با ادامه کاسته شدن از تورم، قیمت مواد غذایی در سال آینده بین ۲.۵% تا ۴.۵% افزایش خواهد یافت که کمتر از ۵.۴% کنونی‌ست
بر اساس آخرین گزارش و پیش‌بینی‌ها، قیمت مواد غذایی در سال ۲۰۲۴، هرچند باز هم بالا خواهد رفت اما از سرعت رشد آن کاسته می‌شود. این گزارش می‌گوید فقط ساکنان دو استان کبک و پرنس‌ادوارد آیرلند می‌توانند امید کاهش قیمت مواد غذایی را داشته باشند.
چهاردهمین گزارش سالانه دانشگاه "دالاهاسی"، دانشگاه "بریتیش کلمبیا"، دانشگاه "گوئلف" و دانشگاه "ساسکاچوان" پیش‌بینی کرد که با ادامه کاسته شدن از تورم، قیمت مواد غذایی در سال آینده بین ۲.۵% تا ۴.۵% افزایش خواهد یافت.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
آخرین پیش‌بینی اقتصادی ۴ دانشگاه برای سال ۲۰۲۴: رشد افزایش قیمت مواد غذایی آهسته‌تر می‌شود
"سیلوین شارلبویس" سرپرست پروژه و مدیر آزمایشگاه تجزیه و تحلیل کشاورزی و مواد غذایی دالاهاسی، گفت: "با این وضعیت فروشندگان در سال آینده باید رقابت شدیدی برای نگاه داشتن مشتریان خود به خرج دهند؛ من فکر می‌کنم برانگیختن وفاداری مشتریان جنگ بزرگ بین آنها خواهد بود. اینکه آنها چگونه مردم را وادار به بازگشتن می‌کنند، تبدیل به سیاست شرکت‌ها می‌شود، با تخفیف، کوپن، حراج و غیره و این یعنی جنگ قیمت‌ها. این رقابت می‌تواند منجر به کاهش ملایم قیمت‌های برخی از اقلام غذایی ضروری شود، حتی با وجود اینکه قیمت کلی مواد غذایی قطعا افزایش خواهد یافت".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود که قیمت نان، گوشت و سبزیجات با بین ۵% تا ۷% بیشترین افزایش را داشته باشند؛ رستوران‌ها و محصولات دریایی بین ۳% تا ۵% افزایش یابند، در حالی که لبنیات و میوه‌ها بین ۱% تا ۳% بالا بروند. اما علیرغم افزایش مداوم قیمت مواد غذایی در سال جاری، محققان این گزارش دریافتند که در سال ۲۰۲۳، مشتریان در واقع کمتر از آنچه گزارش سال گذشته پیش‌بینی شده بود خرج کردند، و خرید‌های مواد غذایی خود را کاهش دادند. برآورد کل هزینه‌های سالانه در سال ۲۰۲۳ برای یک خانواده ۴ نفره شامل پدر و مادر، یک پسر نوجوان و یک دختر قبل از نوجوانی، حدود ۱۵,۵۹۵ دلار بود که تقریبا ۷۰۰ دلار کمتر از پیش‌بینی‌ها شده بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
سیلوین می‌گوید این مقدار کاهش "کمی شوکه کننده" بوده و افزود: "در حالی که انتظار می‌رفت با افزایش هزینه‌های مسکن در بحبوحه افزایش بهره، کانادایی‌ها هزینه‌های خود را کاهش دهند، اما اقتصاددانان انتظار اینهمه کاهش را نداشتند. این نشان می‌دهد که سال ۲۰۲۳ چقدر برای بسیاری از مردم بسیار چالش برانگیز بوده است. بهره‌ها آنقدر سریع بالا رفت که به خانوارها فرصت انطباق نداد". این در حالی‌ست که هر ماهه رکوردهای "بانک‌های مواد غذایی" (فودبنک) شکسته می‌شدند و چندین بانک مواد غذایی بعلت نبود غذا تعطیل گشتند. گزارش دیگری نشان می‌دهد که بیش از ۱۰% تورنتویی‌ها امسال پول غذا ندارند و به بانک مواد غذایی مراجعه می‌کنند، از هر ۳ کانادایی ۱ نفر با مشکلات مالی زندگی می‌کنند، و نیمی از کانادایی‌ها مماس ورشکستگی زندگی می‌کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
این گزارش پیش‌بینی می‌کند که همان خانواده چهار نفره در سال ۲۰۲۴ حدود ۷۰۰ دلار بیشتر از امسال، یعنی ۱۶,۲۹۷ دلار برای غذا خرج خواهند کرد. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که انتظار می‌رود تغییرات اقلیمی همچنان بر قیمت‌های برخی از اقلام غذایی در سال ۲۰۲۴ تاثیر بگذارد، به‌ویژه زمانی که رویدادهای مرتبط با آب‌وهوایی مکررتر می‌شوند و ضربه شدیدی می‌زنند. در حال حاضر، رویدادهای اقلیمی بر قیمت‌های سه محصول غذایی تاثیر می‌گذارد که سیلوین می‌گوید احتمالا در ماه‌های آینده به افزایش قیمت خود ادامه خواهد داد: اولا، قیمت گوشت گاو در حال افزایش است زیرا خشکسالی در فلات مرکزی کانادا باعث شده کشاورزان گله‌های خود را قبلا سر بریده و بفروشند و اکنون با کمبود گوشت مواجه خواهیم شد؛ ثانیا قیمت کاکائو به دلیل شرایط غنا و ساحل عاج افزایش یافته؛ و ثالثا قیمت شکر نیز به‌دلیل تاثیر آب و هوا بر تولید نیشکر در برخی کشورها در حال افزایش است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


سیلوین پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۲۴، تورم بزرگ مواد غذایی که در چند سال گذشته بوده سرانجام به پایان خواهد رسید و به سطح نرمال‌تری باز خواهد گشت زیرا تورم کلی نیز در حال طی کردن همین مسیر است. بانک مرکزی کانادا افزایش نرخ بهره را در ماه‌های پایانی سال متوقف کرد، زیرا شاهد افت تورم بود اگرچه هنوز به میزان هدف بانک مرکزی در ۲% نرسیده، اما از اوج ۸.۱ درصدی خود در ژوئن ۲۰۲۲ تا ۳.۱% در اکتبر امسال پایین آمده است. در همین حال، تورم خواربارفروشی‌ها در اکتبر با ۵.۴% اگرچه کمتر از سپتامبر بوده اما هنوز بالاتر از نرخ تورم متوسط کشور است.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, December 10, 2023 - 09:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به