ایران روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که تا ده روز دیگر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده که در برجام تعیین شده است، عبور خواهد کرد
وزیران خارجه فرانسه و آلمان اعلام کرده‌اند که دو کشور برای کاهش تنش‌ها با ایران و جلوگیری از وقوع جنگ، تلاش‌های مشترک خود را افزایش می‌دهند. ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، بعد از نشست کابینه این کشور به خبرنگاران گفت: "زمان در حال سپری شدن است و خطر جنگ هنوز برطرف نشده است". وی روز چهارشنبه اعلام کرد ما (فرانسه و آلمان) می‌خواهیم تلاش‌های خود را یکپارچه کنیم و همین حالا نیز روند تنش‌زدایی آغاز شده است. "هنوز زمان هست و امیدواریم طرفین خویشتنداری بیشتری نشان دهند. زمان وجود دارد اما بسیار اندک است".
هایکو ماس، همتای آلمانی، وی نیز که در نشست کابینه فرانسه حضور داشت، با تکرار گفته‌های لودریان افزود که "ریسک جنگ در خاورمیانه هنوز برطرف نشده است". وی گفت: "ما باید هرکاری انجام دهیم تا مانع بروز این وضعیت شویم. به همین دلیل است که با همه طرف‌ها در حال مذاکره هستیم. من هفته پیش در ایران بودم و همچنین با آمریکایی‌ها مذاکره کرده‌ام". وزیر خارجه آلمان افزود: "نیازمند این هستیم که از طریق گفت‌وگو تنش‌ها را کاهش دهیم. الان وقت اولویت دادن به دیپلماسی است و این چیزی است که بدان متعهد هستیم".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
آمریکا اردیبهشت‌ماه امسال ناو آبراهام لینکلن را همراه با بمب‌افکن‌های بی-۵۲ به خلیج فارس اعزام کرد تا مانع تهدیدهای ایران شود. در همان زمان چهار کشتی در آب‌های امارات مورد حمله قرار گرفتند و پنج‌شنبه هفته گذشته نیز به دو نفتکش در دریای عمان حمله شد. آمریکا، عربستان، امارات و بریتانیا انگشت اتهام را به سوی ایران گرفته‌اند و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، نیز اعلام کرده که "شواهد بسیاری" درباره دست داشتن ایران در این حملات وجود دارد. آمریکا می‌گوید تمایلی به جنگ با ایران ندارد، اما احتمال جنگ "همیشه" هست.
ایران روز دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که تا ده روز دیگر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده که در برجام تعیین شده است، عبور خواهد کرد و به عبارت دیگر یکی از محدودیت‌های محوری این توافق را نقض می‌شود.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به این تصمیم ایران، آن را "بسیار نگران‌کننده" خوانده و گفته است این کار به سود تهران نخواهد بود. وی همچنین گفت خروج آمریکا از برجام و سیاست "فشار حداکثری" بر ایران اقدام خوبی نبوده است. آمریکا نیز اقدام ایران را "اخاذی هسته‌ای" خوانده است. آمریکا صادرات نفت ایران را تحریم کرده و اخیرا تحریم‌هایی علیه شرکت پتروشیمی خلیج فارس که سهمی ۳۶ درصدی در تولید و ۳۰ درصدی در صادرات محصولات پتروشیمی دارد نیز به اجرا گذاشت. آمریکا همچنین تحریم‌هایی علیه بخش فلزات ایران وضع کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 19, 2019 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به