در مورد لوازمی که همراه خانه بفروش رسیده‌اند بهترین راه اینست که مشخصات کامل آنها در قرار داد خرید ذکر شود، مثلاً به جای اینکه در قسمت مربوط فقط نوشته شود یخچال، اجاق گاز، خشک‌کن و...... مشخصات هر یک به تفضیل بیان شود
یکی از دوستان  با من تماس گرفتند و سئوالی با این مضمون مطرح کردند:
سئوال: فرض کنیم فروشنده و خریدار به توافق نهایی رسیده‌اند و منتظر هستند تا ظرف یک یا دو ماه آینده مراحل نهایی انجام معامله از طرف وکلای دو طرف طی شود و در این فاصله فروشنده هنوز در داخل خانه زندگی می‌کند، چنانچه در این مدت صدمه‌ای به خانه برسد یا مثلاً لوازم خانگی موجود که همراه خانه به فروش رسیده است با نوع نامرغوبی تعویض شوند، تکلیف خریدار چیست؟(‌بطور مثال، خواننده محترم ما احتمال می‌دهند که لوازم خانگی که فروشنده برایشان گذاشته است با آنچه که قبلاً دیده بودند تفاوت دارد.)
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
جواب: در مورد لوازمی که همراه خانه بفروش رسیده‌اند بهترین راه اینست که مشخصات کامل آنها در قرار داد خرید ذکر شود، مثلاً به جای اینکه در قسمت مربوط فقط نوشته شود یخچال، اجاق گاز، خشک‌کن و...... مشخصات هر یک به تفضیل بیان شود. مثل یخچال 16 فوت سفید رنگ مارک X  مدل Y و....در اینصورت راه سوء تفاهم‌های احتمالی در آینده بسته خواهد شد.
دیگر اینکه یکی از شرایط مندرج در قرار داد که می‌تواند از طرف خریدار مطرح شود و شخصاً هنگامیکه خریدار را در یک معامله نمایندگی می‌کنم، این شرط را همواره از طرف خریدار در قرارداد می‌گنجانم‌ "حق بازدید خانه یک بار یا دوبار قبل از انتقال نهایی از طرف خریدار است"، اگر چه بعضی مواقع در هماهنگی زمان بازدید بین خریدار و فروشنده مشکلاتی بروز می‌کند، چون فروشنده در حال اسباب‌کشی است و طبیعتاً در چنین وضعیتی تمایل به پذیرفتن مهمان ناخوانده ندارد و خریدار هم نگران وضعیت خانه و صحت و سلامت معامله‌ایست که انجام داده است، در هر صورت وجود این شرط در قرار داد، کمک می‌کند تا یکبار دیگر یک بازدید مختصر توسط خریدار و قبل از نهایی شدن معامله انجام شود.
یکی از شروط دیگری که در قرار داد در جهت منافع خریدار می‌گنجانم اینست که لوازم منزل در روز تحویل در شرایط کاری مناسبی قرار داشته باشد، حتی می‌توان این شرط را به اینصورت بسط داد که تمام لوازم خانگی، سیم‌کشی برق، لوله‌کشی آب، سیستم گرما و سرمای خانه در روز تحویل شرایط کار کرد مناسبی داشته باشند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
حالا اگر تمام این شروط گذاشته شد و خریدار در بازدید نهایی متوجه نقصی مثلاً در کارکرد لوازم خانه شد، آیا باید از انجام معامله خودداری کند؟
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
‌خیر، بهتر است بلافاصله با وکیل خود تماس بگیرد و مسئله را ذکر کند. مطمئن هستم که در چنین شرایطی توصیه وکیل، خودداری از انجام معامله نیست، چون در اینصورت بعلت تخلف از انجام قرار داد، فروشنده ممکنست تقاضای خسارت نماید. زیرا احتمالاً فروشنده هم خودش خانه‌ای خریده و این باعث‌ یک سلسله خسارت به افراد مختلف خواهد شد. بهترین راه اینست که به محض تحویل گرفتن ملک، همه چیز را بازرسی کرده و چنانچه مسئله‌ای بنظرتان می‌رسد فوراً در همان روز با وکیل خودتان مطرح کنید (وکیلی که معامله را از طرف شما انجام داده است) تا او پیگیر خسارت وارده به شما باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 به همین ترتیب اگر در روز بازدید قبل از انتقال هم متوجه عیبی شدید با تماس فوری با وکیل می‌توانید از فروشنده بخواهید که این نقایص را برطرف کند.
