English

پاسخی به حمله فرضی ایران به دو کشتی نفتکش در خلیج عمان

پاسخی-به-حمله-فرضی-ایران-به-دو-کشتی-نفتکش-ایران-تحلیل
حبیب صداقت دکترای تجارت بین‌الملل و کارشناس مسایل نظامی خاورمیانه در گفتگو با هوتن گلسرخی عضو انجمن نویسندگان قومی و آمریکای شمالی و انجمن قلم کانادا.
 
* جنگ ده ساله ویتنام نیز با اتهام واهی انفجار در خلیج تونکین آغاز گردید.
* چگونه ایران می‌توانست به دو نفتکش در عربستان و دوبی مین وصل کند؟
* تمامی شواهد نشان می‌دهند آمریکا دیگر به خانواده سعودی احتیاجی ندارد.
 
Sub-Category: Political
Happened at: Iran
Thursday, June 27, 2019

زلزله ۵.۲ ریشتری تهران را لرزاند/ تهران، البرز و قم تعطیل شدند

zelzeleh-tehran
ساعت ۲۳:۲۷  چهارشنبه شب تهران با زلزله ای نسبتا شدید لرزید. این زلزله دراستانهای البرز و قم همچنین در بخش هایی از قزوین ، گیلان و استان مرکزی نیز احساس شد.
مرکز لرزه نگاری کشور مرکز این زلزله را  مرز استانهای تهران و البرز  - حوالی ملارد(تهران) و قدرت آن را ۵.۲ ریشتر اعلام کرده است. این زمین لرزه در عمق ۷ کیلومتری زمین رخ داد.
وزیر ورزش اعلام کرد : سالن‌های عباس‌آباد (کلهر)، انقلاب، شورا ، دینار آباد، شهدای دهشاد،  تختی، حجاب و نوایی در اندیشه در تهران دارای سیستم گرمایشی و آماده ارائه خدمات اسکان به مردم هستند
Sub-Category: General
Happened at: Canada
Wednesday, December 20, 2017

گالوپ: اکثریت آمریکایی‌ها مخالف جنگ با ایران هستند

اقتصاد-تنباکویی-گالوپ-اکثریت-آمریکایی‌ها-مخالف-جنگ-با-ایران-هستند
تازه‌ترین نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد که تنها ۱۸ درصد آمریکایی‌ها در شرایط حاضر موافق عملیات نظامی ایالات متحده علیه ایران برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای این کشور هستند و ۷۸ درصد آنها نیز بیشتر متمایل به استفاده از ابزارهای اقتصادی و دیپلماسی برای حل این بحران.
Sub-Category: Economy
Happened at: Iran
Thursday, August 22, 2019

متهم اصلی پرونده فساد در بانک مرکزی از ایران فرار کرد

اقتصاد-تنباکویی-متهم-اصلی-پرونده-فساد-در-بانک-مرکزی-آقاخانی-از-ایران-فرار-کرد
سالار آقاخانی متولد ۱۳۷۰ (۲۸ ساله) است. وی عامل بانک مرکزی در توزیع ارز بوده است و در پرونده‌ای که احمد عراقچی، معاون پیشین بانک مرکزی، نیز متهم است، به عنوان متهم ردیف اول به صورت غیابی محاکمه می‌شود.
Sub-Category: Economy
Happened at: Iran
Thursday, August 15, 2019

تنش در خاورمیانه در پی حمله به دو نفتکش ژاپنی در دریای عمان

حمله-به-دو-نفتکش-ژاپنی-در-دریای-عمان-ایران-اخبار
پس از بالا رفتن تنش در انفجار دو کشتی در دریای عمان، سپاه اعلان کرد پهباد جاسوسی گلوبال‌هاوک آمریکا را بر فراز آبهای تنگه هرمز زده است. آمریکا این خبر را تایید کرده و گفته است که این پهباد روی آب‌های بین‌المللی بوده است، و در پی آن سپاه جزئیات پروازی این پهباد را نیز منتشر کرد.
Sub-Category: General
Happened at: Iran
Thursday, June 20, 2019

آمریکا: برآوردهای اولیه نشان می‌دهند ایران عامل انفجار 4 کشتی در امارات بوده است

news-UAE-Iran-US
ترجمه ایران استار - بنا به گزارش اسوشیتدپرس، تیم بررسی‌کننده آمریکایی که چندین ساعت پس از انفجار مشکوک 4 کشتی در ساحل امارات به دعوت آن کشور به آنجا رفته‌اند اعلان کردند که انفجارهای روز یکشنبه که باعث ایجاد حفره‌های بزرگی در کشتی‌ها شده است یا توسط ایران و یا توسط نیروهایی که ایران از آنها حمایت می‌کند انجام گرفته است.
Sub-Category: Political
Happened at: Iran
Monday, May 13, 2019

آمریکا برای مقابله با ایران ناو هواپیمابر و بمب‌افکن به خاورمیانه می‌فرستد

news-us-sens-war-iran
ترجمه ایران استار - جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا اظهار داشت که نیروهای ضربتی ناوهواپیمابر و بمب‌افکنش را برای فرستادن یک پیام روشن به ایران به منطقه خاورمیانه می‌فرستد تا در صورتیکه ایران برعلیه منافع آمریکا یا دوستانش کاری کند با نیرویی بی‌رحم مواجه شود. ناو هواپیمابری که آمریکا به منطقه می‌فرستد، آبراهام لینکلن نام دارد که از نسل پنجم بوده و توانایی حمل 90 هواپیما و هلی‌کوپتر را دارد که در سال 1988 ساخته شده و پس از اورهال کامل در 12 ماه می 2017 مجددا به خدمت بازگشته است. این ناو قبلا در دهه 2000 میلادی به خلیج فارس اعزام شده بود.
Sub-Category: Political
Happened at: Iran, USA
Sunday, May 5, 2019

نسرین ستوده را آزاد کنید

release-nasrin-sotoudeh
متن طومار الکترونیکی:
نسرین ستوده، حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر ایرانی که از سال ۱۳۸۸ مدافع حقوق بشر، روزنامه‌نگاران، سیاسیون، معترضان حجاب ایرانی، و فعالان اجتماعی از جمله شیرین عبادی برنده جایزه نوبل بوده، اخیرا مجموعا به ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است.
Sub-Category: Political
Happened at: Iran
Thursday, March 28, 2019

Pages

Share this with: ارسال این مطلب به