بسته شدن راه صادرات به دلیل تحریم‌ها و حال هوای کرونایی حاکم بر اقتصاد ایران و کاهش قیمت مرغ در ایران عامل اصلی کشتار فجیع جوجه های یک روزه بوده است. هر چند که هیچکدام از این علل نمی‌تواند توجیهی برای رفتار غیرانسانی کشتار فجیع ۱۵ میلیون جوجه یک روزه در ایران باشد.   
به گزارش ایران استار در یک هفته گذشته انتشار یک فیلم از کشتار جوجه‌های یک روزه در خرسان جنوبی به شکل زنده به گور کردن، در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی غوغایی پیدا کرده است و در نهایت با انتقاد همه جانبه مردمی حسن روحانی رییس جمهوری ایران دستور پیگیری این ماجرا به وزیر اطلاعات ایران صادر کرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 خبرنگار ایران استار درپی بازتاب وسیع این موضوع و تاثر کاربران ایرانی تحقیق درباره چند و چون اتفاق رخ داده را در دستور کار قرار داد و در نهایت توانست با کنکاش در میان فعالان صنعت کشاورزی و دامداری در ایران درباره این موضوع به جمع بندی روشنی برشد.
در همین باره یکی از فعالان صنعت غذا و کشاورزی  می‌گوید: همانطور که در برخی خبرها آمده بود قیمت مرغ در ایران به دلیل بحران کرونا به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرد و به زیر کیلویی ۷ هزار تومان نزول کرد در حالی که انتطار تولید کنندگان کیلویی ۱۰ هزار تومان است و به همین دلیل انجمن تولیدکنندگان جوجه در ایران تصمیم گرفت برای تنطیم بازار  ۱۵ میلیون جوجه یک روزه را معدوم کند تا به زعم خودش قیمت مرغ را در بازار متعادل کند و جلوی ورشکستگی سرمایه‌داران این حوزه را بگیرد.
اگرچه به زعم این فعال صنعت غذا و کشاورزی کشتار جوجه ها با منطق کاهش عرضه در روزهای تقاضا پایین انجام شده است اما واقعیت این است که رشد انفجاری صنعت مرغداری و بدون حساب و کتاب بازاریابی هم در منطقه خراسان جنوبی تاثیرگذار بوده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 صنعت مرغداری و به طور کلی طیور در منطقه خراسان جنوبی ایران باز جمله با هدف صادرات به افغانستان و سایر کشورهای همسایه گسترش چشمگیری داشته به طوری که این استان در دهه اخیر به یکی از مراکز اصلی قطب‌های تولید گوشت سفید در ایران تبدیل شده است. از طرفی دولت هم مسئولیت خرید بخشی از تولیدات این مرغداری‌ها را در چند سال اخیر تقبل کرده که هر چند گاهی و به ویژه در سال ۹۸ و ابتدای سال ۹۹ هم از انجام این ماموریت عاجز بوده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
ازطرف دیگر در سال جدید و با افزایش قیمت نهاده‌های دامی و طیور، مرغداری به شدت دربرابر تغییرات قیمت بازار آسیب پذیر شده‌اند و امکان صادرات مرغ‌های مازاد به دو بازار هدف عراق و افغانستان هم به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن مرزها و البته تنگ‌تر شدن قبلی حلقه تحریم‌ها به واسطه ادامه سیاست‌های ماجراجویانه ایران و عدم تلاش مسئولان برای رسیدن به رفتار متعادل در سطح بین‌المللی در عمل غیرممکن شده است.  
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
علی رغم همه این اظهارات فعالان صنعت غذا و کشاورزی در ایران و اینکه شرایط بحران و تحریمی اقتصادی ایران در این اتفاق ناگوار تاثیرگذار بوده اما آنچه مشخص است معدوم کردن جوجه‌های یک روزه آن هم به این شکل عملی غیرانسانی و از مصادیق حیوان آزاری است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, April 18, 2020 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به