ایران استار: یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که احتمال ماندن کانادایی‌ها در همان کلاس درآمد و ثروت والدینشان به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این به معنای کاهش تحرک درآمدی بین نسلی در جامعه کانادا است.
گلوبال نیوز به عنوان یکی از رسانه‌های اصلی کانادا نوشته است نتایج این مطالعه توسط مرکز آمار کانادا منتشر شده و در آن آمده است که درآمد پنج گروه مختلف از کودکان متولد دهه ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۰ و همچنین درآمد والدین آنها را اندازه‌گیری شده است. این تحقیق نشان می‌دهد که تحرک درآمد بین نسلی - درجه ای که درآمد و ثروت یک شخص می‌تواند از پدر و مادرش بیشتر جلو برود - در همه گروه‌ها کاهش یافته است.
Han Dong Toronto Canada MP
Chatr best sale discounted plan Toronto
 
چگونه در کانادا ثروتمندان تروتمندتر و فقیران فقیرتر می‌شوند؟
در این گزارش آمده است کودکانی که از ثروتمندترین نسل به دنیا می‌آیند، احتمالاً در این کلاس پُردرآمد با درآمد بالا باقی می‌مانند. از سوی دیگر کودکان متولد شده در گروه سنی با ثروت پایین یا نسل موسوم به X ، بیشتر احتمال دارد که در رده پایین ثروت جامعه باقی بمانند.
Insurance-best-rate-roya-saegh-Canada
Delisle Toronto Building املاک آپارتمان تورنتو مجموعه آپارتمانی استثنایی دهلیز
"بنجامین تال"، معاون اقتصاد ارشد بانک سی‌آی‌بی‌سی در بازارهای سرمایه این افزایش فقدان تحرک ثروت بین نسل‌ها را ناشی از پدیده "بزرگترین انتقال ثروت در تاریخ کانادا" می‌داند. به گفته وی کودکان بومر (baby boomers) به احتمال زیاد منافع آن ثروت را دیده اند - مانند تحصیلات بهتر یا پول برای پرداخت وام مسکن - که به آنها کمک می‌کند تا درآمد والدین خود را کسب کنند. کودکان بومر افرادی هستند در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم و هنگامی که میزان زاد و ولد به طور موقت افزایش یافته متولد شدند.
همین اثر توسط فرزندان متولد شده از والدینی که کمترین میزان درآمد را داشتند نیز دیده می‌شود که این پدیده در مجموع منجر به عدم تحرک درآمدی بین نسلی در کانادا شده است. گزارش مرکز آمار کانادا نشان می‌دهد که احتمال باقی ماندن کودکی در کلاس اقتصادی۲۰ درصد والدین که کمترین در آمد را دارند از ۲۷ درصد از متولدین ۱۹۶۳ تا ۱۹۶۶ به بیش از ۳۲ درصد در بین متولدین ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۵ افزایش یافته است.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
تال می‌گوید که شکاف در حال گسترش در اثر آشفتگی اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا حتی بدتر شده است. افراد کم درآمد که اکثر آنها در بخش خدمات بودند با گسترش کرونا شغل خود را از دست داده‌اند در حالی که فرصت‌های شغلی با درآمد بالاتر از شروع بحران کرونا رونق گرفته است. تال گفت: "علاوه بر این با توجه به اینکه بسیاری از ثروتمندان کانادایی هزینه نمی‌کنند زیرا نمی‌توانند، اما درآمد آنها هنوز هم وجود دارد. در واقع درآمد آنها در حال افزایش است و پس‌اندازهای آنها نیز افزایش و افزایش می‌یابد - آنها تقریباً روی یک کوه پول نقد نشسته اند یعنی ۱۰۰ میلیارد دلار پول نقد مازاد". تال گفت "این به آن معناست که مقداری از این پول خرج خواهد شد بخشی از آن سرمایه‌گذاری خواهد شد و بخشی از آن به بچه‌ها تعلق می‌گیرد و حتی در موضوع خانه آنها پیش پرداخت بیشتری می‌دهند".
به گفته تال راه‌حل چنین مساله پیچیده‌ای در آموزش نهفته است و اطمینان از اینکه مردم وسیله‌ای برای تحصیلات پیدا می‌کنند تا مرزهای تحرک مالی را پیدا کنند. او گفت: "کانادا تحصیل‌کرده‌ترین کشور در سازمان همکاری توسعه اقتصادی با ۳۷ عضو است اما کانادا همچنین از نظر افراد تحصیل کرده که در فقر زندگی می‌کنند کشور شماره یک در میان آنهاست زیرا ما نمی‌توانیم آنچه را که مطالعه می‌کنیم تبدیل به مشاغل خوب کنیم زیرا برخی از افراد چیزهای اشتباهی را مطالعه می‌کنند که عملی نیست".
Date: Wednesday, February 10, 2021 - 18:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

Car Home Low rate insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به