تاکنون حداکثر ۱۸% بیزینس‌ها مبالغ دریافتی خود را بازپس داده‌اند و حداقل ۲۵۰,۰۰۰ بیزینس نخواهند توانست مبلغی را بازپرداخت کنند
با نزدیک شدن به مهلت بازپرداخت این وام‌ها که در زمان کرونا برای حفظ مشاغل به بیزینس‌ها داده شده بود، اکنون مشاغل کوچک نیز همراه با نخست وزیران استان‌های کانادا خواستار تمدید وام "سی‌ایی‌بی‌ای" هستند.
در حالیکه قرار بود تا با بازپرداخت این وام‌ها در انتهای سال گذشته دولت ۲۰,۰۰۰ دلار از وام را ببخشد، و این امکان تا آخر امسال تمدید شد، مشاغل کوچک همچنان امیدوارند که دولت فدرال نظرش را تغییر داده و آن را برای یک سال دیگر نیز تمدید کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
بیزینس‌ها و نخست وزیران استان‌های کانادا خواستار تمدید بازپرداخت وام ۶۰,۰۰۰ دلاری زمان کرونا تا آخر سال آینده شدند
نزدیک به ۹۰۰,۰۰۰ بیزینس و سازمان کانادا برای وام "حساب تجاری اضطراری کانادا" در طول همه‌گیری کرونا درخواست داده و این وام را دریافت کرده بودند. این طرح اجازه می‌داد تا این بیزینس‌ها تا سقف ۶۰,۰۰۰ دلار وام بدون بهره برای نجات از تعطیلی‌ها و کُندی‌های اقتصادی دریافت کنند که مبلغ کل این وام‌ها در سراسر کانادا به ۴۹.۲ میلیارد دلار رسید. در صورتی که بیزینس‌ها تا ۱۸ ژانویه ۲۰۲۴ مبلغ معوقه را بازپرداخت کنند، دولت می‌گوید حداکثر تا ۲۰,۰۰۰ دلار این وام‌ها را می‌بخشد. تاکنون حداکثر ۱۸% بیزینس‌ها مبالغ دریافتی خود را بازپس داده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
کسانی که این مهلت زمانی را از دست بدهند، بخش قابل بخشش (۲۰,۰۰۰ دلاری) را از دست می‌دهند و بدهی‌های آنها نیز خود به خود تبدیل به یک وام سه‌ساله با بهره ثابت ۵ درصدی در سال خواهد شد. دولت می‌گوید اگر بیزینس‌ها بتوانند تا ۲۸ مارس ۲۰۲۴ با بانک خود برای بازپرداخت این وجوه به توافق برسند هم حتی می‌توانند همچنان واجد شرایط بخش قابل بخشش وام باشند. این در حالی‌ست که بسیاری از بیزینس‌ها می‌گویند قادر به پرداخت هیچ بخشی از این مبلغ نیستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
گروه‌های تجاری در سراسر کانادا اکنون خواستار زمان بیشتری برای بازپرداخت وام‌ها شده‌اند و به چالش‌های مداوم پیش روی مشاغلشان و وضعیت اقتصادی پس از همه‌گیری اشاره می‌کنند. اما گویا اینبار دیگر گوش دولت فدرال بدهکار نیست. در ماه گذشته نیز نخست وزیران استانی در یک نامه دستجمعی که یک نسخه آن برای ایران استار نیز فرستاده شده، از دولت فدرال خواستند تا مهلت بازپرداخت را حداقل تا آخر سال ۲۰۲۴ تمدید کند. دولت جاستین ترودو و کریستینا فریلند وزیر دارایی او هنوز به این نامه واکنشی نشان نداده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"کیت فنسک" رئیس "انجمن بین‌المللی مرکز شهری کانادا" در یک کنفرانس خبری در مجلس نمایندگان کانادا گفت: "حمایت دولت فدرال در طول همه‌گیری کووید-۱۹ مؤثر بوده، با این حال بسیاری از کسب‌وکارها هنوز با افزایش هزینه‌ها، کمبود نیروی کار و مشکلات عملیاتی مداوم دست و پنجه نرم می‌کنند. از این رو درخواست فوری ما برای تمدید بازپرداخت این وام‌ها برای حداقل یک سال دیگر جدی و ضروری است".
 
دولت فدرال چه می‌گوید
دولت فدرال می‌گوید قبلا چندین تغییر در بازپرداخت‌های این وام ایجاد کرده تا به مشاغلی که پس از کرونا بهبود می‌یابند، قادر به پرداخت این وام باشند. از جمله در سال گذشته، مهلت بازپرداخت وام‌ها را برای یک سال دیگر، یعنی تا ۳۱ دسامبر امسال در ۲۰۲۳ تمدید کرده‌اند. سپس در ماه سپتامبر، نخست وزیر جاستین ترودو اعلام کرد که مهلت واجد شرایط بودن برای بخشش این وام‌ها را بعلت تعطیلی‌های آخر سال چند هفته دیگر به تعویق می‌اندازد تا ۱۸ ژانویه ۲۰۲۴.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

بعلاوه اینکه مهلت بازپرداخت کل مبلغ وام آنهایی که نتوانسته‌اند بخشش ۲۰,۰۰۰ دلاری را بگیرند را تا یک سال دیگر یعنی تا پایان سال ۲۰۲۶ تمدید کرده است. دولت می‌گوید این تمدیدها را علیرغم هشدارهایی که توسط نهاد "گسترش صادرات کانادا" در مورد بار اداری مربوط به آن داده بود، انجام داده است. اما "دن کلی" رئیس "فدراسیون کسب و کار مستقل کانادا" می‌گوید که نهاد او تخمین می‌زند که حداقل ۲۵۰,۰۰۰ کسب‌وکار کوچک نتوانند مبالغشان را پس دهند.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, November 7, 2023 - 21:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به