ایران استار: اداره آمار کانادا روز جمعه اعلام کرد که خانوارهای کانادایی به طور متوسط ۱.۷۱ دلار به ازای هر دلار درآمد قابل استفاده در سه ماهه سوم بدهکار هستند. به عبارت دیگر آمار کانادا اعلام کرده بدهی خانوار به عنوان درصدی از درآمد قابل استفاده در سه ماهه سوم به ۱۷۰.۷ درصد رسیده در حالی که این عدد در سه ماهه دوم ۱۶۲.۸ درصد بوده است.
البته این نسبت هنوز زیر ۱.۸۱ دلار بود که در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ مشاهده شده است.
Han Dong Toronto Canada MP
COVID-19 Business toronto ontario gta
 
افزایش بدهی و کاهش پس‌انداز خانوارهای کانادایی پس از کرونا و در سه ماه سوم سال ۲۰۲۰
پریسیلا تیاگاموورتی، اقتصاددان در یادداشت مشتری در گفته است: "با پول نقد بیشتر و هزینه کمتر، خانوارها توانستند مقداری از بدهی مصرف کننده را پرداخت کنند".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Nobel Auto
اداره آمار کانادا گزارش می‌دهد در حالی که بدهی بازار اعتبار در سه ماهه سوم ۱.۶ درصد افزایش یافته است، درآمد کانادایی خانوار با بهبود کانادایی‌ها از از دست دادن شغل در طی دوران کرونا ۳.۱ درصد کاهش یافت. این آژانس اعلام کرده که خانوارهای کم درآمد تمایل بیشتری به نسبت بدهی به درآمد قابل استفاده دارند. در این گزارش آمده در حالی که اشتغال در طول سه ماهه ۳.۷ درصد از سطح قبل از شیوع خود را به دست آورد، برای جبران کاهش حمایت‌های دولت کافی نبود زیرا مزایای بیمه اشتغال در سه ماهه تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافته است.
 
کاهش پس‌انداز خانوارهای کانادایی
آمار کانادا همچنین اعلام کرد با محدودیت‌های کرونا که مردم را به خانه نزدیک کرده است، پس‌انداز خانوار در این سه ماهه ۵۶.۸ میلیارد دلار بود که نسبت به رکورد ۹۰.۱ میلیارد دلار در سه ماهه دوم کاهش داشته است.
در عین حال کسنیا بوشمنوا اقتصاددان در یادداشتی برای مشتریان در مورد خانوار نوشت: "توزیع ثروت در بین گروه‌های درآمد بسیار نابرابر است و در نتیجه، دستاوردهای اخیر در دارایی خالص به طور نامتناسبی به سود کانادایی‌هایی که قبلاً وضعیت بهتری داشتند، بوده است". بر اساس این یادداشت به طور کلی، افراد ثروتمند افزایش پس انداز بیشتری را تجربه می‌کنند زیرا احتمال بیشتری برای حفظ شغل خود دارند و در عین حال هزینه‌های اختیاری مانند مسافرت و رستوران را که عمدتا در دسترس نیستند، کاهش می‌دهند".
 
افزایش بدهی وام‌های رهنی
در همین حال آمار کانادا گزارش داد، وام‌های رهنی به شکل یک رکورد بیسابقه افزایش یافته و سرمایه‌گذاری مسکن به بالاترین حد خود رسیده است. با افزایش تقاضا برای وام‌های رهنی، میزان بدهی وام‌های رهنی تقریباً به ۱.۶۳ تریلیون دلار رسید.
از دیگر تغییرات کلیدی پیگیری شده در این گزارش، نسبت خدمات بدهی خانوار است که میزان درآمد برای پرداخت سود و اصل را اندازه گیری می‌کند. نسبت خدمات بدهی خانوارها پس از کاهش در اوایل سال از ۱۲.۳۶ درصد به ۱۳.۲۲ درصد افزایش یافت.
Date: Saturday, December 12, 2020 - 21:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به