ایران را آزاد سازیم تا بار دیگر دنیا از دروغ وحرص و آز آزاد شود.
بیش از۵۰ سال پیش، درسال‌های ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۷ میلادی، پس از پایان دبیرستان درتهران، دانشجوی دانشگاه آزاد بروکسل شده بودم. "آزاد" نه به معنای دانشگاه آزاد اسلامی بلکه به معنای "آزاداندیشی" درمقابل "جزم اندیشی" دینی. نمی‌دانم آیا این دانشگاه توانسته از فساد اخلاقی دلارهای نفتی مفسدِ نظام وهابی آل سعود و جمهوری اسلامی خودمان مصون بماند یا نه، اما دانشگاه آزاد بروکسل درقرن نوزدهم در مقابل و تقابل و کشمکش سیاسی با دانشگاه کاتولیک لوون که یکی از برجسته‌ترین مراکز آکادمیک قرون وسطائی بلژیک و اروپا بود، بنا شد. روند  لیبرالیسم یا آزادیگرایی عصر جدید در مصاف جزم اندیشی دینی و تاریک اندیشی قرون وسطا.
درمدت سه سال و نیمی که دربروکسل بودم، حتا یک دختر یا زن "محجبه" به یاد ندارم دیده بوده باشم، نه در دانشگاه، نه درشهر، نه در آن کشور. همه تغییر در غیاب من صورت گرفت و پوشید! امروزه دختران و زنان با پوشش اسلامی همه جا به چشم می‌خوردند: در ایستگاه قطار، در خیابان، در مغازه، همه جا.  پیروزی اسلامِ بنیادین به مدد دولارهای نفتی.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
در "تراموی" که ما به لسان انگلیسی-کانادائی اصطلاح عجیب "ستریت کار" (خودروی خیابانی) را به کار می‌گیریم، دختر خانمی زیبا و ترگل ورگل با حجاب زیبا و ساده و محکم اسلامی، ظاهرا دانش‌آموز یا دانشجو، روبروی من نشسته بود. از او در مورد مقصدم و اینکه در چه ایستگاهی پیاده شوم پُرس‌و‌جو کردم. از وجناتش، خطوط چهره و رنگ و رو  و  قد و قواره و طرز نشستن و نگاه و رفتارش  پیدا بود که از ژن شمال آفریکاست، الجزایر، مراکش یا تونس، و به احتمال نزدیک به یقین، زاده در بلژیک و بلژیکی تمام‌عیار و فرزند خانواده‌ای فرهیخته، چرا که فزون بر زبان روان فرانسوی بلژیکی و سر و وضعش، در پاسخ به پرسش‌هایم نیز نهایت متین و وقار را بخرج داد. لبخندی به زحمت محسوس و پاسخ‌هائی موجز و دقیق. به محله‌ای رسیدیم که برایم آشنا بود و با وانمود به قدری ذوق‌زدگی اظهار داشتم که اینجا را می‌شناسم! نزدیک دانشگاه بروکسل است که پنجاه سال پیش دانشجویش بودم! چند صندلی آن‌طرف‌تر، بانوئی ۵۰-۶۰ ساله قدری ولنگ و واز  که از وجناتش معلوم بود هفت پشت بلژیکی است و به ما توجه می‌کرد پا‌برهنه تو صحبت من دوید و به شرح و بسط پرداخت و گلایه‌ای هم نمود که "اوضاع با گذشته خیلی فرق کرده".
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
در بروکسل، مسلمانانِ تازه بلژیکی‌شده سرافرازند و بسیاری بلژیکیان بومی سرشکسته و سرگشته که "چه کنیم؟".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
آن دخترخانم ناز و زیبا و دانشجو و محجوب، بهترین ویترین برای اسلام و بهترین آگهی تبلیغات اسلامی بوده است.
همزمان، هم‌کیشان اسلامی و حکومتگر آن دختر مسلمان معصوم، در ایران دختران بی‌حجاب و کم‌حجاب یا بدحجاب را به زندان می‌ندازند، بوکوحرام در آفریکا دختران و زنان را به اسارت می‌گیرد و نامسلمانان را به رگبار گلوله، پشتون‌ها  و  افغان‌ها که به یاری استعمار انگلیس شرق فلات ایران و خراسان بزرگ را به نام خود ثبت کرده‌اند، بر روی دختران و زنان ایرانی اسید می‌پاشند و فرخندگان را به جرم کم‌احترامی به قرآن و اسلام در زیر ضربات دسته‌جمعی مشت و لگد و چوب و آهن، وحشی‌تر از هر حیوان وحشی دیگر، به قصد کشت می‌زنند و بدن نیمه‌جانشان را به آتش می‌کشند، وکانادای ترودو می‌فرماید و دستور می‌دهد که نباید از اسلام هراسید،  و مجاهدان و طالبانِ اسلام در همان منطقه، به مدد انگلیس و آمریکا و کانادا و ناتو، چه جنایت‌هایی که علیه نامسلمانان و بدمسلمانان، به ویژه دختران و زنان و پارسی‌زبانان، انجام نمی‌دهند، از پاکستان انگلیس‌ساخته که نگو، و قاعدهی اسلام و داعش ایران‌ستیز و زن‌ستیز و انسان‌ستیز، باز با همدستی انگلیس و آمریکا و کانادا و ناتو و حتا با سکوت هم‌پیمان‌شان، ترکیه‌ی مسلمان، نامسلمانان و بدمسلمانان و ایران‌دوستان و آزادی‌خواهان را زنده‌زنده سر از بدن جدا می‌کنند…
این تغییرات در همین ۴۰-۵۰ سال گذشته رخ داد.
این گردن‌کشی‌های اسلامی‌ در جهان (و در غیاب ایران آزاد )، به واسطه دلارهای نفتی و ده‌تا بیست و سی برابرشدن بهای نفت و به واسطه ذخیره‌های عظیم نفتی و گازی کشورهای مسلمان‌نشین واقع در خاورمیانهی انگلستان و شمال آفریکا، در آغاز سال‌های هفتاد میلادی مسیحی پدید آمد. اگرنه، در سیزده سده‌ی گذشته، پیش از آغاز عصر نفت و شعله‌ورشدن بهای نفت، کجا بودند این مسلمانان سرفراز اشغالگر اروپا یا اسلامیهای گردنکش؟
 
