ویتامین‌ها می‌توانند رشد رگ‌های خونی جدید را در سلول‌های سرطانی تحریک کنند که این خود می‌تواند به رشد و گسترش سرطان در سراسر بدن کمک کند
بر اساس مطالعه جدیدی که در ۳۱ آگوست منتشر شده، در حالی که بسیاری از افراد ممکن است ویتامین‌هایی مانند ویتامین سی و ایی را برای بهبود سلامت خود مصرف کنند، ممکن است انجام این کار با خطراتی همراه باشد.
این مطالعه که در مجله تحقیقات بالینی منتشر شد، نشان داد که ویتامین‌ها می‌توانند رشد رگ‌های خونی جدید را در سلول‌های سرطانی تحریک کنند. این عروق جدید می‌توانند به رشد و گسترش سرطان در سراسر بدن کمک کنند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
علمی؛ مصرف ویتامین‌ها ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد
تومورهای سرطانی برای رشد، نیاز به عروق خونی جدید، اکسیژن و خون غنی از مواد مغذی دارند. این فرآیند در سرطان‌شناسی به عنوان "رگ‌زایی" شناخته می‌شود. دانشمندان می‌گویند مصرف ویتامین‌ها همانطوریکه می‌تواند به بدن کمک کند، می‌تواند به سرطان هم کمک کند. اما آیا افراد باید ویتامین و یا مثلا آنتی‌اکسیدان مصرف کنند؟ آنتی اکسیدان‌ها معمولا با استفاده از اکسیژن استفاده نشده از سلول‌های دیگر کار می‌کنند که میزان استرس اکسیداتیو را کاهش می‌دهند. استرس اکسیداتیو می‌تواند به دی‌ان‌ای آسیب برساند و باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان گردد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"مارتین برگو"، نویسنده این تحقیق علمی می‌گوید: «ما دریافتیم که آنتی‌اکسیدان‌ها مکانیسمی را فعال می‌کنند که باعث می‌شود تومورهای سرطانی، رگ‌های خونی جدیدی تشکیل دهند، که جای تعجب دارد زیرا قبلا تصور می‌شد آنتی‌اکسیدان‌ها اثر محافظتی دارند. رگ‌های خونی جدید تومورها را تغذیه می‌کنند و می‌توانند به رشد و گسترش آنها کمک کنند". وی در ادامه افزوده: "نیازی به ترسیدن از آنتی‌اکسیدان‌ها در غذاهای معمولی وجود ندارد، اما اکثر مردم اصولا نیازی به مقدار زیاد آنتی‌اکسیدان ندارند؛ در واقع، این می‌تواند برای بیماران سرطانی و افرادی که در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند مضر باشد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
ویتامین‌های ایی و سی ( EوC ) می‌توانند پروتئین BACH1 را تثبیت کنند که می‌تواند باعث گسترش سرطان ریه شود. این می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که سطوح بیش از حد آنتی‌اکسیدان‌ها به رژیم غذایی فرد وارد شود یا زمانی که جهش در تومورها رخ می‌دهد و تولید آنتی‌اکسیدان‌ها را فعال می‌کند. محققان با بررسی سرطان ریه بر روی ارگانوئیدهای گرفته شده از بیماران، نقش آنتی‌اکسیدان‌ها را کشف کردند. مشاهدات مشابهی روی بافت سینه، تومورهای کلیه و در آزمایشات روی موش‌ها این موضوع را تایید کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"تینگ وانگ" یکی دیگر از نویسندگان این مقاله گفت: "بسیاری از کارآزمایی‌های بالینی کارآیی مهارکننده‌های رگ‌زایی را ارزیابی کرده‌اند، اما نتایج آن‌طور که پیش‌بینی می‌شد موفقیت‌آمیز نبودند. مطالعه ما راه‌های مؤثرتری را برای جلوگیری از رگ‌زایی در تومورها باز می‌کند. به عنوان مثال، بیمارانی که تومورهای آن‌ها سطوح بالایی از BACH1 را نشان می‌دهند ممکن است از درمان ضد رگ‌زایی بیشتر از بیماران با سطوح پایین BACH1 بهره ببرند".
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

نهایتا وانگ چنین توضیح داد: "مرحله بعدی این است که با جزئیات بررسی کنیم که چگونه سطوح اکسیژن و رادیکال‌های آزاد می‌توانند پروتئین BACH1 را تنظیم کنند. ما به تعیین ارتباط بالینی نتایج خود ادامه خواهیم داد. ما همچنین مطالعات مشابهی را در سایر انواع سرطان مانند سرطان سینه، کلیه و پوست انجام خواهیم داد".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, September 5, 2023 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به