فروش خانه‌های تک‌خانواری در بزرگ‌شهر تورنتو در ماه جولای به "پایین‌ترین زمان" در کل تاریخ رسیده اما جمعیت کانادا بطور سرسام‌آوری افزایش می‌یابد
وضعیت خرید و فروش خانه‌ها در کانادا و به ویژه در شهرهایی مانند تورنتو از ماه گذشته، تیره و تار شده و بنظر می‌رسد این وضعیت همچنان ادامه داشته باشد. گزارش رسیده از "انجمن صنعت ساختمان و توسعه زمین" (موسوم به بی‌آی‌ال‌دی) نشان می‌دهد که فروش خانه‌های تک‌خانواری در بزرگ‌شهر تورنتو در ماه جولای به "پایین‌ترین زمان" در کل تاریخ رسیده است.
این در حالی‌ست که اداره آمار کانادا امروز چهارشنبه با اعلان آخرین پیش‌بینی‌های جمعیتی برای کشور بیان کرد که جمعیت این دومین کشور پهناور جهان می‌تواند تا سال ۲۰۶۸ به نزدیک به ۵۷ میلیون نفر برسد که باز هم حدود ۹۰% جمعیتش در حدود ۱۵۰ مایلی مرز آمریکا تجمع کرده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
رکورد کمترین تعداد فروش خانه در تاریخ تورنتو شکست؛ جمعیت کانادا تا سال ۲۰۶۸ به بیش از ۵۶ میلیون نفر می‌رسد
با اعلان امروز آمار فروش خانه‌های تورنتو، مشخص شد تعداد کل خانه‌های فروخته شده در ماه اکنون حتی پایین‌تر از هر زمان دیگر در دهه ۲۰۰۰ است، اگرچه قیمت‌های پایین آمده اخیر، همچنان در مسیر رشد قرار دارند. کمبود خانه‌های موجود برای فروش در بازار در ماه گذشته و افزایش قیمت‌ها در برخی از مناطق، منجر شد که تنها ۹۷ خانه مستقل، متصل، نیمه مستقل و شهری به فروش برسند که این یعنی ۸۸% افت فروش نسبت به سال ۲۰۲۱ و میانگین ۱۰ ساله. فروش آنقدر بد بود که برای اولین بار در تاریخ آمارگیری از سال ۲۰۰۰، تعداد فروش ماهانه خانه‌های یک‌خانواری جدید هم به زیر ۱۰۰ واحد سقوط کرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
این در حالی‌ست که فروش آپارتمان‌های کاندومینیوم جدید، از جمله ساختمان‌های بلند، خانه‌های شهری بالای همدیگر، و واحدهای زیر شیروانی، ۵% نسبت به جولای ۲۰۲۱ بیشتر بوده و ۳% نیز بالاتر از میانگین ۱۰ ساله است. "ادوارد جگ" مدیر تحقیقات گروه "آلتوس" امروز گفت: "فروش آپارتمان‌های کاندومینیوم جدید در ماه ژوئیه خوب بود، که به دلیل انعطاف‌پذیری خریدار و ثبات قیمت‌ها حتی تقویت هم شد. در مقابل، فروش خانه‌های تک‌خانواری با کاهش تقاضا و کمبود موجودی، پایین‌ترین رکوردها را ثبت کرده است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
شرایط برای خریداران خانه در آینده خوب نیست زیرا قیمت پایه ۱,۱۹۱,۷۱۶ دلاری هر آپارتمان در تورنتو در سال گذشته، اکنون با ۹.۲% افزایش به ۱,۹۳۳,۹۱۲ دلار رسیده و قیمت خانه‌های تک‌خانواری نیز هنوز ۲۷.۴% نسبت به پارسال افزایش نشان می‌دهد. "دیو ویلکس" رئیس و مدیر عامل بی‌آی‌ال‌دی می‌گوید: "ما یک چالش بزرگ پیش روی خود داریم: ساخت ۱.۵ میلیون خانه جدید در انتاریو برای رفع بحران مسکن در بزرگ‌شهر تورنتو در حالیکه بازار آن کاملا خوابیده است". آخرین نظرسنجی‌ها می‌گویند که ۲۵% از افراد بین ۲۵ تا ۴۰ ساله که هنوز خانه ندارند می‌گویند که هرگز نخواهند توانست صاحبخانه شوند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
 

جمعیت کانادا تا سال ۲۰۶۸ به بیش از ۵۶ میلیون نفر می‌رسد
از آنجایی که قرار است امسال جمعیت جهان به ۸ میلیارد نفر برسد، انتظار می‌رود که تعداد افراد ساکن کانادا نیز به میزان قابل توجهی افزایش یابد. طبق آخرین پیش‌بینی جمعیتی، جمعیت کانادا ممکن است در سال ۲۰۴۳ بین ۴۲.۹ میلیون تا ۵۲.۵ میلیون نفر برسد. با اینکه این سال‌ها دور به نظر می‌رسد اما واقعیت اینست که طی یک چشم‌برهم زدن به آن خواهیم رسید و در این مدت افزایش ۱۴ میلیون نفری جمعیت موضوع بسیار مهمی خواهد بود. همین آمار می‌گوید در سال ۲۰۶۸ نیز جمعیت کشور بین ۴۴.۹ میلیون تا ۷۴.۰ میلیون نفر خواهد شد. بطور میانگین جمعیت کانادا در سال ۲۰۴۳ به ۴۷.۸ میلیون نفر و در سال ۲۰۶۸ به ۵۶.۵ میلیون نفر خواهد رسید.
آمار کانادا می‌گوید که با کاهش اخیر نرخ باروری در کانادا، مهاجرت عامل محرک افزایش گسترده جمعیت خواهد بود. با این حال، مهاجرت نمی‌تواند نسبت جوانان را در جمعیت افزایش دهد. بنابراین، کانادا احتمالا برای احیای جمعیت خود به سطوح بالای مهاجرت وابسته خواهد بود، که این امر بر میانگین سنی ملی نیز تأثیر خواهد گذاشت. اداره آمار افزوده: "جمعیت کانادا در دهه‌های آینده به پیر شدن ادامه خواهد داد. بنابراین، در حالیکه میانگین سنی در سال ۲۰۲۱ (با جمعیت کل ۳۸.۲ میلیون نفری) حدود ۴۱.۷ سال بود، در سال ۲۰۴۳ به ۴۴.۱ سال و در سال ۲۰۶۸ به ۴۵.۱ سال افزایش می‌یابد و یک نفر از هر چهار نفر در سال ۲۰۶ بیش از ۶۵ سال سن خواهند داشت".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

هم اکنون جمعیت انتاریو حدود ۱۵ میلیون نفر است که بیش از ۴ میلیون نفر دیگر تا سال ۲۰۴۳، عمدتا در بزرگ‌شهر تورنتو به آن اضافه می‌شود. انتاریو پرجمعیت‌ترین استان و تورنتو پرجمعیت‌ترین شهر کانادا هستند.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, August 24, 2022 - 18:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به