شرح عکس: پسران در کلاس ج در مدرسه شبانه روزی بومی سنت آن در فورت آلبانی در سال ۱۹۴۵
ایران استار: این هفته قرار است یک نبرد حقوقی تلخ میان بازماندگان یک مدرسه شبانه روزی و دولت فدرال کانادا، با این دستور کار در دادگاه تجدیدنظر بررسی شود که آیا این پرونده باید در دادگاه‌های بریتیش کلمبیا مورد رسیدگی قرار گیرد یا در انتاریو بماند.
صحبت از پرونده مدرسه شبانه روزی بومی "سنت‌ان" است که سه بازمانده این مدرسه در "فورت البانی" خواهان بازگشایی پرونده برای جبران خسارت (غرامت) هستند. آنها استدلال می‌کنند ادعایشان را قبل از بررسی هزاران سند درباره این پرونده ارائه کرده بودند و از طرفی دولت فدرال را متهم می‌کنند که در حال نقض حکم افشاگری است که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی توسط قاضی صادر شده بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
در مقابل دولت می‌خواهد پرونده اصلی و موضوع فرجام خواهی منتفی شود و همچنین به توافقنامه‌ای در سال ۲۰۰۶ اشاره می‌کند که در آن از مجموعه اقدامات جبران خسارت درباره اقامت اجبار بومیان در مدارس شبانه روزی جلوگیری می‌کند.

پرونده متعفن آزار کودکان بومی در مدرسه شبانه روزی کانادا
اوتاوا همچنین درباره اتهام افشای ممنوعیت انتشار اطلاعات درباره بازگشایی دعاوی حل و فصل شده می‌گوید که این یک تفسیر است و دادگاه حکمی درباره آن نداده است. در ماه ژوئن ، قاضی دادگاه عالی انتاریو، "پل پرل" که سال‌ها به بررسی این پرونده پرداخته بود، خود را از این پرونده کنار گذاشت یا رکیوزد (recused) کرد. این مفهوم حقوقی به آن معناست که قاضی پرونده به دلایلی همچون تعارض منافع یا عدم بی‌طرفی، خودش را برای ادامه پیگیری پرنده صاحب صلاحیت نمی‌بیند.
پرل قاضی ناظر بر مدارس شبانه‌روزی در شرق کانادا است. وی اظهار داشته است که این کار را به دلیل احکام قبلی انجام داده که در آن وی انتقاد شدیدی از "فی برونینگ" وکیل بازماندگان، داشته است. پرل همچنین تصمیم گرفت که برندا براون (Brenda Brown) از دادگاه عالی بریتیش کلمبیا که نظارت بر مدارس شبانه روزی در غرب کانادا را بر عهده دارد، مسئولیت رسیدگی به پرونده مدعیان در بریتیش کلمبیا را به عهده گیرد، و براون قبول کرد که عهده‌دار شود.

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
اکنون دادگاه تجدید نظر انتاریو است که می‌تواند محل رسیدگی به این پرونده را در نهایت مشخص کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
پرونده متعفن آزار کودکان بومی در مدارس شبانه‌روزی
در میان مدارس شبانه‌روزی کانادا که باعث قطع ارتباط خانوادگی و فرهنگی بومیان کانادا با اجدادشان شده‌اند، مدرسه سنت‌ان یکی از بدترین داستان‌ها را دارد که در آن دانش‌آموزان مورد سوء استفاده جسمی و جنسی قرار گرفتند و طبق ادعای سی‌بی‌سی شوک دادن از طریق صندلی یا مجبور کردن خود فرد به خوردن استفراغ از موارد آن بوده تا سرپرستان در مدارس سرگرم شوند.
وکیل بازماندگان همچنین دولت را متهم کرده که از دادن اسناد مورد نیاز خودداری می‌کند.
در جریان تحقیقات گسترده و چهار ساله پلیس که از سال ۱۹۹۲ آغاز شده بود، علیه ۸ سرپرست اتهاماتی مطرح شد که در نهایت به برخی محکومیت‌ها منجر شد. در این تحقیقات حدود ۹۰۰ اظهارنظر از ۷۰۰ قربانی با توصیفاتی مربوط به حمله، حمله جنسی، مرگ مشکوک و تعدی و... بین سال‌های ۱۹۴۱ تا ۱۹۷۲ بود. بازماندگان معروف بهT-00185 ، S-20774 و S-16753 استدلال می‌کنند ناتوانی اولیه دولت در افشای ده‌ها هزار سند تولید شده در تحقیقات مربوط به این پرونده و برخی موارد دیگر با وجود دستور دادگاه، روند حل و فصل پرونده را به خطر انداخته است.
از طرفی "ادموند متاتاوابین"، فعال باسابقه و بازمانده از این مدرسه و سه مدعی از شمال انتاریو خواهان انتقال پرونده به بریتیش کلمبیا نیستند؛ در عوض، آنها خواهان دادرسی پرونده دادگاه عالی انتاریو با ریاست فردی غیر از پرل برای این موضوع هستند. متاتاوابین در اظهارنامه‌اش نوشته است که دادگاه‌های استان‌های دیگر در مورد امور این مدرسه صلاحیت ندارد و همچنین انتقال پرونده از انتاریو، حضور ما را در آن دادگاه‌ها غیرممکن خواهد کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


مجمع ملل اول در کانادا که مجمعی با حضور روسای گروه‌های بومی است نیز با انتقال پرونده مخالف کرده است. این مجمع اعلام کرده: "اگر بازماندگان خواستار دادرسی در انتاریو باشند، باید به درخواست آنها احترام گذاشته شود".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, September 27, 2020 - 08:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به