سه ماه پیاپی سقوط بازار کار در اقتصاد آمریکای شمالی به معنای اعلان رکود اقتصادی است
اداره آمار کانادا روز جمعه گزارش داد که اقتصاد کانادا ۴۰,۰۰۰ شغل را در ماه اوت از دست داد که برای افزایش نیم درصدی نرخ بیکاری به ۵.۴ درصد کافی‌ست. پیشتر در ماه‌های ژوئن و جولای نیز کانادا ۷۴,۰۰۰ شغل را از دست داده بود.
سه ماه پیاپی سقوط بازار کار در اقتصاد آمریکای شمالی به معنای اعلان رکود اقتصادی است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
آغاز رکود اقتصادی پس از سقوط بازار کار کانادا با از دست رفتن بیش از ۱۱۴,۰۰۰ شغل در ۳ ماه گذشته
اقتصاددانان انتظار داشتند که اقتصاد پس از دو کاهش شغلی متوالی، در این ماه روند را معکوس کند و بین ۱۰,۰۰۰ تا ۱۵,۰۰۰ شغل در طول ماه بیافزاید، که چنین اتفاقی نه تنها نیافتد بلکه رقم آن به طور خیره‌کننده‌ای افزایش یافت. از دست دادن شغل برای اولین‌بار در هفت ماه گذشته از ماه ژوئن آغاز شده تا نرخ بیکاری تاریخ ۴.۹ درصدی طی سه ماه به بیش ۵.۴ درصد افزایش یابد. اکنون در مجموع و در طی این سه ماه کانادا با کاهش ۱۱۴,۰۰۰ شغل مواجه گشته است. با وجود از دست رفتن کار در جولای اما نرخ بیکاری ثابت ماند زیرا ارقام اعشاری و تعداد روزهای ماه در محاسبات گرد شدند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
بیشتر مشاغل از دست رفته مربوط به دو بخش است: ۲۸,۰۰۰ نفر در ساخت و ساز (ساختمان) و تقریبا ۵۰,۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش. مشاغل آموزشی معمولا در طول تابستان به طور معمول کاهش می‌یابند، به همین دلیل "درک هولت" اقتصاددان بانک اسکوشیا می‌گوید این جای نگرانی ندارد و افزود: "خوب همه معلمان طبیعتا در تابستان به تعطیلات می‌روند و البته که پس از تعطیلات به سر کارهایشان باز می‌گردند. البته باید افزود که احتمالا مذاکرات آشفته و انقضای قراردادهای معلمان در سراسر کشور و نیز درخواست‌های نجومی افزایش حقوق معلمان تاثیرات کمی بر این حوزه خواهد داشت".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
در مورد ساخت و ساز، اما، "تو نگوین" اقتصاددان شرکت مشاوره "آراس‌ام" می‌گوید که سیاست افزایش وحشتناک نرخ بهره آب سردی را بر بازار مسکن ریخته، بطوریکه انتظار می‌رفت شاهد کاهش رشد باشیم. او در مصاحبه‌ای گفت: "پروژه‌های ساخت‌وساز یا عقب افتاده‌اند و یا به دلیل افزایش مرتب و شدید نرخ بهره لغو شده‌اند و این یعنی بیکاری زیاد در این صنعت". از سوی دیگر "ریچارد لیال" رئیس شرکت ساختمانی "رسکان" نیز می‌گوید در حالی که چشم‌انداز بلندمدت کشور رونق است اما، اوضاع در کوتاه مدت کمی کند گشته‌اند زیرا "نرخ‌های بهره بالا که انتظار داریم حتی بالاتر هم بروند باعث این وضعیت می‌شوند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
نگوین می‌گوید که بجز این دو بخش، در باقی بخش‌های اقتصادی هنوز تقاضا برای نیروی کار وجود دارد، اگرچه ضعیف به نظر می‌رسند زیرا هنوز پس از کرونا بین مشاغل و کارمندان / کارگران همخوانی بوجود نیامده و افزود: "کارگران ساختمانی نمی‌توانند یک شبه متخصص تجزیه و تحلیل داده‌ها، فناوری یا مراقبت‌های بهداشتی شوند، اما هنوز در این بخش‌ها مشاغل خالی وجود دارد".
 
رکود اقتصادی
با اینکه در سه ماه متوالی کانادا شاهد کاهش مشاغل بوده اما برخی از اقتصاددانان هنوز از اعمال کلمه "رکود" به شرایط کنونی پرهیز می‌کنند زیرا معتقدند این بازار پتانسیل تغییر بسیار سریع از افت پیاپی به صعود را دارد، همانطوریکه قبلا پیش‌بینی رشد در ماه آگوست را کرده بودند که به واقعیت نپیوست. از سوی دیگر دستمزدها در حین از دست رفتن مشاغل بالا رفته که همین امر نیز باعث تردید اقتصاددانان شده است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

میانگین دستمزد ساعتی در طول ماه آگوست ۳۱.۳۳ دلار بود که در مقایسه با سال گذشته ۵.۴ درصد، و با ماه قبل ۰.۰۱درصد افزایش نشان می‌دهد. نرخ تورم کانادا در حال حاضر ۷.۶ درصد است، که این به این معنی است که افزایش دستمزدها هنوز به میزان زیادی از تورم عقب افتاده است.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, September 10, 2022 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به