آلرژی و آسم فقط دوتا از مشکلاتی است که با آلودگی هوا تشدید می‌شوند
در این مقاله سعی می‌کنم دریچه کوچکی به دنیای بزرگ و بعضا پیچیده تاسیسات در شاخه کیفیت هوا باز کنم اگر چه سعی در ساده‌نویسی و بیان سلیس مطالب پیچیده دارم ولی شاید در بعضی بخش‌ها این مهم حاصل نشده و نیاز به توضیحات بیشتر باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید در اولین فرصت تماس بگیرید و بنده در حد توان خود در خدمت شما هموطنان عزیز هستم.
وقتی صحبت از آلودگی هوا به میان می‌آید، تصویر خیابانی شلوغ و پرترافیک یا دود خارج شده از کارخانه‌های صنعتی در ذهن ایجاد می‌شود. هر چند خودروها و وسایل نقلیه از علل اصلی آلودگی هوا هستند اما آلودگی هوا تنها مربوط به خیابان‌ها و مناطق صنعتی نیست، هوای خانه هم می‌تواند آلوده باشد. کیفیت هوای داخل منازل و ساختمان‌ها اثرات شگفت‌انگیزی بر انسان دارد. حساسیت‌ها‌، مشکلات سلامتی‌، کاهش تمرکز ذهنی، سردرد و سرگیجه همگی از نتایج هوای آلوده هستند. برخی از مردم ممکن است نسبت به هوایی که تنفس می‌کنند حساسیت بیشتری داشته باشند. حذف کردن و یا کاهش منابع آلاینده هوای داخل ساختمان ممکن است مشکل و گاه غیر‌ممکن باشد.‌ تاثیر این آلودگی حتی گاهی می‌تواند خیلی زیان‌آورتر و خطرناک‌تر از آلودگی فضای بیرون باشد. افراد زمان زیادی از شبانه‌روز را در خانه و فضاهای بسته می‌گذرانند. کودکان، سالمندان و بیماران که در برابر آلودگی هوا آسیب‌پذیرتر هستند بیشتر از دیگران در خانه هستند، به همین دلیل لازم است به آلودگی هوای خانه و راه‌های کاهش آن بیشتر توجه شود. برخی از آلاینده‌های هوای داخل منزل عبارتند از چسب‌ها و رنگ‌ها، مواد غذایی مانده یا فراموش شده، شوینده‌ها و پاک‌کننده‌ها، محصولات بهداشتی و آرایشی، دستگاه‌های کپی و پرینت، ضایعات حیوانات، دود سیگار، آلودگی تولیدی دائمی حاصل از مصالح بکار رفته در ساخت ساختمان و
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
آلودگی هوای داخل خانه یکی از پنج‌ خطر زیست محیطی برای سلامتی است.
معمولا بهترین روش برای برخورد با این خطر، کنترل و از میان بردن منابع آلوده‌ساز، تهویه هوای خانه بوسیله هوای تازه بیرون‌ و یا استفاده از یک دستگاه تصفیه هوای خانگی می‌تواند آسان‌ترین و بهترین راه حصول اطمینان از سلامتی هوای داخل منازل باشد.
خانه‌ها و ساختمان‌های جدید اغلب به صورتی سختگیرانه در برابر هدر رفت انرژی طراحی می‌شوند. علاوه بر این مصالح مصنوعی بکار رفته در سازه‌های مدرن سبب تولید آلاینده هایی شده که در فضاهای بدون تهویه باقی مانده و به دام می‌افتند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
ساختمان‌های جدید که تقریبا با پنجره‌های‌ بدون درز طراحی شده‌اند دارای نرخ تبادل هوا بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد در ساعت می‌باشند و در منازل قدیمی مقدار تبادل هوا بیشتر بوده و حدود ۲۰۰ درصد در ساعت است. چنانچه نرخ تبادل هوا ۱۰۰ درصد در ساعت باشد باز هم ممکن است تمام آلاینده‌های هوا کاملا تخلیه نشود که علت آن انتشار مداوم ترکیبات آلاینده از تجهیزات موجود در داخل ساختمان‌هاست بنابراین تهویه باید به صورت مداوم انجام گیرد تا به آرامی آلاینده‌ها را رقیق یا کاملا حذف کند. آلودگی‌های گرفتار شده به این طریق در داخل منزل به نام سندرم ساختمان شناخته می‌شوند‌ و خانه‌های فوق مدرن امروزی که کاملا از محیط بیرون جدا و ایزوله شده‌اند معمولا با این سندرم درگیر هستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
گاهی اوقات باورهای اشتباه در‌باره کیفیت هوای داخل منزل‌، ما را در اخذ بهترین تصمیم برای مقابله با این آلودگی‌ها‌، گمراه می‌کنند.

