این زن که یک بومی کانادایی‌ست پس از مشت خوردن از پلیس مرد بیهوش شده اما علی‌رغم اینکه چنین اتفاقی در ویدئو ثبت شده هرگز پلیس حاضر نشده که تحقیق رسمی در اینباره آغاز کند
با درز ویدئویی که نشان می‌دهد یک زن در بازداشت مشت و لگد خورده، و به سلولش کشیده شده، اکنون رسوایی و شکایت از پلیس سلطنتی کانادا و شهرداری بالا گرفته است. این اولین باری نیست که چنین وحشی‌گری اتفاق می‌افتد اما برخورد بیمارستان و سپس پلیس پس از آن نیز جای تعجب بیشتری بجا گذاشته است.
این زن که یک بومی کانادایی‌ست پس از مشت خوردن از پلیس مرد بیهوش شده اما علی‌رغم اینکه چنین اتفاقی در ویدئو ثبت شده هرگز پلیس حاضر نشده که تحقیق رسمی در اینباره آغاز کند و بجای آن تلاش کرده که اقدام قانونی وی را نیز با فرستادن متوالی افسرانش سد کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
پس از شکایت، افشای ویدئو کتک خوردن وحشیانه زنی در بازداشت پلیس سلطنتی کانادا بالا گرفت
"جنستا گارسون" ۱۹ ساله بود که توسط "مأموران ایمنی جامعه" در ۶ ژانویه ۲۰۱۸ و در خارج از مسافرخانه شمالی واقع در شهر تامپسون با جمعیتی حدود ۱۳,۰۰۰ نفر و در شمال منیتوبا، به ظن مستی دستگیر شد. طبق قانون او قرار بود شب را روی تخت سیمانی سردی در یک سلول بگذراند. وی اعتراف می‌کند که آن شب چند آبجو نوشیده و در حالیکه روی یخ‌ها سُر می‌خورده دستگیر شده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
سپس او را به دلایل ایمنی به ایستگاه بخش محلی پلیس سلطنتی کانادا منتقل کردند و مجبورش کردند تا لایه‌های لباس‌هایش را که بخاطر سرما روی هم پوشیده بود، یکی یکی دربیاورد تا اینکه نوبت به بیرون آوردن سوتین او شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
جزئیات ویدئو
این ویدئو که سی‌بی‌سی کانادا توانسته آنرا از طریق درخواست رسمی از دادگاه به دست آورد بنا به شکایت گارسون از نیروی پلیس سلطنتی و شهرداری بعلت رفتار تبعیض‌آمیز به سبب بومی بودن او، در اختیار دادگاه قرار گرفته است.
فیلم دوربین‌های مدار بسته داخل ایستگاه پلیس سه افسر را اطراف او نشان می‌دهد در حالیکه او مشغول کندن لباس‌هایش است. دو افسر مرد از افسران ایمنی جامعه و یک افسر زن مامور پلیس سلطنتی کانادا در حال فرمان دادن به او برای کاستن از لباس‌هایش هستند. فیلم نشان می‌دهد که گارسون برای کندن کمربندش مردد می‌شود و زمانیکه یکی از افسران مرد به سویش می‌رود او خودش را عقب می‌کشد. گارسون می‌گوید: "وقتی از من خواستند سوتینم را در بیاورم احساس خیلی ناخوشایندی داشتم".
گارسون کمربندش را رد می‌آورد و به سوی یک افسر مرد و زن پرتاب می‌کند. گارسون می‌گوید: "سعی کردم خیلی سریع کمربند نازک و نرم خود را به افسر مرد بدهم اما او فکر کرد که قصد دارم او را بزنم". در این لحظه افسر مرد به صورت گارسون ضربه می‌زند و سر او به دیوار خورده نقش زمین می‌شود طوریکه سرش به بتون می‌خورد. هنگامی که گارسون روی زمین دراز کشیده و هیچ حرکتی نداشت افسر زن به سرعت لایه‌ای از شلوارش را نیز از تن او درآورد. گارسون می‌گوید: "من ناک‌اوت شده بودم و آنها مرا به داخل سلول کشاندند. بدن من از شدت ضربه به سرم متزلزل شده بود".
ویدئو را ببینید، توجه کنید: ویدئو می‌تواند حاوی تصاویر ناراحت کننده‌ای باشد:
ویدئو نشان می‌دهد که دو افسر مرد دستانش را گرفته و او را به پشت داخل سلول زندان کشاندند. او حدود ۱۵ دقیقه به پشت در سلول رها شده و از درد به خود می‌پیچید تا اینکه امدادگران بیمارستان می‌رسند و او را با برانکارد به بیمارستان می‌برند.

 
گزارش تحریف شده
در گزارش بیمارستان از آن شب چنین آورده شده که "گارسون کمربند خود را به مأمور پلیس زده است و به همین دلیل به صورتش مشت خورده است". گزارش نشان می‌دهد که گارسون لبش بریده شده، آثار کبودی روی گونهایش داشته و حداقل به مدت ۱۰ ثانیه از هوش رفته است. کبودی‌هایی نیز در کنار سرش ظاهر شده بود که مربوط به بعد از مشت خوردن و بعلت برخورد به دیوار بوده است.
 
