ایران استار: برپایه گزارش یک نهاد رسمی در ایران تقریبا یک دهم ایرانیان خارج از کشور یعنی ۴۰۰ هزار نفر آنها در کانادا زندگی می‌کنند.
به تازگی دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در ایران وابسته به وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی آماری از ایرانیان خارج از کشور منتشر کرده که حاوی نکات مهمی است. به این ترتیب کانادا در کنار بریتانیا و پس از آمریکا بیشترین ایرانیان خارج از کشور را در خود جا داده است.

جدول ایرانیان مقیم خارج از کشور

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
بر پایه گزارش دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در سال ۱۳۹۹ در مجموع ۴,۳۷۰,۲۵۸,۰۰۰ ایرانی در خارج از ایران اقامت دارند که از این تعداد، ۱,۱۸۴,۵۵۲ نفر (معادل ۲۹ درصد) مقیم کشورهای اروپایی هستند. پراکندگی قاره‌ای ایرانیان مقیم خارج از کشور نشان می‌دهد که آمریکا اقامت‌گاه ۴۷ درصد آنهاست و اروپا دومین قاره‌ای است که بیشترین تعداد ایرانیان مقیم خارج از کشور را در خود جای داده است. بیشترین تعداد ایرانی‌های مقیم اروپا با جمعیت ۴۰۰,۰۰۰ نفری ساکن بریتانیا هستند. پس از این کشور، آلمان به عنوان اقامتگاه ۳۱۹,۰۰۰ ایرانی قرار دارد. سومین کشور اروپایی که بیشترین جمعیت ایرانی‌های مقیم اروپا را در خود جای داده، سوئد است؛ ۱۱۶,۷۷۰ ایرانی در این کشور اقامت دارند.

حضور ۴۰۰ هزار ایرانی در کانادا، کانادا را پس از آمریکا و انگلستان سومین اقامتگاه ایرانیان مقیم کرد
برپایه این گزارش حدود ۴۰۰ هزار ایرانی در کانادا زندگی می کند که تقریبا به اندازه تعداد ایرانیان ساکن در بریتانیاست. گفتنی است که در حال حاضر رابطه دیپلماتیک ایران و کانادا از سال ۲۰۱۱ قطع شده است و سفارت تهران در به عنوان حافظ منافع کانادا در ایران و سفارت سوئیس در کانادا به عنوان حافظ منافع ایران فعال هستند. در این گزارش جدولی از تغییرات این جمعیت نسبت به زمان و یا مقایسه آنها بجز تعداد در کشور اقامت ذکر نشده است.
همانطور که اشاره شد در میان کشورهای جهان، بیشترین تعداد ایرانی‌های مقیم خارج از کشور با جمعیتی ۱,۵۰۰,۰۰۰ نفری، ساکن ایالات متحده آمریکا هستند. بریتانیا و کانادا نیز بترتیب پس از آمریکا هر یک اقامتگاه ۴۰۰,۰۰۰ ایرانی هستند. چهار کشور اروپایی بریتانیا، آلمان، سوئد، فرانسه در مجموع ۹۲۵,۷۷۰ ایرانی را در خود جای داده‌اند.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
بر اساس این گزارش دو همسایه‌ بزرگ غربی ایران یعنی عراق و ترکیه اقامتگاه ۲۳۷,۵۶۰ ایرانی در سال ۱۳۹۹ بوده است و ۳,۹۵۰ ایرانی مقیم پاکستان و ۳,۸۰۰ نفر نیز مقیم افغانستان شده‌اند. آذربایجان و ارمنستان نیز هر یک اقامتگاه ۱۰,۰۰۰ ایرانی هستند. ۵۴ ایرانی نیز مقیم همسایه شمال شرقی، ترکمنستان شده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
جدول کشورهای ایرانیان مقیم خارج از کشور

کمترین‌ها

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
این گزارش حاکیست در قاره اروپا نیز مقدونیه با ۱۱ ایرانی، اقامت‌ کمترین تعداد ایرانی‌ها در مقایسه با ۳۰ کشور این قاره دارد. همچنین در میان ۲۹ کشور آسیایی که ایرانی‌ها در آن اقامت دارند، کره شمالی با ۱ نفر، کمترین تعداد ایرانی‌های مقیم خارج از کشور را در خود جای داده است. در بین ۳۲ کشور عربی و آفریقایی نیز که ایرانی‌ها در آنها ساکن شده‌اند، تنها یک نفر مقیم سیرآلئون است.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, February 22, 2021 - 18:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به