حمله کننده ظاهرا یونیفورم امنیتی به تن داشت و به همین عنوان توانست راحت وارد شهرداری گردد
"دیل مک‌فی" رئیس پلیس ادمونتون می‌گوید فردی که امروز سه‌شنبه با یک تفنگ جنگی و کوکتل مولوتوف به شهرداری این شهر حمله کرده بود، به شدت مسلح بود.
دیل در یک کنفرانس خبری در بعدازظهر سه‌شنبه جزئیاتی این حمله، که صدای شلیک‌های متوالی گلوله در رادیو که بصورت زنده جلسه شهرداری را پوشش می‌داد شنیده می‌شد، را توضیح داد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
حمله با تفنگ و شلیک ده‌ها گلوله و پرتاب کوکتل مولوتف به شهرداری ادمونتون در کانادا
دیل به خبرنگاران گفت: "تقریبا ساعت ۱۰:۲۵ صبح امروز، سرویس پلیس ادمونتون گزارش‌هایی مبنی بر حمله با شلیک گلوله به شهرداری دریافت کرد. در عرض چند دقیقه، ماموران رسیدند و یک مرد مسلح را بازداشت کردند. این حمله در زمان رسیدن پلیس به پایان رسیده بود، و من می‌خواهم به مردم اطمینان دهم که معتقدیم این فرد به تنهایی عمل کرده و خطری مردم را تهدید نمی‌کند". صدای تیراندازی‌های حمله کننده در جریان پخش زنده رادیویی جلسه کمیته مشورتی اضطراری این شهر در حوالی ساعت ۱۰:۲۵ صبح شنیده می‌شد و به همین دلیل ده‌ها نفر بلافاصله با پلیس تماس گرفتند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"آمارجیت سوهی"، شهردار ادمونتون، به همراه "جوآن رایت" و "آرون پاکت" از اعضای شورای شهر، از جمله افرادی بودند که به صورت حضوری در این جلسه حضور داشتند که پس از آغاز تیراندازی، بلافاصله این جلسه را تعطیل کردند. پلیس می‌گوید که مظنون از طریق پارکینگ و با اسلحه گرم وارد شهرداری شد و چندین گلوله شلیک کرد و شیشه‌های داخل ساختمان را شکست. مظنون علاوه بر اسلحه، به شدت به چندین وسیله آتش‌زا که به نظر ما کوکتل مولوتف است، مجهز بود و با پرتاب یکی از آنها باعث یک آتش سوزی در خارج از آسانسور شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
پلیس می‌گوید که حمله کننده ظاهرا یونیفورم امنیتی به تن داشت و به همین عنوان توانست راحت وارد شهرداری گردد اما پس از آغاز تیراندازی توسط یک مامور غیرمسلح امنیتی در داخل شهرداری، و قبل از رسیدن پلیس کنترل، بازداشت و دستگیر شد. دیل افزود: "اقدامات این مامور غیرمسلح امنیتی فراتر از آنی‌ست که بتوان تصور کرد و ما از این بابت سپاسگزاریم. ما امروز بسیار خوش‌شانس هستیم که هیچ مجروحی گزارش نشده است و هیچ جانی نیز از دست نرفته است. انگیزه این مرد هنوز مشخص نیست". وی در ادامه توضیح داد که در حال حاضر نمی‌تواند تایید کند که او برای پلیس شناخته شده است یا نه و هویت حمله کننده را نیز فاش نکرد و در ادامه گفت که به‌روزرسانی‌های بیشتری، درباره این حمله در آینده منتشر خواهد کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
پلیس می‌گوید نیروهای امنیتی داخل شهرداری پس از آغاز تیراندازی موفق شدند به سرعت از همه بخواهند تا به اتاق پشت جلسه عمومی بروند، این کار به سرعت و بطور امنی انجام شد و سپس آنها توانستند اعضاء حاضر در جلسه را از طریق درب پشت ساختمان، از شهرداری خارج کنند. وی افزود: "در تمام این مدت همه اعضاء شورای شهر حاضر و کارمندان شهرداری بسیار خوب عمل کردند، همه آنها در امنیت بودند و همه آنها اکنون نیز در امنیت هستند. آنهایی هم که در زمان حمله در داخل شهرداری نبودند، در امنیت هستند".
شهردار ادمونتون بعدازظهر سه‌شنبه از طریق یک ویدئو بیانیه‌ای منتشر کرد و گفت: "شهرداری این شهر برای دهه‌ها فضایی باز و دلپذیر داشته و من مطمئن هستم که این فضای خوب همچنان ادامه خواهد داشت". از سوی دیگر "دنی‌یل اسمیت" نخست‌وزیر استان "آلبرتا" که شهر ادمونتون در آن قرار دارد، بعدازظهر سه‌شنبه بیانیه‌ای را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد و از نیروهای امنیتی و پلیس برای واکنش سریع در مقابله با این حمله تشکر کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


شهرداری، امروز و تا اطلاع ثانوی همچنان بسته است و سخنگوی شهرداری می‌گوید جلسات برنامه‌ریزی شده برای فردا چهارشنبه به‌تعویق افتاده و تاریخ جلسه بعدی را در اطلاعیه‌های بعدی مشخص خواهد کرد. اطلاعی از اینکه ده‌ها گلوله شلیک شده در چه شرایطی و به کجاها شلیک شده هنوز منتشر نشده است اما "آندره کوربولد" مدیر داخلی شهرداری می‌گوید که فعلا کل ساختمان شهرداری تعطیل است و به محض اینکه ایمن گردد، بازگشایی خواهد شد".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, January 23, 2024 - 20:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به