خامه شیر و شکر را داخل ظرف روی حرارت گذاشته هم می‌زنیم تا به نقطه جوش برسد
کراکت بادمجان
موادلازم:
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
بادمجان کباب شده: ۴عدد
جعفری یا سبزی معطر: 3 قاشق سرخ شده
سیب‌زمینی: ۳عدد
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
پنیر پارامسان: ۲ قاشق سرخ شده
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
پودر سوخاری: یک پیمانه

روغن ذرت جهت سرخ کردن: به میزان لازم
سیر آسیاب شده: ۳ حبه
پنیر پیتزا: ۱/۲پیمانه
آردسفید: ۱/۴پیمانه
تخم‌مرغ: ۲عدد
آبلیمو: ۱ قاشق سرخ شده
طرزتهیه:
ابتدا با‌دمجان‌ها را کبابی کرده دانه‌های داخل آن را جدا کرده و آن را ساطوری می‌کنیم.
سیب‌زمینی را پخته و داخل بادمجان رنده می‌کنیم و سیر آسیاب شده ،پنير پيتزا و پارمژان و آرد و ادویه‌ها و آبلیمو به آن اضافه می‌شود.
بعد از این که تمام مواد را خوب مخلوط کردیم، اگر مواد بدست چسبید تخم‌مرغ‌ها را دانه‌دانه اضافه کنید تا جایی که مواد بدست نچسبد و خوب فرم بگیرد.
از مواد به اندازه یک گردو جدا کرده و در آرد سوخاری قرار داده و به آن شکل داده و آن را در روغن فراوان سرخ می‌کنیم.


 
دسر شاتوت شکلاتی
مواد لازم:
شاتوت پوره شده: 5/1 پیمانه
سفیده تخم‌مرغ: ٢ عدد
خامه قنادی: ٣٠٠ گرم
پنیر ماسکار پونه: ١٠٠ گرم
آب: 3/1 پیمانه
وانیل: 4/1 قاشق چای‌خوری
شکر: ١٠٠ گرم
شکلات سفید: ١٢٠ گرم
ژلاتین: ١ قاشق سر پر
طرز تهیه:
شکلات سفید را به صورت بن‌ماری آب کنید. سفیده‌ها را همراه با نوک قاشق چای‌خوری پودر تارتار یا نمک با همزن برقی بزنید تا کاملاً پف کرده و سفت شود. خامه شیرین قنادی را با همزن بزنید تا فرم بگیرد‌. پودر ژلاتین را روی آب بپاشید و استراحت دهید تا اسفنجی شود سپس روی بخار آب قرار دهید تا شفاف شود.
پوره شاتوت و پنیر خامه‌ای و وانیل و شکر را با همزن بزنید تا یکدست شود‌، شکلات آب شده را اضافه نموده و با دور کُند همزن بزنید تا مواد مخلوط شود. خامه فرم گرفته و سفیده‌های فرم گرفته را به مواد اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید تا مواد یکدست شود. در پایان ژلاتین آب شده را افزوده و مخلوط کنید‌. مواد آماده را داخل قالب سیلیکونی بریزید و به مدت ٢٤ ساعت در فریزر قرار دهید تا کاملاً منجمد شود.
دسر را از قالب جدا کنید و به دلخواه تزیین کنید. 


ماست و خیار یونانی:
مواد لازم
خیار (بدون تخم): ۱ عدد
ماست یونانی: ۴۵۰ گرم
آب لیمو ترش: ۲ قاشق سوپ‌خوری
سیر (ریز خرد شده): ۱ حبه
شوید ریز شده: ۱ قاشق چای‌خوری
سرکه سیب: ۲ قاشق چای‌خوری
پنیر فتا (خرد شده): ۶۰ گرم
نمک: ۱ قاشق چای‌خوری
طرز تهیه:
خیار‌ها را از طول نصف کنید. با یک قاشق تخم‌ها را بیرون بیاورید و دور بریزید. سپس خیار را رنده کنید. خیار رنده شده را روی یک پارچه‌ی آشپزخانه یا حوله‌ی کاغذی پخش کنید. روی آن ۱/۴ قاشق چای‌خوری نمک بریزید. بگذارید حداقل ۱۰ دقیقه بماند. سپس گوشه‌های پارچه را بگیرید و مایع را از داخل خیارهای رنده شده تا حد ممکن بچلانید. در یک کاسه‌ی متوسط، خیار چلانده شده را با ماست، آب لیمو ترش، سرکه‌ی سیب، شوید خرد شده، سیر و پنیر فتا مخلوط کنید. با ۳/۴ قاشق چای‌خوری نمک مزه‌دار کنید و بچشید و طبق ذائقه نمک را تنظیم کنید. بلافاصله سرو کنید و یا اگر زمان دارید در ظرف ماست و خیار را بگذارید و آن را 2 تا ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا طعم بیندازد. 


