مراسم کلنگ‌زنی با "بیل"هایی که رنگ طلا زده شده بودند صورت گرفت
برای دیدن ویدئو کامل این مراسم به آخر همین خبر مراجعه نمائید.
سرانجام پس از سال‌ها دوندگی و کاغذبازی و البته کمک مردمی و همراهی هر سه سطح دولت‌های فدرال، استان انتاریو و شهرداری مارکهام، نهایتا روز یکشنبه دقیقا چند ساعت پس از سال تحویل ۱۴۰۱، مراسم کلنگ‌زنی و آغاز به کار گسترش ساختمان بنیاد پریا انجام شد. در این مراسم علاوه بر هیئت مدیره بنیاد پریا، "داگ فورد" نخست وزیر انتاریو، "پارم گیل" وزیر شهروندی و چند فرهنگی انتاریو، "فرانک اسکارپتی" شهردار مارکهام، چندی از نمایندگان مجلس انتاریو از مناطق ایرانی‌نشین از جمله مایکل پارسا از حوزه ریچموندهیل - اوکریجز - آرورا، لوگان کاناپاتی از حوزه تورن‌هیل، دیزی وای از حوزه ریچموندهیل نیز حضور داشتند. به این جمع باید "امین مسعودی" دستیار ویژه نخست وزیر انتاریو، برخی از حامیان بنیاد پریا، داوطلبان این تنها و اولین مرکز ایرانیان خارج از ایران و رسانه‌ها را نیز افزود.