باور غلط شماره ۱‌: مشکل آلودگی هوا مربوط به بیرون ساختمان‌ها است‌، نه فضاهای داخلی.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
واقعیت: ممکن است شگفت‌زده شوید اما تحقیقاتی که توسط آژانس حفاظت از محیط زیست "ایی پی اِی" انجام شده است نشان می‌دهد که سطح آلاینده‌های هوا در داخل منازل و ساختمان‌ها می‌تواند ۲ تا ۵ برابر و گاه تا ۱۰۰ برابر بیشتر از هوای بیرون باشد. مهم نیست که هوای بیرون چقدر آلوده است چرا که هوای داخل منزل شما می‌تواند بسیار بدتر از آن باشد.

باور غلط شماره ‌2: نگرانی جدی در خصوص کیفیت هوای داخل ساختمان‌ها وجود ندارد.
واقعیت: مردم به طور میانگین بیش از 60 درصد وقت خود را در فضاهای بسته منازل و ساختمان‌ها می‌گذرانند. در نتیجه محافظت از هوای داخل ساختمان‌ها بسیار حیاتی است. خصوصا در روزهای سرد زمستان و یا روزهای بسیار گرم تابستان که پنجره‌ها کاملا بسته هستند و هوای تازه کمتری وارد ساختمان‌ها می‌شود‌، اهمیت این موضوع خیلی بیشتر می‌شود. ما به سادگی می‌توانیم برخی از آلودگی‌ها را که باعث ایجاد بوی بد می‌شوند، احساس کنیم. مثل دود دخانیات‌، گرد و غبار‌، کَپک و موی حیوانات خانگی. با این حال بسیاری دیگر از آلاینده‌ها وجود دارند که متوجه حضور آنها نمی‌شویم‌، مثل‌: باکتری‌ها، ویروس‌های بیماری‌زا‌، قارچ‌ها و انگل‌ها که می‌توانند باعث بروز حساسیت‌، بیماری و مشکلات بهداشتی شوند.

باور غلط شماره ۳‌: بهبود کیفیت هوای داخل خانه مشکل است.
واقعیت: دو گام اساسی برای کاهش و حتی حذف آلودگی هوای منزل و ساختمان وجود دارد:
راه اول این است که منبع آلودگی را حذف کنیم. مثلا سیگار کشیدن در داخل خانه را ممنوع کنیم و خانه را زود به زود نظافت کنیم و فرش‌ها را بشوییم. بسته به وضعیت منزل شما و نحوه تهویه هوای داخل خانه این راه حل می‌تواند مشکل‌تر باشد. خصوصا اگر در این خصوص لازم باشد که برخی از فعالیت‌های اعضای خانواده را محدود یا ممنوع کنید. با این حال اگر بتوانید از پس مشکلات آن بر بیایید این بهترین راه حل است.
راه حل دوم استفاده ازدستگاه‌های تصفیه هوای خانگی است. تصفیه کننده‌های هوا اثربخشی بسیار بالایی در حذف آلاینده‌های هوا دارند. دستگاه‌های تصفیه هوای‌ انتخاب بسیار خوبی هستند. این دستگاه‌ها با دارا بودن فیلترهای"‌هپا‌"‌ قادر به حذف ۹۹٫۹۷ درصد از آلاینده‌های بزرگتر از ۰٫۳ میکرون در فضای اتاق است. گرد و غبار‌، دود دخانیات و موی حیوانات همگی توسط این فیلترهای هوا حذف می‌شوند. علاوه براین میزان قابل توجهی از ویروس‌ها و باکتری‌ها نیز توسط فیلترهای هوا از بین می‌روند بدون اینکه از هیچ ماده شیمیایی برای از بین بردن آنها استفاده شده باشد. علاوه براین فیلترهای کربن فعال نیز به حذف بسیاری از آلودگی‌های شیمیایی و بوهای نامطبوع کمک می‌کنند.

باور غلط شماره ۴‌: دستگاه‌های تصفیه هوا فقط برای افرادی که دارای آسم یا آلرژی هستند لازم است.
واقعیت: آلرژی و آسم فقط دوتا از مشکلاتی است که با آلودگی هوا تشدید می‌شوند. آلودگی هوا می‌تواند منجر به کاهش تمرکز‌، بی‌خوابی، مشکلات سلامتی و حتی بدخلقی نیز بشود. برخی از افراد‌، مثلا خانم‌های باردار و کودکان بسیار آسیب‌پذیرتر هستند. با این وجود هیچ کس در هوای آلوده و فضای نامطبوع‌، راحت نیست.

باور غلط شماره ۵‌: عملکرد همه‌ی دستگاه‌های تصفیه هوا شبیه به هم و کیفیت آنها یکسان است.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


واقعیت: توانایی حذف آلاینده‌ها در همه دستگاه‌های تصفیه کننده‌، یکسان نیست و قدرت این دستگاه‌ها بستگی به نوع فیلترها و تکنولوژی به کار رفته در آن را دارد. علاوه بر تکنولوژی و نوع فیلترها‌، یکی دیگر از نکاتی که می‌بایست در هنگام انتخاب دستگاه تصفیه هوای خانگی به آنها توجه کنید‌ راحتی در تامین قطعات تعویضی آن است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 5, 2019 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به