این در حالی‌ست که بانک مرکزی آمریکا در هفته گذشته اعلان کرد در سال آینده سه دوره کاهش نرخ بهره را پیش‌بینی می‌کند
"تیف ماکلم"، رئیس بانک مرکزی کانادا می‌گوید که انتظار دارد سال ۲۰۲۴ سال گذار باشد زیرا نرخ‌های بهره کنونی بالا، اقتصاد را کُند می‌کند و راه را برای کاهش تورم باز می‌نماید.
وی در رابطه با کاهش نرخ بهره در سال آینده گفت: "خیلی زود است که در اینباره صحبت کنیم". این در حالی‌ست که بانک مرکزی آمریکا در هفته گذشته اعلان کرد در سال آینده سه دوره کاهش نرخ بهره را پیش‌بینی می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
بانک مرکزی کانادا: سال ۲۰۲۴، سال گذار خواهد بود؛ اقتصاد کُند شده و تورم کاهش می‌یابد
رئیس کل بانک مرکزی در آخرین سخنرانی خود در امسال گفت که انتظاراتش از اقتصاد در سال آینده، شامل هم کاهش آرام اقتصاد و هم کاهش آرام تورم خواهد بود و وی منتظر است معیارهای تعیین کننده پایین آمدن نرخ بهره را ببیند. در اظهارات آماده شده او چنین آمده است: "تاثیر افزایش نرخ بهره، گذشته از اقتصاد، شامل هزینه‌های دولت و بخش‌های خصوصی، محدود شدن و کاهش اشتغال خواهد بود که در امتداد وضعیت کنونی، همچنان ادامه خواهد داشت. متأسفانه، این چیزی است که هنوز برای خارج کردن عامل تورم از اقتصاد به آن نیاز داریم".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
او می‌افزاید: "اما نقطه مثبت آنجاست که تمام اینها باعث بازگشت تورم به نقطه مورد نظر ما یعنی حدود ۲% است، که این نیز به نوبه خود راه را برای کاهش بهره می‌کند". اما او بلافاصله هشدار داد که هیچ چیزی قطعی نیست و ممکن است در این راه بالا و پایینی‌هایی نیز باشد و افزود: "هنگامی که هیئت مدیره مشورتی ما مطمئن شود که ما به‌وضوح در مسیر بازگشت به ثبات قیمت‌ها هستیم، آنگاه در نظر خواهیم گرفت که آیا و چه زمانی می‌توانیم بهره‌ها را کاهش دهیم یا خیر. می‌دانم که عجله‌ در چنین اعلانی جنجال‌آفرین است، اما واقعیت اینست که هنوز خیلی زود است که به کاهش بهره‌ها فکر کنیم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
رئیس کل بانک مرکزی می‌گوید تا آن زمان، بانک مرکزی همچنان وضعیت تورم و بهره را تحت نظر خواهد داشت تا بتواند نسبت به بالا یا پایین بردن بهره‌ها تصمیم درستی اتخاذ کند. او خاطرنشان می‌کند که جهان در حال تجربه افزایش نوسانات اقتصادی است که بانک‌های مرکزی را ملزم به سرعت عمل بیشتری می‌کند و به همین دلیل این بانک با وجود روند افت تورم، در سه تصمیم اخیر خود در مورد بهره، تصمیم گرفت که آن را در ۵% ثابت نگاه دارد تا بتواند حرکت به موقعی از خود نشان دهد. اقتصاددانان اما، عمدتا انتظار دارند که حرکت بعدی بانک مرکزی در سال آینده کاهش نرخ بهره باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
طبق آمار اعلان شده توسط بانک مرکزی، اقتصاد کانادا در سال جاری تحت فشار تورم بالا و نیز رشد بالای اقتصادی بود که تلاش کرد بتواند با بالا بردن بهره، آن را کنترل کند و در نظر دارد این روند را در صورت نیاز در سال ۲۰۲۴ نیز ادامه دهد. بازارهای مالی می‌گویند که انتظار دارند اولین کاهش نرخ بهره در اوایل آوریل اتفاق بیفتد، اما بسیاری از اقتصاددانان بخش خصوصی می‌گویند ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا بانک مرکزی احساس اطمینان کند که تورم به طور پایدار به ۲% خواهد رسید. این در حالی‌ست که هم اکنون مردم فشارهای سنگین مالی را بر دوش خود حس می‌کنند.
تیف در طول سخنرانی خود در تورنتو از این فرصت استفاده کرد توضیحاتی داد که چرا بانک مرکزی در سال جاری متعهد به کاهش تورم تا ۲% مانده است و گفت که سعی می‌کند کنفرانس‌های خبری اقتصادی را همان روزی که بهره را، تقریبا هر ماه اعلان می‌کند برگزار کند، نه یک بار در سه ماه زیرا کانادایی‌ها باید با علل تصمیمات این بانک بیشتر آشنا شوند. وی در نهایت گفت که با توجه به اتفاقات گذشته، این بانک باید توجه بیشتری به سمت "عرضه" در اقتصاد داشته باشد تا "تقاضا".

پیش‌بینی‌های موسسات اقتصادی

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


اقتصاددان ارشد شرکت بازرسی و مشاوره اقتصادی "دلوئیت" پیش‌بینی می‌کنند که بانک کانادا احتمالا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد. این موسسه سه کاهش ۲۵ واحدی (۰.۲۵%) از سوی بانک مرکزی را پیش‌بینی می‌کنند که بدین شکل تا پایان سال ۲۰۲۴ نرخ بهره از ۵% کنونی به ۴.۲۵ کاهش می‌یابد. شرکت مالی "دژاردن" نیز معتقد است که اقتصاد در سال ۲۰۲۴ کُند و بتدریج کمی بهتر خواهد گشت و نرخ بیکاری نیز که اکنون ۵.۷% است به‌واسطه اخراج‌ها و مهاجرت به بالای ۶% خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, December 16, 2023 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به