با اداره مهاجرت کار دارید؟ انتظار یک زندگی در انتظار را داشته باشید
استفان گرین می‌گوید که در حال حاضر بیش از ۵,۰۰۰ کارت اقامت دائم افراد در شهر "اتوبیکوک" انتاریو حاضر و آماده هست که تحویل نمی‌شوند. اداره مهاجرت می‌گوید منتظر توزیع این کارت‌هاست زیرا "تعدادی" از این کارت‌ها متعلق به افرادی‌ست که در خارج از کشور، بیش از یک سال است که در انتظار هستند. گرین می‌گوید زمان رسیدگی به درخواست‌های اقامت دائم به قدری طول می‌کشد که بسیاری از افراد کار و منصب خود را در طی این مدت از دست می‌دهند.
حتی برای ساکنان دائمی که قصد دارند شهروندی کانادایی خود را دریافت کنند، زمان رسیدگی نیز ناگوار بوده و به طور متوسط ‌۲۷ ماه طول می‌کشد. برای برخی از کانادایی‌ها مانند "کارولینا مارکوچی" ساکن مونترال، این روند حتی بیشتر نیز طول کشیده است. او درخواست شهروندی خود را در سپتامبر ۲۰۱۹ ارسال کرده و آزمون شهروندی خود را در آگوست گذشته گذرانده، اما نمی‌داند بالاخره چه زمانی برای ادای سوگند دعوت خواهد شد. او می‌گوید: "این ناامید کننده است که اداره مهاجرت و شهروندی اصلا پاسخ نمی‌دهد و نمی‌دانم که آیا آنها جدول زمانی دارند یا خیر، مثلا حتی نمی‌توانم حدس بزنم که برای شهروند شدن باید سه سال دیگر هم صبر کنم؟‌"
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
افتضاح در اداره مهاجرت کانادا، بخش دوم: زمان رسیدگی اقامت دائم، شهروندی، اسپانسری خانواده و توریستی
تاخیرهای طولانی به این معنی است که متقاضیان مجبورند رویدادها و تصمیمات حیاتی زندگی خود را متوقف کنند زیرا همچنان منتظر تصمیم مقامات مهاجرت هستند. زمان‌های رسیدگی به پرونده‌ها حتی همگی پشت سر هم و به ترتیب نیست، بطوریکه برای برخی مانند "دانیل برناردز" و همسرش که نزدیک به ۱۰ ماه منتظر بوده‌اند، این روند می‌تواند بسیار طولانی‌تر باشد. این زوج در جولای گذشته درخواست خود را تحت برنامه استانی (PNP) ارسال کردند، که حتی منتظرند شاید اداره مهاجرت چیزی در مورد وضعیت پرونده آنها به آنها بگوید. این بی‌برنامگی و روی هوا بودن، خانواده دانیل را خسته کرده و او می‌گوید که دارد افسردگی می‌گیرد و می‌افزاید: "وقتی به اینجا آمدیم با توجه به اخباری که در سطح جهان در مورد کانادا به عنوان کشوری مهاجرپذیر به دست می‌آوردیم، واقعا امیدوار بودیم. اما اکنون راستش چندان مطمئن نیستم".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
در سال ۲۰۲۱، به این دلیل که آنها هنوز منتظر مشخص شدن وضعیت درخواست‌شان بودند، دانیل و خانواده‌اش نتوانستند به ملاقات خواهر و مادرزنش در برزیل که هر دو با مشکلات سلامتی دست و پنجه نرم می‌کردند، بروند. او می‌گوید: "اگر من در برزیل باشم، و کارت اقامت دائم من برایم در کانادا به من پُست شود، برایم بد می‌شود زیرا در هر دو کشور سرگردان می‌گردم". با کاهش محدودیت‌ها در سال جاری او برای تابستان امسال بلیطی رزرو کرده، به این امید که اقامت دائم آنها تا آن زمان تایید شود. اما ماه گذشته، هر دوی خواهد و مادرزنش در برزیل قبل از اینکه او فرصتی برای خداحافظی از آنها پیدا کند، درگذشتند. او می‌گوید: "اگرچه اداره مهاجرت کانادا مسئول مرگ آنها نیست، اما روند رسیدگی این اداره به پرونده ‌اقامت دائم‌، مانع از این شد که زودتر به دیدن نزدیک‌ترین اقوامش بروم و آنها را زنده ببینم. فقط افرادی که کسی را بدون خداحافظی از دست داده‌اند‌، درک می‌کنند که این چقدر غم‌انگیز است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"کارولین هایاشی"، یک کارمند مراقبت‌های بهداشتی و مادر دو کودک که در "همیلتون" انتاریو زندگی می‌کند نیز درخواست اقامت دائم به عنوان کارگران ضروری را داده بود. او و خانواده‌اش در ماه مه سال گذشته درخواست خود را ارسال کردند، اما بعد از گذشت یک سال‌، او هنوز منتظر تا شاید چیزی از اداره مهاجرت بشنود. ‌تا زمانی که او اقامت دائم نداشته باشد، شوهرش نمی‌تواند به آنها ملحق شو‌د، بعلاوه اینکه مجبور است شهریه مدرسه پسر دبیرستانی‌اش را با نرخ دانش‌آموزی بین‌المللی که بسیار گران است پرداخت کند، و البته اگر شرایط به همین منوال پیش برود دانشگاه یا کالج پسرش نیز برایش خیلی خیلی گران تمام می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
این در حالی‌ست که وضعیت ویزاهای توریستی هم نامشخص است. در حالیکه برخی از افراد به راحتی و در مدت کوتاهی ویزا می‌گیرند، برخی مدت‌ها معطل می‌شوند و ویزایشان هم رد می‌گردد. تحقیقات ایران استار نشان می‌دهد، در حالیکه پیش از کرونا روند صدور ویزای توریستی بسیار راحت شده بود، پس از کرونا این روند به درجه‌ای رسیده که فقط به افراد درجه اول خانواده ویزا داده می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


زمان-بندی-پرونده-های-تلنبار-شده-اداره-مهاجرت-کانادا

از همین سری بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, May 15, 2022 - 22:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به