ماهیگیری روی یخ یکی از رایج‌ترین تفریحات زمستانی کانادا و بسیاری از کشورهای اروپایی است
ماهیگیری روی یخ (Ice fishing)
ماهیگیری روی یخ یکی از رایج‌ترین تفریحات زمستانی کانادا و بسیاری از کشورهای اروپایی است. باشروع فصل پاییز و یخبندان و یخ‌زدن رودخانه‌ها ودریاچه‌ها کم‌کم مردم خود را برای بازی‌ها و تفریحات و ورزش‌های زمستانی آماده می‌کنند از جمله ICE HOCKEY، چوگان‌بازی روی یخ، SKIING، اسکی،  Kite Skiing  اسکی روی یخ با چتر و ماهیگیری روی یخ یا Ice fishing که امروز به آن می‌پردازم.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
اولین نکته که برای ماهیگیری روی یخ لازم است اینکه باید از قطر و ضخامت یخ برای ماهیگیری و راه رفتن روی آن اطمینان حاصل کرد، زمانی‌که قطر یخ به ٤ اینچ می‌رسد بیشتر مردم روی یخ راه می‌روند و به ماهیگیری و ورزش‌های دیگر نیز می‌پردازند اما چنانکه ضخامت یخ از این بیشتر شود دیگر برای راه رفتن روی آن جای هیچ نگرانی نیست، زمانی‌که هوا برای چند شب و روز متوالی بسیار سرد شود دیگر قطر یخ و ضخامت آن به حدی خواهد رسید که مردم با ماشین و تراک‌های خود روی آن حرکت کنند. در این مورد ما نیز به نوبه خود در فروشگاه SIB SPORT  به شما اطلاعات و راهنمایی‌های لازم و مفیدتر نیز ارائه خواهیم داد.
ماهیگیری روی یخ برای مردمان کشورهای آسیا خاورمیانه به جز روسیه و ترکیه و به ویژه برای ایرانیان یک تفریح بسیار تازه و جذاب است، در تورونتو اطراف آن به ویژه با یخ زدن Lake Simcoe دریاچه سیمکو در فاصله ٥٠-٦٠ کیلومتری تورونتو قرار دارد پذیرای جمعیت زیادی است که در زمستان نشاط را به دوستدارانش هدیه می‌دهد. چنانچه صبح زود از کنار دریاچه یخ زده سیمکو بگذرید مشاهده می‌کنید که خیل عظیم مردم به آن دریاچه سرازیر شده و با فراهم کردن وسایل وامکانات ماهیگیری روی یخ منظره‌ای بسیار جالب از دنیایی دیگر و زندگی‌ و جنب و جوش مردمان این خطه را در این فصل سرد به نمایش می‌گذارند. سالانه هزاران نفر در اکیپ‌های دوستی و خانوادگی از لیک سیمکو دیدن می‌کنند و برخی برای اولین بار بر روی دریاچه‌ای که عمق خیلی از نقاط آن به بیش از ٣٠ متر می‌رسد راه می‌روند و یا مشغول ماهیگیری و ورزش‌های دیگری که مختص زمستان‌های سرد کانادا هستند می‌شوند.
ماهیگیری روی یخ عالم دیگری دارد، بیرون چادر یا ice hut  سرد اما داخل چادر یا اتاقک چوبی گرم و با صفاست، شما می‌توانید با تهیه کردن حداقل امکانات به ماهیگیری روی یخ رفته و با دوستان یا خانواده و بچه‌هایتان ساعت‌ها از این ورزش زیبا و دوست داشتنی لذت ببرید. می توانید با دریل مخصوصی که همراه دارید یخ را سوراخ کرده وبر روی آن چادر خود را برپا کنید، قلاب‌ها را به داخل سوراخ‌ها انداخته و منتظر بمانید تا اولین ماهی را از زیر یخ و عمق دریاچه بالا بکشید. اگر نخواستید چادر و وسیله تهیه کنید می‌توانید در کابینی که کرایه کرده‌اید و سوراخ شده و آماده است از ماهیگیری و دیدن طبیعت خشنی که با ابزار و امکانات انسان‌ها به فضایی زیبا و دوست داشتنی مبدل گشته است لذت ببرید. ماهیگیری فضایی بسیار سالم و دوست داشتنی است که قطعا با اولین تجربه از آن خوشتان خواهد آمد.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به این لینک نیز مراجعه فرمائید:
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
https://www.almanac.com/content/ice-thickness-safety-chart
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
www.sibsport.ca
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

4163356595


ابراهیم جهانگیری

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.

Date: Wednesday, March 14, 2018 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به