به رغم انتقادهای گاه و بی‌گاه ترکیه از تحریم‌های آمریکا، این کشور تجارت نسبتا بالایی با ایالات متحده دارد
خانم رخسار پِکجان وزیر بازرگانی ترکیه با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت که صادرات این کشور به ایران حدود ۱.۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.
وی در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت به‌رغم افت صادرات ترکیه به ایران، کل صادرات این کشور در سال ۲۰۱۹ به ۱۸۰ میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار رسید که بیش از دو درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش یافته و رکوردی در تاریخ صادرات ترکیه است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
ترکیه همواره از تحریم‌های آمریکا علیه ایران انتقاد کرده و آن را ناقض قوانین بین‌المللی خوانده است.
با این حال این کشور از تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران به صورت کامل تبعیت کرده و از ماه مه سال گذشته که آمریکا معافیت نفتی به مشتریان ایران را متوقف کرد، هیچ محموله نفتی از ایران دریافت نکرده است.
بر اساس آخرین گزارش مرکز آمار ترکیه، صادرات این کشور به ایران در ۱۱ ماهه پارسال به ۲.۱ میلیارد دلار رسید که نسبت به دور مشابه سال ۲۰۱۸ حدود ۲۰۰ میلیون دلار و نسبت به ۱۱ ماه سال ۲۰۱۷ حدود ۱.۱۵ میلیارد دلار کاهش نشان می‌دهد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
مرکز آمار ترکیه واردات ۱۱ ماهه این کشور از ایران در سال گذشته را نزدیک ۳.۲ میلیارد دلار عنوان کرده است. این رقم در دور مشابه سال ۲۰۱۸ حدود ۶.۵ میلیارد دلار و در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۷ حدود ۷ میلیارد دلار بود. بدین ترتیب تجارت دوجانبه ایران و ترکیه در سال جاری حدود نصف سال ۲۰۱۷ است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
پکجان با اشاره به افزایش کل صادرات کشور خود می‌گوید کل واردات ترکیه نیز در سال گذشته با ۹ درصد کاهش به ۲۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار کاهش یافت.به گفته وی، تراز تجاری کشور در سال گذشته نسبت به سال ۲۰۱۸ نزدیک ۴۵ درصد بهبود یافته و این موفقیتی در تجارت خارجی ترکیه است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
به رغم انتقادهای گاه و بی‌گاه ترکیه از تحریم‌های آمریکا، این کشور تجارت نسبتا بالایی با ایالات متحده دارد. تجارت دوجانبه دو کشور در ۱۱ ماه پارسال به نزدیک ۱۷ میلیارد دلار رسید.
پکجان می‌گوید در اجلاس داووس با همتای آمریکایی خود ویلبر راس نیز دیدار کرده و طرفین به افزایش تجارت دوجانبه ترکیه و آمریکا به ۱۰۰ میلیارد دلار تاکید کرده‌اند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

وی گفت، به رغم تنش‌های سیاسی میان دو کشور، آنکارا از رسیدن سطح تجارت دوجانبه با آمریکا به ۱۰۰ میلیارد دلار مایوس نشده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, January 29, 2020 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به