دیده‌بانان صلاحیت قانونی ندارند
مأموران ایمنی جامعه می‌توانند طبق قانون خدمات پلیس مانیتوبا، هر شخصی را به ظن مستی بازداشت کنند اما آنها (برعکس نیروی پلیس) تحت نظارت هیچ نیرویی نیستند، که تحقیقاتی در مورد آنها در خصوص مرگ یا جراحت جدی دستگیرشدگان یا نقض برخی قوانین صورت گیرد.
مقامات پلیس سلطنتی کانادا می‌گویند نظارت بر مأموران ایمنی به عهده شهرداری‌هاست و در صورت وجود ادعاهای جنایی، این نیرو تحقیقاتش را آغاز خواهد کرد، در حالیکه یک ناظر سابق نیروی پلیس می‌گوید این افسران نیز باید دقیقاً مانند افسران پلیس تحت نظارت مستقل باشند.
 
بیش از ۲۷,۰۰۰ دستگیری
پرونده گارسون فقط یک مورد از بیش از ۲۷,۰۰۰ بازداشتی افراد تحت قانون مست بودن در پنج سال گذشته است. گرچه این منطقه کسری از ۷۰۰,۰۰۰ نفر جمعیت وینیپگ را تشکیل می‌دهد ، اما ارقام ارائه شده توسط نیرو پلیس سلطنتی کانادا نشان می‌دهد که نرخ دستگیری مردم در اینجا شش برابر پایتخت این استان است.
این قانون اجازه بازداشت هرکسی که در مکان عمومی مظنون به مستی است را می‌دهد و دستگیری آنها نیز رسمی نیست یعنی برای دستگیرشدگان هیچ سابقه‌ای ثبت نمی‌شود و نتیجتا اطلاعاتی از آنها در دادگاه‌های علنی برای پیگیری نیست. این قانون برای کمک به محافظت از مردم در مقابل اشخاص مست تدوین شده، و "گوپتا" وکیل گارسون می‌گوید که "از این قانون به طور نامتناسبی در برابر مردم بومی استفاده می‌شود".
 
شکایت تحت فشار
گارسون پس از ترک بیمارستان، توسط یک افسر پلیس به اتهام حمله به یک افسر متهم شد. پرونده اتهام گارسون پس از اینکه به گوپتا که یک وکیل اجتماعی آزاد است سپرده شد، متوقف گشت. سپس گوپتا به گارسون کمک کرد تا شکایتی رسمی علیه نیروی پلیس سلطنتی کانادا در کمیسیون رسیدگی به شکایات در نوامبر ۲۰۱۸ ثبت کند اما در عوض، گارسون و گوپتا می‌گویند که چندین افسر مختلف پلیس سلطنتی کانادا بطور مرتب به خانه گارسون در "سپلیت لک" مراجعه کردند و از او خواستند تا برگه عدم شکایت را امضا کند. گارسون گفت: "آنها مدام به خانه و محل کار من می‌آمدند و مرا تحت فشار قرار می‌دادند تا من کاغذها را امضا کنم".
 
شکایت علیه پلیس سلطنتی کانادا و شهرداری
سرانجام گارسون علیه مقامات شهر تامپسون، که افسران ایمنی جامعه را به خدمت گرفته، و نیروی پلیس سلطنتی کانادا شکایت کرد، اکنون به همین دلیل هر دوی این نهادها از پاسخگویی درباره پرونده گارسون و این ویدئو سر باز می‌زنند. در این دادخواست که در ژانویه ثبت شده، نام پلیس سلطنتی کانادا، شهرداری تامپسون، دادستان کل کانادا، دو افسر ایمنی جامعه "گرت آلن" و "توماس وارکنتین" و افسر پلیس سلطنتی کانادا "جنل هولان" آمده است.
آلن شخصی است که به گارسون مشت زده، وقتی از طریق تلفن با وی تماس گرفته شد بدون اظهار نظر، سوالات را به شهرداری پاس داد.
دو بیانیه جداگانه دفاعی که توسط پلیس سلطنتی کانادا و شهرداری به دادگاه ارائه شده ادعاهای گارسون را رد می‌کنند. شهرداری ادعا می‌کند که گارسون هنگام بازداشت "فعالانه مبارزه" کرده است و پلیس سلطنتی کانادا می‌گوید "رفتار خانم گارسون نامنظم، غیرهمکارانه و پرخاشگرانه بوده است". اما رئیس پلیس جدید سلطنتی کانادا در منطقه حاضر نیست بگوید که آیا تحقیقات داخلی در مورد آنچه برای گارسون اتفاق افتاده در جریان است یا خیر و از اتفاقی که برای گارسون افتاده ابراز ناراحتی کرد و گفت: "این واقعاً ناراحت‌کننده و تأسف‌آور است. ما قوانینی داریم که اجازه می‌دهد از زور استفاده کنیم، که این به درک افسر از شرایط آن زمان برمی‌گردد، در ضمن در نظر داشته باشید که ما با افراد مست سروکار داریم. در ضمن افسران ما که به خانه گارسون مراجعه می‌کرده‌اند در تلاش بوده‌اند كه به طور غیررسمی شکایت وی را حل و فصل کنند كه این خود بخشی از این روند طبیعی است تا دوباره بفهمند چه اتفاقی افتاده و شکایت شخص چیست".
مدیر یکی از شهرداری‌های منطقه می‌گوید که هیچ یک از افسران ایمنی جامعه در آن زمان، اکنون دیگر مشغول کار نیستند و تنها یک نفر هنوز کارمند یک شهر است که او نگفت کدام شهر.
 

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


دادخواست گارسون شامل درخواست جبران خسارت می‌باشد و ادعا كرده كه دستگیری و تعرض بعدی به او "فاحش، زیادی و مذموم بوده است". همچنین استدلال کرده که حقوق منشور گارسون نقض شده و وی به دلیل بومی بودن مورد تبعیض قرار گرفته است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, November 9, 2020 - 10:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به