مهاجرت برای رشد کانادا بسیار مهم است و مهاجرت اقتصادی به کانادا کمک می‌کند تا کشور ما بتواند در سطح جهان همیشه بصورت یک رقیب باقی بماند
اختصاصی ایران استار و سوالات مستقیم از وزیر مهاجرت: وضعیت کامل انواع مهاجرت به کانادا امروز چگونه است؟
در ادامه سوالات فراوان مردمی درباره وضعیت کنونی مهاجرت به کانادا در حین و پس از کرونا، "مارکو مندیسینو" وزیر مهاجرت و پناهندگی و شهروندی کانادا به سوالات چنین پاسخ دادند:

 • ایران استار > مهاجرت استانی: برنامه نامزدهای استانی از چه زمانی دوباره آغاز می‌شوند و چه استان‌هایی مجددا مهاجر می‌پذیرند؟ آیا محدودیتی تعداد برای این نوع مهاجرت قائل هستید و یا تضادی میان پذیرش‌های استانی با فدرال می‌بینید؟
  لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
  parya chess
  وزیر: برنامه نامزدهای استانی هرگز متوقف نشده و ما در بخش فدرال، در حال حاضر با هر ۱۲ استان و قلمروهای کانادا حاضر به کار فعال هستیم. برنامه مهاجرت استانی، آنها را قادر می‌سازد تا نیازهای مهاجرتی خود را خارج از مجموعه راه‌های مهاجرتی دولت فدرال ایجاد کنند تا مهاجران بتوانند برای برآوردن نیازهای اقتصادی مناطق خاص آنها وارد کانادا شوند. هر استان و قلمرو وظیفه طراحی و مدیریت نیازهای مهاجرتی خود را خود بر عهده دارد که بر اساس بازار کار و نیازهای توسعه اقتصادی بلند مدت آنها را تنظیم می‌نماید. ما در دولت فدرال، فقط تخصیص تعداد کلی پذیرش سالانه هر استان و قلمرو را تعیین می‌کنیم.
 • ایران استار > مهاجرت حرفه‌ای و شغلی: با توجه به عقب بودن این برنامه از پذیرش‌های سالانه بعلت شیوع کرونا، آیا در نظر دارید با پایین آوردن سطح صلاحیت‌ها تعداد پذیرش‌های این برنامه را بیشتر کنید؟
  وزیر: هیچ برنامه‌ای برای کاهش سطح صلاحیت‌ها یا مدارک برای این برنامه وجود ندارد. این برنامه که با سیستم "ورود سریع" مدیریت می‌شوند، اصلی‌ترین مسیر مهاجرت به کانادا با کمترین مسائل اقتصادی‌ست که منجر به اقامت دائم می‌شود و شامل پذیرش کارگران ماهر فدرال، افراد با تجربه کانادایی، افراد حرفه‌ای و برنامه معامله افراد متخصص با دیگر کشورهاست. اگر کسی در هریک از سه برنامه مهاجرتی کانادا ثبت نام کند و شرایط لازمه را داشته باشد، بطور اتوماتیک وارد این برنامه نیز می‌شود. کلیه افراد در این برنامه بر اساس توانایی‌های خود در زبان، تحصیلات، مهارت‌ها و تجربه، مطابق سیستم رتبه‌بندی جامع مهاجرتی کانادا "نمره‌ای" دریافت می‌کنند که این نمره‌ها بر اساس معیارهای واقعی و اثبات شده مهاجران موفق پیشین بنا شده و وزارت مهاجرت نیز خود از طریق تحقیقات مستدل آنها را تنظیم کرده است.
  این نمره منجر به رتبه‌بندی آنها در مقایسه با یکدیگر می‌شود و اداره مهاجرت به طور منظم، از داوطلبانی که دارای بهترین رتبه و طبیعتا بیشترین امتیاز هستند دعوت می‌کند تا درخواست اقامت دائم خود در کانادا را همراه با مدارک مورد نیاز ارسال نماید. هم اکنون ما در نظر نداریم سیستم نمره‌بندی و یا تعداد پذیرش سالیانه این گروه را تغییر دهیم.
 • ایران استار > روش‌های مهاجرتی جدید: آیا جناب وزیر بدنبال روش‌های مبتکرانه جدید مهاجرت، مانند پذیرش جوانان بسیار با استعداد، یا تجار موفق خاص، یا سرمایه‌گذاری‌های متفاوت هست تا کانادا پس از غلبه بر کرونا بتواند با کمک مهاجرانی اینچنینی، در جهان پیشرو گردد؟
  لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
  sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