این تغییر بزرگ در همین ۴۰ سال گذشته روی داد.  نظام شاهنشاهی ایران فروریخت و در پی آن، منطقه تا به امروز به آشوب و جنگ کشیده شد، امپراتوری شوروی از هم پاشید و نظام سوداگر جهانی سلطه خویش را بر سراسر گیتی گستراند و به نیروی زر و زور و تزویر،  به میمنت حاکمیت بر نظام مالی بین‌الملل، برخورداری از نیرومندترین ارتش‌ها و کنترل نظامی گیتی، و به کمک قدرتمندترین امکانات رسانه‌ای جهان و هالیوود، و کنترل فرهنگ جهانی به عنوان صاحبان زبان بین‌الملل،  سلطه خویش را بر سراسر گیتی تحکیم کرد: سوداگری و ثروت‌اندوزی فزاینده‌ی بی‌بند و بار، به بهای آلودگی و مسمومیت آب و خاک و هوا، بدون عنایت به روند تخریب فزاینده محیط زیست کره زمین، محصول این تغییر بزرگ بوده است.
 ایران که بار دیگر تسلیمِ الله و  دین رسولش شد، به راه پرخاشگری وخشونت و نابردباری افتاد، و ببینید چه آشوب و فسادی درجهان پدید آمد.  ایران،  امروز،  چون گذشته، محور نیک و بد جهان است.
***
ایران را آزاد سازیم تا بار دیگر دنیا از دروغ وحرص و آز آزاد شود.
کاری است دشوار اما آسان‌تر از آنچه می‌پنداری. فقط عزمِ توام با مهربانی تو را می‌خواهد. همه شدنی است.
در بن‌بستِ کنونی نظام اسلامی ایران که امروز برعموم عیان شده است، رهبران و مسئولانِ کنونی  ایرانِ اسلامی‌شده، که برادران و خواهران تو‌اند و مثل تو گناهکارند، امروز به واسطه آنچه بر سر ایران آمده طلب بخشش کرده‌اند و می‌کنند و، برخلاف آنچه می‌پنداری، فقط عزم توام با مهربانی تو را برای همکاری در تغییر بزرگ پسین نیاز دارند. تغییر از خشونت و جنگ و پرخاشگری به مهربانی و صلح و آرامش.
تو هم که به واسطه  نادانی و تساهل و ترس و صرفاً به منافع خود اندیشیدن شریک جرم هستی طلب بخشش کُن!
آیا تو برای همبستگی در برپایی مسالمت‌آمیزِ یک نظامِ عرفی که در آن حقوق همه شهروندان برابر باشد، زن و مرد، مسلمان و غیرمسلمان، آماده‌ای؟ برای همبستگی جهت حفاظت و صیانت و نگهبانی از چنین نظامی آزاد و برای احترام به آن آماده‌ای؟
اگر هستی، پس به من اعلام و اوپَن بدار، و بر همگان اعلان کُن!
دست به دست من ده! من آماده‌ام.
اگر دست به دست هم دهیم،
مهربانی و پندار و گفتار و کردار نیک را دوباره در میهن‌مان زنده کنیم و پاس داریم، و سپس در جهان بگسترانیم،
تا دنیا از دروغ و خرافات و حرص و آز و سوداگری و قدرت‌پرستی و تخریب زیستگاه و زیست‌بوممان، آزاد شود.
آزادیِ ایران، پیش‌درآمد و آغاز راه و هدفی باشد
عظیم،
برای نجات انسانیت و بشریت از مسیرکنونیِ خودویرانگری و نابودی. 
 
بروکسل، آدینه دهم اوت (آگوست)، چندم مردادماه، ادیت‌شده در سپتامبر، شهریور،  سال۷۳ پساهیروشیما.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


(همه حقوق و مسئولیت‌ها متعلق و متوجه نویسنده است)
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, September 19, 2018 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به