این آمار جدید در مقایسه با ژوئیه سال گذشته که هنوز کرونا کاملا نرفته بود، ۶% بدتر نیز شده است
نظرسنجی اخیر موسسه "انگوس رید" نشان می‌دهد که از هر سه کانادایی، یک نفر می‌گوید به دلیل هزینه‌های بالای زندگی با مشکلات مالی مواجه شده، وضعیتی که حتی در زمان همه‌گیری کووید-۱۹ نیز مشاهده نشده بود.
این نظرسنجی از ۱,۶۰۰ کانادایی که روز پنجشنبه منتشر شد، نشان داد که ۳۴ درصد از کانادایی‌ها از نظر مالی در وضعیت "بد" یا "وحشتناک" قرار دارند.

از هر سه کانادایی یک نفر در وضعیت مالی "بد" یا "وحشتناک" است، حتی بدتر از زمان کرونا

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
این آمار جدید در مقایسه با ژوئیه سال گذشته که هنوز کرونا کاملا نرفته بود، ۶% بدتر نیز شده است. در آوریل ۲۰۲۰، یعنی در اوج کرونا، فقط ۲۷% از کانادایی‌ها گزارش دادند که از نظر مالی در وضعیت بد یا وحشتناکی قرار داشتند، این در حالی بود که در آن زمان دولت‌ها سنگین‌ترین قرنطینه‌ها و قوانین مراعات جمعی را برای جلوگیری از گسترش کرونا اعمال کرده بودند. نظرسنجی از آنگوس رید می‌گوید: "این واقعیت که اکنون مردم بیشتری خود را از نظر مالی در وضعیت بدی توصیف می‌کنند، شاید بیانگر این باشد که ماه‌های اخیر چقدر برای کانادایی‌ها چالش‌برانگیز بوده است".
بانک مرکزی کانادا پس از یک سال افزایش برای مقابله با تورم، نرخ بهره اصلی خود را در ماه مارس ۴.۵ درصد نگه داشت. در واقع تورم بسیار بالا همراه با نرخ بهره بالا، ضربه‌های اساسی به اقتصاد مردمی زده است. هنوز با ثابت نگاه داشتن نرخ بهره توسط بانک مرکزی همچنان نرخ تورم سالانه بالاست اگرچه در حال افت بوده و تا فوریه به ۵.۲% کاهش یافته است. این در حالی‌ست که آمریکا ماه پیش باز نرخ بهره خود را ۰.۲۵% بالا برد، اما بنظر می‌رسد بانک مرکزی کانادا در اعلان جدید نرخ بهره خود در همین چهارشنبه، نرخ بهره را همچنان ثابت نگاه دارد. با این حال، تورم مواد غذایی حتی بالاتر از حدود ۱۰% نسبت به سال گذشته باقی مانده است. از سوی دیگر "کریستینا فریلند" وزیر دارایی کانادا ده ماه است که می‌گوید اقتصاد به زودی دچار رکود می‌شود ولی شاخص‌های اقتصادی هنوز رکوردی را نشان نمی‌دهند.
نظرسنجی آنگوس رید نشان داد که بیش از نیمی از کانادایی‌هایی که کمتر از ۵۰,۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند می‌گویند در وضعیت مالی بد یا وحشتناکی قرار دارند. حدود ۱۸ ماه است که حدود نیمی از کانادایی‌ها نیز گفته‌اند که تغذیه خانواده‌هایشان دشوار بوده است. حدود ۴۵% از کانادایی‌ها در ماه مارس گفتند وضعیتشان نسبت به سال گذشته بدتر شده، در حالیکه در سپتامبر ۲۰۲۲، حدود ۵۱% وضعیت بدی را اعلان کردند و در ماه مه همان سال ۴۹% اعلان وضعیت بد داشتند، اما در اکتبر ۲۰۲۱ حدود ۴۵% وضعیت دشواری را توصیف می‌کردند. هر روز تعداد جمعیت بیشتری می‌گویند که قادر به پرداخت هزینه‌های خوراک و حتی مسکن خود نیستند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
این وضعیت باعث شده که ۶۷% از کانادایی‌ها بگویند به دلیل افزایش هزینه‌های زندگی، هزینه‌های اختیاری خود را کاهش داده‌اند و ۴۰% نیز می‌گویند مجبور به برداشت از حساب‌هایی شده‌اند که دیگر قادر به جایگزین کردن پول آنها نمی‌شوند. حدود ۳۵% می‌گویند یا از گذاشتن پول در حساب‌های پس‌انداز بازنشستگی ثبت‌شده و بدون مالیات خود منصرف شده‌اند و یا حتی در حال برداشت پول از آنها هستند. حدود ۱۳% نیز می‌گویند که از خانواده یا دوستان پول قرض گرفته‌اند. از سوی دیگر ۴۳% از کانادایی‌ها خرید عمده مانند خانه، خودرو یا لوازم اصلی را به تعویق می‌اندازند، ۱۱% نیز دارایی‌هایی مانند وسیله نقلیه یا سهام خود را فروخته‌اند و ۸% نیز وام بانکی گرفته‌اند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
افزایش دستمزدها؛ شاید وقتی دیگر
اگرچه متوسط دستمزد ساعتی در ماه فوریه نسبت به سال گذشته ۵.۴% افزایش یافته، اما ۴۵% از کانادایی‌های گفتند که در ۱۲ ماه گذشته اصلا افزایش دستمزدی از کارفرمایان خود نداشته‌اند. این در میان حدود ۶۵% کارگران پاره وقت می‌گویند که افزایش دستمزد شعار است در حالیکه ۴۲% کارگران تمام وقت نیز معتقدند افزایش دستمزدی رخ نداده است. کارگران بخش‌های فروش، خرده‌فروشی و مهمان‌نوازی کمترین احتمال افزایش حقوق را داشته‌اند، در حالی که بیشتر مدیران بیشترین افزایش حقوق را دریافت کرده‌اند.
 
وضعیت استان‌های مختلف چگونه است؟
ساکنان ساسکاچوان بیشترین مشکلات مالی را در این کشور گزارش کردند و ۵۱% گفتند که وضعیت مالی بد یا وحشتناکی داشتند. استان‌های شرقی که مجاور اقیانوس آتلانتیک هستند در مقام دوم با ۴۵% گفتند که وضعیت مالی بسیار وحشتناکی دارند و ۲۰% درصد از آنها هم گفتند که به سختی از پس هزینه‌هایشان بر می‌آیند، که از این نظر بدترین نقطه کشور هستند. حدود ۴۲% آلبرتایی‌ها و ۳۶% ساکنان استان بریتیش کلمبیا نیز می‌گویند که از نظر مالی با مشکل مواجه هستند . و نسبت ساکنان استان منیتوبا که می‌گویند از نظر مالی با مشکل مواجه هستند، کمی بیشتر از میانگین ملی، یعنی ۳۵% است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


اهالی استان‌های انتاریو و کبک به ترتیب با ۳۰% و ۲۷% کمترین وضعیت بد در کشور را اعلان کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, April 10, 2023 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به