ساندویچ‌ پنیر و ميوه‌های خشک:
 مواد لازم خمير:
آرد: ٢٢٠ الی ٢٥٠ گرم
شكر: ٧٠ گرم
كره: ٨٠ گرم
ماست: ٣ قاشق سر پُر ( به دمای محيط رسيده باشد)
‌تخم مرغ: ١ عدد
مايه خمير خشک فوری: 2/1 قاشق چای‌خوری
شكر: ١ قاشق چای‌خوری
 آب ولرم: ٢ قاشق سر پُر
نمک: به میزان لازم
 مواد ميانی:
پنير صبحانه بی‌نمک و پنير خامه‌ای بی نمک: ١٥٠ گرم
آرد: ٢ قاشق سر پُر
شكر: ١ قاشق سر پُر
وانيل: 4/1 قاشق چای‌خوری
ماست خامه‌ای: ١ قاشق سر پُر
مخلوطی از ميوه‌های خشک: ١٠٠ گرم
 طرز تهيه خمير:
مواد خشک را با هم مخلوط كنيد. تخم‌مرغ‌، كره و شكر را با همزن خوب بزنيد تا صاف و يكدست شود، سپس آب ولرم و ماست و مواد خشک را افزوده و مخلوط كنيد تا خمير شود. خمير را ١٠ دقيقه ورز داده سپس حدود ٢ ساعت استراحت دهيد.(حجم خمير تغيير زيادی نخواهد داشت) در اين فاصله تمام مواد ميانی بجز ميوه‌ها را با هم مخلوط كرده تا صاف و يكدست شود سپس ميوه‌ها را اضافه و مخلوط كنيد. خمير آماده شده را به ١٢ الی ١٥ قسمت تقسيم كرده‌، هر كدام را به شكل دايره باز كرده روی نيمی از خمير به اندازه ١ قاشق از مواد ميانی قرار داده و نيم ديگ خمير را روی آن آورده ولی به هم نچسبانيد. در سينی قرار داده روی آن‌ها را زرده تخم‌مرغ ماليده و در فر ٣٧٠ درجه سانتی‌گراد تا زمانی سطح خمير طلايی شود بپزيد. 


کیک‌ برگردان‌ زردآلو
مواد لازم:
تخم‌مرغ: ۳ عدد
شکر: ۱ لیوان
شیر‌: ۱ لیوان
روغن مایع: ۱ لیوان
پودر کاکائو: ۳ قاشق غذاخوری
وانیل شکری: ۱ پاکت
‌ بکینگ‌پودر: ۱پاکت
آرد: 2 لیوان
زردآلو: ۱ کاسه
 طرز تهیه:
‌ابتدا فر را روشن کرده تا گرم شود کف و دیوار قالب را چرب کرده زردآلو‌ها را از وسط نصف کرده و هسته زردآلو را جدا کرده زردآلو‌ها در قالب بچینید. برای کیک ابتدا تخم‌مرغ، شکر و وانیل را با همزن بزنید تا کف کند و سفید وکشدار شود. سپس شیر و روغن مایع را اضافه کرده و مجددا هم میزنیم. سپس بقیه مواد را در حالی‌که الک می‌کنید اضافه کنید و کمی هم بزنید (در حدی که مخلوط بشن کافیه) مایه کیک را روی زردآلو ها بریزید و صاف کنید و در فر ۱۷۵ درجه از قبل گرم شده بپزید. با خلال دندان پخت کیک را تست کنید وقتی قالب کاملا سرد شد با کمک لیسک از کناره‌های قالب جدا کنید و برگردانید کیک برای سرو حاضر است. بافتش خیلی نرم و محشر می‌شود. 