 
اما اگر در اندیشه فروش خانه خود هستید در اینصورت توجه شما را به چند نکته که بر اساس تجربیات خودم بدست آورده‌ام جلب می‌کنم. به نظر من برای فروش خانه به بالاترین قیمت ممکن باید شرایطی را بوجود آورد که خانه در زمانی کوتاه مورد بازدید بسیاری از خریداران واقعی قرار گیرد. جلب توجه بازار به وجود و ارائه این کالا بستگی به نحوه عملکرد شما و مشاور املاکی که انتخاب کرده اید، دارد.
هر چه خانه سریعتر مورد توجه و بازدید انبوه قرار گیرد بیشتر امکان دریافت پیشنهادات خوب برایش متصور است، بر عکس خانه‌ای که مدت‌ها در بازار بماند شانس کمتری برای دریافت پیشنهادی مناسب دارد.
توجه بازار و سرازیر شدن خریداران برای بازدید، تا حدود زیادی به عملکرد مشاور شما و قیمت‌گذاری صحیح بستگی دارد، همانطور که بهتر دیده شدن خانه از نزدیک و از داخل به رفتار خود شما مربوط می‌شود، بخصوص اگر هنگام ارائه آن به بازار، خانه را تخلیه نکرده و مجبورید در آن زندگی کنید.
به طور مثال تمیز بودن حمام‌ها و آشپزخانه در بازدید خانه نقش مهم وکلیدی دارد و بسیار مهم است که این دومحل را همواره از نظر نظافت و تمیزی در بهترین شرایط نگه دارید. خریداران، این دو محل را بسیار با دقت بررسی می‌کنند. تأثیر بدی که یک حمام کثیف روی خریدار می‌گذارد ممکنست او را از بازدید بقیه قسمت‌های خانه منصرف کند، بنابراین اگر در طول روزهائی‌که خانه را برای فروش عرضه کرده‌اید مجبورید داخل آن زندگی کنید حتماً باید این دو محل را پاکیزه و خوشبو نگهدارید.
اما موردی‌که اخیراً با آن برخورد کردم وجود گربه صاحبخانه در داخل خانه و هنگام بازدید بود، این خانه بسیار زیبا را به چند خریدار نشان دادم وعکس‌العمل خریداران در هر مورد بسیار جالب بود. البته من چون از قبل مطلع بودم که داخل خانه گربه زندگی می‌کند و صاحبخانه در ساعت بازدید در منزل نیست، درخانه را با احتیاط باز می‌کردم تا گربه خارج نشود. در یک مورد هنگامی‌که خانم خریدار مشغول بررسی اتاق‌ها بود شوهر ایشان با گربه بازی می‌کرد و اصلاً توجهی به اظهار نظرهای خانم نشان نمی‌داد.
در مورد دیگر خریداری از گربه خوشش نمی‌آمد و بجای توجه به خانه مواظب بود که گربه نزدیکش نرود و اصلاً به خانه نتوانست توجه کند.
یکبار خانمی در حیاط را باز کرد تا داخل حیاط را تماشا کند گربه هم از فرصت استفاده کرد و برای گردش بیرون رفت، بنده و شوهر ایشان مجبور شدیم برای هدایت گربه به داخل، چند بار دور حیاط بدویم!
یکبار تصمیم گرفتم خودم با گربه بازی کنم تا سرگرم بشود و حداقل خریداران محترم فرصت تماشای خانه را داشته باشند ولی آنها سئوالاتی می‌کردند که بالاخره مجبور شدم بازی را ببخشید گربه را رها کنم و آنها را همراهی کنم.
اگر صاحبخانه ترتیبی می‌داد که خریداران با خیال راحت و بدون حضور این گربه شیطان خانه را تماشا کنند شاید نتیجه بهتر و سریعتری می‌گرفت.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


در اکثر موارد بالا هنگامی‌که همراه خریداران از خانه مورد نظر خارج می‌‌شدیم و طبق معمول در داخل اتومبیل از خریداران، نظرشان را راجع به خانه‌ای که بازدید کردیم سئوال می‌کردم جواب می‌دادند چه گربه قشنگی بود!
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, November 21, 2018 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به