  وزیر: کانادا همیشه به دنبال افرادی است که دارای طیف وسیعی از مهارت‌ها، تحصیلات و تجربه‌ها را دارند و در ضمن می‌توانند در اشتغال در کانادا و ادغام با جامعه موفق باشند. به همین دلیل کانادا روش‌های مهاجرتی خود را تنوع زیادی بخشیده و برای کمک بیشتر به متقاضیان ابزاری قرار داده تا آنها بتوانند با توجه به شرایط خاص خود بهترین و مناسب‌ترین راه مهاجرتی خود را بیابند. برای استفاده از این ابزار اینجا را کلیک کنید.
  لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
  Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
  مهاجرت ورود سریع برای مهاجرت اقتصادی برای افراد باتجربه، به ویژه آنهایی که تجربه کانادایی دارند در نظر گرفته شده، بعلاوه آنهایی که سابقه کاری تخصصی دارند، آنهایی که حاضرند تخصص‌شان را در جهان در اختیار چند شرکت بگذارند، و آنهایی که تخصص یا تمکین‌شان مورد نیاز استان‌هاست از دیگر برنامه‌های ما هستند. از اول ژانویه ۲۰۱۵ قرار شده که اتباع خارجی پس از برآورد اولیه باید منتظر دعوتنامه ما باشند تا با دریافت دعوتنامه بتوانند درخواست مهاجرت دهند.
  لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
  insurance بیمه
  علاوه بر برنامه‌های فوق، برنامه ویزای راه‌اندازی کار و کارآفرینی کانادا، مهاجرین با مهارت و دارای پتانسیل لازم را به ایجاد مشاغل نوآورانه در کانادا و برای کانادایی‌ها بطوریکه قابل رقابت در مقیاس جهانی باشند، پیوند می‌زند. این برنامه که در آوریل ۲۰۱۳ برای ۵ بطور آزمایشی راه‌اندازی شد، آنقدر در جذب مهاجران موفق بود که در آوریل ۲۰۱۸ تبدیل به یک برنامه دائمی گشت. هر شرکتی که در کانادا با کمک این برنامه راه‌اندازی شده، می‌توانسته یک پیروزی بزرگ هم برای کانادا و هم برای جهان باشد، بعلاوه اینکه برای کانادایی‌ها ایجاد شغل، چرخش اقتصادی و نوآوری در صنایع را نیز به همراه داشته است.
  از زمان راه‌اندازی این برنامه، کارآفرینان خارجی حدود ۲۰۰ شرکت تازه تاسیس کرده در کانادا توانسته‌اند ساکن دائمی شوند و با کمک برنامه ویزای استارت‌آپ، مشاغل خود را در کانادا راه‌اندازی کنند. متقاضیان موفق این برنامه‌ها از طیف وسیعی از کشورها آمده‌اند و طیف وسیعی از صنایع، از جمله فناوری، آموزش، محصولات مصرفی، امور مالی، فناوری انرژی‌های پاک، املاک، گردشگری، بهداشتی، پزشکی و هنر را برای کانادا به ارمغان آورده‌اند.
ایران استار: از توضیحات جامع جناب وزیر و تیم کاری وی کمال سپاس را داریم.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


وزیر: ما هم متشکریم. در نهایت اضافه کنم که مهاجرت برای رشد کانادا بسیار مهم است و مهاجرت اقتصادی به کانادا کمک می‌کند تا کشور ما بتواند در سطح جهان همیشه بصورت یک رقیب باقی بماند و در ضمن بتواند استعدادهایی را از سراسر جهان جذب کند. از هر سه شغل کنونی در کانادا، یک شغل در اختیار یک مهاجر است و مهاجران توانسته‌اند صدها هزار شغل از ساخت و ساز تا خُرده‌فروشی را برای کانادا غنی سازند. ما به استقبال تازه‌واردانی که حاضرند مهارت‌های خودشان را به نیازهای اقتصادی و رشد ما گره بزنند ادامه می‌دهیم و امیدواریم کشور بتواند به سرعت کرونا را شکست داده و بهبودی جامع آغاز گردد.


ایران استار رسانه مورد اعتماد دولت‌های فدرال و استانی کاناداست. متن کامل انگلیسی این پرسش و پاسخ نیز در دفتر رسانه ایران استار موجود است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, September 2, 2021 - 12:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به