فورد و اسکارپتی کلنگ گسترش ساختمان بنیاد پریا را زدند

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
پیش از ورود فورد از درب کناری بنیاد پریا، احمدرضا (احمد) تبریزی، بنیانگزار و مدیر عامل بنیاد پریا با برخی از دعوت‌شدگان در مقابل سفره هفت‌سین عکس یادگاری گرفت و با ورود فورد همگی به سالن اجتماعات رفتند. احمد تبریزی با تشریح خلاصه‌ای از سرگذشت بنیاد پریا از کلیه سطوح دولتی برای کمک به گسترش ساختمان بنیاد پریا تشکر کرد. در این تشکر علاوه بر فورد و اسکارپتی، مایکل پارسا و امین مسعودی که در دولت و تصویب کمک بودجه‌ای به این پروژه بسیار زحمت کشیده بودند، و نیز از طراحی این مجموعه توسط "فریبا معتمد" ستایش به عمل آمد.
سپس مراسم کلنگ‌زنی با "بیل"هایی که رنگ طلا زده شده بودند توسط خود احمد تبریزی، داگ فورد، فرانک اسکارپتی، فرزاد محمدی (مسئول ساخت و ساز)، بابک سرشار، و مایکل پارسا در حالیکه همگی ماسک زده بودند روی سن سالن اجتماعات بنیاد پریا برگزار شد. لغو محدودیت زدن ماسک‌ها در استان انتاریو فردای آن روز یعنی دوشنبه به اجرا گذاشته می‌شد و احمد تبریزی گفت که بعلت تغییر برنامه امکان بیل زدن در فضای باز ممکن نبود. پس از بیل زنی، احمد تبریزی درباره خدمات بنیاد پریا توضیح داد و سپس از فورد برای میزبانی چند روز پیش نوروز در مجلس انتاریو تشکر کرد و از او خواست که سخنرانی کند.
فورد پس از نوروز مبارکی، از مایکل پارسا و امین مسعودی بعنوان "نیروهای پارسی" انتاریو نام برد و گفت که وقتی دولت‌های شهری، استانی و فدرال در همکاری با یکدیگر برای "کانادا" کار می‌کنند، می‌توان همراه با مردم کارهای بزرگی برای کشور انجام داد، از جمله اجرای این پروژه گسترش ساختمان بنیاد پریا را. وی از حضور گیل، لوگن و دیزی نیز تشکر کرد و افزود که پس از گشایش بخش جدید ساختمان حتما دوباره خواهد آمد تا در آن ورزش کند. وی افزود که همکاری ایرانیان و نیز بنیاد پریا در طول شیوع کرونا بسیار خیره‌کننده بوده است. او گفت که شاید احزاب و مردم در زمان انتخابات کمی "محاسبه" کنند اما پس از انتخابات حتما باید همه دست به یکی کنند تا کشور کانادا به پیش رود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
پس از فورد، اسکارپتی نیز نوروز را تبریک گفت و افزود که احمد تبریزی با توضیحاتش از حجم سخنرانی او کاسته است. او گفت که در چند سال گذشته مرتبا احمد تبریزی با خودش و شورای شهر در تماس بوده و دیده که او چقدر به شهر و استان خدمت کرده و به همین دلیل همه سطوح دولت به بنیاد پریا کمک می‌کنند. وی پس نامبردن از نمایندگان مجلس و نمایندگان شورای شهری که در این جلسه حضور داشتند گفت از اینکه مارکهام شهری با چندین و چند فرهنگ مختلف است که مردم آن در کنار یکدیگر به خوبی زندگی می‌کنند به خود می‌بالد و از تشریک مساعی جامعه ایرانی نیز سپاسگزار است. وی چند شوخی با تبریزی کرد و افزود که برای گرفتن "معافیت مالیات ملک بنیاد پریا از شهرداری" احمد تبریزی مرتبا در حال کش و قوس هفتگی با ده نفر در شهرداری، از جمله خود او بوده و سرانجام وی اکنون می‌تواند اعلان کند که این معافیت مالیاتی، پس از سال‌ها سرانجام به پریا تعلق می‌گیرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
احمد تبریزی نیز با شوخی با اسکارپتی گفت که قرار بوده تصویب مجوز ساختمان "یک لحظه‌ای" {به قول اسپانیایی زبان‌ها} تمام شود، اما در حالیکه بالاترین اولویت در شهرداری را داشته مدتی طول کشیده، ولی در همین حین شهرداری و کارمندانش مرتبا با مهربانی و خوبی با وی رفتار کرده‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
پارم سخنران بعدی بود که از چند فرهنگی بودن در انتاریو اظهار خوشوقتی کرد و گفت که خوشحال است امسال مایکل پارسا ماه مارچ را ماه "میراث پارسی / ایرانی" در انتاریو اعلان کرده است. او گفت که وی و استان انتاریو توانسته اولین مراکز فرهنگی و سرای سالمندان مسلمانان، سیخ‌ها و دیگران را در آمریکای شمالی تاسیس کند و از اینکه مردم در انتاریو می‌توانند فرهنگشان را در کانادا حفظ کنند، افتخار کند. وی نیز از زحمات امین مسعودی و مایکل پارسا تشکر کرد.
مایکل پارسا که به قول احمد تبریزی فارسی حرف زدنش در طول سال‌های اخیر بسیار بسیار عالی شده به زبان‌های انگلیسی و فارسی مستقیما از داگ فورد، امین مسعودی، احمد تبریزی و بنیاد پریا همراه با داوطلبانش تشکر کرد و نوروز را تبریک گفت. او افزود که اعلان ماه میراث پارسی / ایرانی در مجلس انتاریو باعث افتخار وی است "تا بتوانیم میراث و فرهنگمان را در این ماه بزرگ بداریم".
اطلاعات کامل از گسترش این ساختمان را اینجا بخوانید: تصویب بودجه دولت کانادا و انتاریو برای گسترش بنیاد پریا، اولین و تنها مرکز ایرانیان خارج ایران.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


پس از این برنامه عکس نهایی و سوالات رسانه‌ها برنامه‌های پایانی این مراسم بودند. ویدئو مشروح کامل این برنامه را اینجا ببینید:

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, April 5, 2022 - 13:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به