مرغ‌ حیدرآبادی:
مواد لازم برای تهیه سس:
بادام زمینی بدون پوست و بو داده: 50 گرم
کنجد بو داده2: قاشق غذاخوری
خامه صبحانه: 2/1 پیمانه
ماست: 5/1 پیمانه
زردچوبه: 1 قاشق مرباخوری سرپُر
فلفل قرمز: 1 قاشق چای‌خوری
گرام ماسالا: 1 قاشق مرباخوری سرپُر
سیر خردشده: 2 حبه
زنجبیل خرد شده یا پودر زنجبیل: 1 قاشق چای‌خوری
آبلیموی تازه: 1 قاشق غذاخوری
نمک: به میزان لازم
طرز تهیه‌:
 ابتدا بادام زمینی و کنجد بو داده را به همراه خامه در آسیاب بریزید تا به صورت پوره در‌آیند سپس ماست، ادویه گرام ماسالا، سیر خرد شده، زنجبیل، زردچوبه، آبلیمو و نمک و فلفل را اضافه و مخلوط کنید‌. 2 عدد پیاز خلال شده را در روغن سرخ کنید و کمی نمک بزنید تا نسوزد. وقتی طلایی شدند حرارت را خاموش کنید. از روغن جدا کنید و با سُس بادام زمینی و ماست مخلوط کنید. تکه‌های مرغ (‌ترجيحا سينه و ران خرد شده‌) را به مدت 30 دقیقه در اين سُس بخوابانيد (اسیدی بودن ِماست، به تُرد شدن مرغ کمک می‌کند، اما اگر زیاد در این حال باقی بماند بیش از اندازه نرم خواهد شد.) سپس تکه‌های مرغ را به همراه مواد در یک قابلمه‌ای که ته آن ضخیم باشد‌، بچینید. (آب اضافه نکنید‌) روی شعله پخش‌کن قرار دهید، ابتدا حرارت را زیاد کنید تا قابلمه و مواد داخل آن گرم شوند و بعد حرارت را بسیار کم کنید. بعد از 1 ساعت حیدر‌آبادی شما آماده است که در صورت تمایل زعفران دم کشیده به آن اضافه کنید. این غذا به خاطر سُس بادام زمینی و کنجد، ممکن است ته بگیرد پس از آن غافل نشوید. اگر خامه را حذف می‌کنید از ماست خامه‌ای استفاده کنید. 


همبرگر ‌رستورانی:
مواد لازم‌:
گوشت چرخ کرده با چربی: 20 درصد 500 گرم
آرد سوخاری: مقدار لازم
تخم‌مرغ: 1 عدد
پیاز: 1 عدد
سیر: 2 عدد
نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم
طرز تهیه:
ابتدا گوشت را خوب پهن کنید. سپس تخم‌مرغ‌، سیر و پیاز (‌ریز رنده کنید و آب آن را بگیرید‌) و نمک و فلفل را در مرکز گوشت پهن شده بریزید و اطراف گوشت را به طرف مرکز جمع کنید و شروع به ورز دادن گوشت نمائید.
‌گوشت را با دستان خود ورز دهید تا بافت بهتری داشته باشید‌، تا جایی ورز دهید که احساس کنید مواد بخوبی با یکدیگر ترکیب شده‌اند. بار دیگر گوشت را پهن کنید و آرد سوخاری را روی گوشت پهن شده بریزید‌، مقدار آرد سوخاری بسته به نوع آرد متفاوت می‌باشد. برای به دست آوردن مقدار دقیق آرد سوخاری باید پس از پاشیدن مقداری آرد گوشت را چند دقیقه ورز دهید‌، اگر پس از این مدت مشاهده کردید که گوشت بافت نرم و آبدار و در عین حال خوبی دارد پس آرد شما کافی بوده است‌، اگر گوشت کمی شل و بد فرم بود می‌توانید مقداری دیگر آرد سوخاری به آن اضافه کنید اما مراقب باشید که زیاد آرد نریزید تا گوشت پس از پخت خشک نشود. گوشت آماده شده را به قسمت‌های دلخواه تقسیم کنید و هر قسمت را به شکل یک دایره‌ای در‌آورید‌، دایره‌های آماده همبرگر را روی کاغذ روغنی یا کیسه فریزر قرار داده و برای یک ساعت درون یخچال قرار دهید. سپس داخل ماهیتابه سرخ یا روی کباب‌پز کباب کنید. برای سرو می‌توانید از پنیر‌، کاهو‌، کلم‌، گوجه‌، خیار شور و … استفاده کنید.


پاناکوتا با سس توت‌فرنگی:
مواد لازم:
خامه صبحانه: 200گرم
شیر: 1 لیوان
شکر: نیم لیوان
پودر ژلاتین: 1قاشق غذاخوری سرصاف
مواد سس:
توت فرنگی و یا میوه دلخواه: 200گرم
شکر: 2 قاشق غذاخوری
پودر نشاسته: 1 قاشق غذاخوری
طرز تهیه:
خامه شیر و شکر را داخل ظرف روی حرارت گذاشته هم می‌زنیم تا به نقطه جوش برسد اما نجوشد در این فاصله پودر ژلاتین را بروش بن ماری آب کرده داخل مواد خامه ریخته مخلوط کرده همینکه مواد از دور شروع کرد به حباب زدن خاموش کرده داخل لیوان یا ظرف سرو ریخته بعد از خنک شدن ترجیحا یکشب و یا چند ساعت استراحت دهید تا خوب بسته شود.
برای تهیه سس توت فرنگی شکر و نشاسته را میکس کرده داخل ظرفی روی حرارت گذاشته هم بزنید تا شکر آب شود و بعد مرتب هم بزنید تا خنک شود سپس روی پاناکوتای بسته شده ریخته سرو کنید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

 

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, July 31, 2019 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به