مقام‌های جمهوری اسلامی هرگونه مذاکره با دولت دونالد ترامپ را رد کرده‌اند
استیو منوچین‌، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد ایالات متحده بر این باور است که به‌دنبال فعال شدن مکانیسم حل اختلاف در برجام از سوی سه کشور اروپایی، تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران به طور خودکار دوباره اجرایی خواهد شد.
وی گفت: "من و وزیر خارجه پومپئو گفت‌وگوهای مستقیمی با شرکای‌مان داشتیم. شما شاهد بیانیه سه کشور اروپایی و فعال شدن مکانیسم حل اختلاف بودید. ما آماده همکاری سریع با آنها هستیم و انتظار داریم که تحریم‌های سازمان ملل بار دیگر اجرایی شود".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
اشاره وزیر خزانه‌داری آمریکا به بیانیه مشترک روز ۲۴ دی بریتانیا، فرانسه و آلمان است که اعلام کردند مکانیسم حل اختلاف در برجام را علیه تهران فعال کرده‌اند، مکانیسمی که می‌تواند در نهایت باعث اعمال دوباره تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شود.
این سه کشور با اشاره به عدول مرحله به مرحله تهران از تعهدات برجامی‌اش افزودند که "به دلیل اقدام‌های ایران چاره‌ای نمانده" جز این‌‌که مکانیسم حل اختلاف را فعال کنیم.
سخنگوی وزارت خارجه ایران به این اقدام واکنش تندی نشان داده و گفته که تهران به هرگونه اقدامات "غیرسازنده" در این زمینه "با جدیت و قاطعیت به طور مناسب پاسخ خواهد داد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
عباس موسوی افزود که "اقدام سه کشور اروپایی یک اقدام کاملا انفعالی و از موضع ضعف است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
سه کشور اروپایی می‌گویند که همچنان به توافق هسته‌ای تیرماه سال ۱۳۹۴ با ایران پایبند هستند و تهران باید به تمام تعهداتش در برجام بازگردد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
حسن روحانی، روز چهارشنبه در واکنش به فعال شدن مکانیسم حل اختلاف در برجام گفت اروپا و آمریکا "باید به تعهدات خود بازگردند" و افزود به دو نفر از رهبران اروپایی گفته که "آن چه ما انجام دادیم، اولا قابل بازگشت است، دوما هرکاری انجام می‌دهیم با نظارت آژانس است".
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی مسکو اقدام کشورهای اروپایی طرف برجام را محکوم کرده و گفته که این اقدام باعث افزایش تنش‌ها می‌شود. چین هم از این اقدام ابراز تاسف کرده است.
بر اساس "مکانیسم ماشه" که در بند ۳۷ برجام آمده است، در صورت اختلاف و نقض پایبندی به توافق، امضاکنندگان این توافق کمیسیون مشترک تشکیل می‌دهند. چنانچه در این کمیسیون اختلاف حل‌وفصل نشود، موضوع به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع خواهد شد. در صورتی که شورای امنیت سازمان ملل ظرف ۳۰ روز به تعلیق تحریم‌ها رای ندهد، تحریم‌ها در چارچوب قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت به طور خودکار باز خواهند گشت.
دولت دونالد ترامپ می‌گوید آماده توافق تازه‌ای با تهران است که علاوه بر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، نقش ایران در منطقه و برنامه موشکی بالستیک آن را نیز در بر بگیرد. مقام‌های جمهوری اسلامی هرگونه مذاکره با دولت دونالد ترامپ را رد کرده‌اند.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که به کارزار فشار حداکثری برای کشاندن ایران به پای میز مذاکرات و امضای توافق جدید هسته‌ای ادامه خواهد داد.، نیز در توئیتی گفته که "آینده برجام به سه کشور اروپایی بستگی دارد و نه ایران". ظریف نوشته است: "پاسخ سه کشور اروپایی به حمله ایالات متحده به برجام، قطع تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران و در عین حال تحریم نفت ایران بوده است... آینده برجام به سه کشور اروپایی بستگی دارد و نه ایران".

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, January 15, 2020 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به