیدا می‌‌کنند و آمار و ارقام و گراف‌های من را دیده‌اند این مطلب روشن است. دوستان‌، یک زمانی‌ سیستم MLS تقریباً تمام معاملات مسکن GTA را شامل می‌شد، ولی‌ در دو سه‌ سال اخیر این چنین نبوده است بنابراین وقتی‌ شما آمار این سیستم را که TREB منتشر می‌کند در چهل سال گذشته روی میز می‌گذارید و آن را به عنوان روند تغییرات قیمت ملک بررسی‌ می‌کنید ،یک چیز در این جا فراموش شده است. ده‌ها هزار معامله و بیلیون‌ها دلار سرمایه‌ای که در چند سال گذشته خارج از این سیستم در معاملات مسکن دست به دست شده ندیده گرفته می‌شود و در نتیجه شما را گمراه می‌کند. آماری که من در دست دارم نه از کاهش معاملات نه از کاهش حجم سرمایه دست به دست شده نه از کاهش خریدار حکایت می‌‌کند بلکه بازار بسیار داغتر از گذشته است. فقط توجه سرمایه‌گذاران این بازار از بخشی که سیستم MLS پوشش می‌دهد به بخش‌های دیگری که در این آمار نمی‌‌آید رفته است و در آماری که عمده رسانه‌ها به طور سنتی‌ ازآن استفاده می‌‌کنند نمی‌‌آید. اگر بخواهم بیشتر ازاین در این زمینه توضیح دهم تکرار مطالب هفته‌های پیش خواهد بود و برای خوانند‌گان گرامی‌ این صفحه کسل‌کننده می‌شود، خوشبختانه در سایت این نشریه وزین مطالب هفته‌های گذشته موجود است و دوستان می‌توانند به آن مراجعه کنند یا برای اطلاعات بیشتر با من تماس بگیرند.
آمار و ارقامی که من دارم بازار تورنتو را حتی داغ‌تر از گذشته نشان می‌دهد، اما یک مساله اساسی‌ وجود دارد و آن این است که اکثر سرمایه‌گذارانی که در این بازار فعال هستند از اصول خاصی‌ پیروی نمی‌‌کنند و این امر مهم را که نتیجه‌اش روی سرنوشت خانواده‌شان تاثیر مهمی‌ دارد به صورت احساسی‌ انجام می‌‌دهند، " از جلوی دفتر فروش رد می‌‌شدیم کاندو می‌فروختند دو تا هم ما خریدیم" یا "یک ملک ارزان یا زمینی می‌‌خریم می‌‌اندازیم اونجا بعد از چند سال خودش رشد می‌‌کنه" و از این قبیل. نتیجه‌اش می‌‌شود اینکه یک دانه از اون تکه زمین‌ها که پارسال همین موقع یک و نیم میلیون دلار دست به دست می‌‌شده است امسال به زحمت می‌‌توان یک میلیون دلار فروخت در حالی‌که در همین بازار تورنتو نقاطی در همین شهر وجود دارد که قیمتش از سال گذشته بالاتر است. پس عده‌ای‌ ضرر کرده‌اند و عده‌ای‌ سود. فقط خواهش می‌کنم و از شما استدعا می‌کنم! که نفرمائید شانسی‌ بوده است لطفاً پای شانس را وسط نیاورید! من منکر شانس در زندگی‌ نیستم اما گاهی‌ شانس هم بنابر اصولی اتفاق افتاده است که آن اصول برای ما ناشناخته بوده است و در محاسبات ما در نظر گرفته نشده است وگرنه در حالت عمومی‌ و طبیعی موفقیت، شانسی نیست و نتیجه یک تلاش حساب شده است.این روز‌ها اگر مسابقات المپیک را تماشا کنید می‌‌بینید فرق بین یک مدال طلا و "هیچ "تنها چند صدم ثانیه است که آن چند صدم اصلا تصادفی‌ نیست. اگر بیست بار دیگر هم مسابقه بدهند نفر اول اکثر اوقات با چند صدم ثانیه اول می‌‌شود‌، برای آن چند صدم ثانیه یک عمر زحمت کشیده و از نتیجه تحقیقات چندین دانشمند بهره گرفته و حتی روی لباسی که برای پوشش انتخاب کرده، سال‌ها مطالعه شده و در پایان از بهترین مربی‌‌های دنیا بهره برده تا نتیجه‌اش شده چند صدم ثانیه، اما نفر پنجم همین مسابقه که حدود مثلاً یک ثانیه عقب است اگر ده بار هم مسابقه بدهد ممکن‌است یکبار شانس بیاورد و نفرات جلویی او با هم برخورد کنند یا خلافی نا‌خواسته انجام دهند تا او اول شود. اما در حالت کلی‌ و اصولی همواره پنجم است و همیشه منتظر فرصت و اشتباه نفرات جلویش! که به ندرت اتفاق می‌‌افتاد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
این روز‌ها شما آگهی‌‌های فراوانی در مورد پیش‌فروش کاندو ملاحظه می‌‌فرمائید و دوستان فراوانی باز هم در حال انجام یک خرید احساسی‌ دیگر هستند، در حال حاضر ده‌ها پروژه پیش‌فروش در این شهر در حال مراحل مختلف پیش‌فروش است و هر چند روز نام یکی‌ از آنها بر سر زبان می‌‌افتد و به سرعت به فروش می‌رسد‌، اما به ندرت خریداری را می‌‌بینم که تمام آپشن‌های خودش را با دقت بررسی‌ کند و تصمیم بگیرد‌، برای بسیاری از دوستان این یک تصمیم احساسی‌ است که نتیجه‌اش به شانس واگذار شده است. امیدوارم همه این دوستان موفق باشند اما بهترین نتیجه فقط برای عده معدود‌ی‌ رقم خواهد خورد، این درسی‌ است که این بازار بار‌ها به ما داده است، فقط تعداد کمی‌ از سرمایه‌گذاران بخش مسکن این سرمایه‌گذاری را اصولی انجام می‌دهند و نتایج عالی‌ می‌گیرند. در انتها اگر تمایل به ملاقات حضوری دارید لطفاً تماس بگیرید و اگر هم دوست دارید که از طریق ایمیل‌ در تماس باشید بسیار خوشحال خواهم شد. اکنون بیش از هر زمان دیگری این توصیه را تکرار می‌کنم اگر خریدار یا حتی فروشنده هستید چنانچه در این بازار حرفه‌ای‌ عمل نکنید بازنده خواهید بود. مطمئن هستم درستی‌ اظهارات مرا در سال‌های گذشته بار‌ها تجربه کرده‌اید. یک خانه را خیلی‌ آسان می‌توان فروخت‌، خرید خانه هم خیلی‌ سخت نیست اما خرید و فروش با بهترین شرایط و بهترین قیمت ممکن اکنون یک مشاور مطلع لازم دارد یک خریدار حرفه‌ای‌ از مشاوره یک اجنت با تجربه استفاده می‌‌کند و یک آماتور به پند و اندرز‌های اقوام و آشنایان، استاد سلمانی و رسانه‌ها توجه می‌کند، امیدوارم شما در گروهی باشید که این بار از مشورت ما استفاده می‌‌کنید. اگر به موضوع علاقمند هستید همین حالا تماس بگیرید تا زمانی‌ را برای یک ملاقات کوتاه تعیین کنیم به امید دیدار.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, February 14, 2018 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به