خیلی از ما در مواجهه با درد دل‌های دیگران رفتاری احساسی پیش می‌گیریم که گاهی به ضرر او یا ما تمام می‌شود
مشاور خانواده-43
مثل هرشب که صدایش می‌کنم و می‌گم "دختری بیا کنار هم برای یکساعتی بخوابیم و حرف بزنیم " صدایش کردم. کنارم که نشست بغض را در صورتش احساس کردم،.پرسیدم چیزی شده؟ بغضش ترکید. با گریه گفت "کاری که شما می‌کنید را دوستام از من توقع دارن. میخوان زنگ بزنن و درد و دل کنن. دیگه نمی‌تونم مشکلات بقیه رو بشنوم." ازش خواستم پای درد و دل کسی ننشیند و هر زمانی درد و دل‌ها شروع شد حرف را قطع کند و بگوید که متخصص نیست و باید با بزرگتر صحبت کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
آیا شما تاکنون نقش سنگ صبور کسی را داشته‌اید؟ اگرپاسختان مثبت است، بد نیست به این پرسش هم جواب دهید که در این شرایط چگونه واکنش نشان می‌دهید و برای کمک به فردی که با شما درد دل می‌کند چه می‌کنید؟ فقط شنونده هستید یا با او همراه می‌شوید و دل به دلش می‌دهید؟ شاید هم راهکارهایی برای رهایی از موقعیت پیش آمده؟ شاید باور نکنید اما خیلی از ما در مواجهه با درد دل‌های دیگران رفتاری احساسی پیش می‌گیریم که گاهی به ضرر فرد مقابل و حتی خودمان تمام می شود.

سنگ صبور بودن هم اندازه دارد
برخی از افراد همیشه دم از ناامیدی می‌زنند و همواره غم و ناراحتی دارند، ممکن است سراغ شما بیایند و کلی درد دل داشته باشند و تا چشمشان به شما می‌افتد، شروع به درد دل کنند و حتی در این بین گاهی یادشان برود حالی هم از شما بپرسند تا جایی که بعد از هر دیدار با این فرد از انرژی و شادی خالی شوید. اگر شما هم چنین افرادی را می‌شناسید و از دستشان خسته شده‌اید، باید بدانید اصلا لازم نیست همیشه نقش سنگ صبور را بازی کنید و زندگی‌تان را با گوش دادن به درد و دل‌های تمام نشدنی این فرد به کام خودتان تلخ کنید.
اما چگونه؟

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
دفعه بعد که دوستتان شروع به درد دل کرد خیلی دوستانه و مودبانه از او بپرسید چه کمکی از دست شما برای حل مشکلش بر می‌آید؟
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
احتمالا اگر کمکی از دست شما بر‌آید، دوستتان خواهد گفت و شما با توجه به توانتان به او بگویید که می‌توانید به او کمک کنید یا نه.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
شاید بگویید دلتان نمی‌آید این کار را انجام دهید و ترجیح می‌دهید همچنان به درد و غصه‌های او گوش دهید.همانطورکه دختر من می‌گفت"که احساس گناه می‌کند اگر پای درد ودل دوستانش ننشیند"
اما واقعیت این است که با این کار در واقع در حق خودتان ظلم می‌کنید چرا که شما می‌توانید به این فرد کمکی کنید و با گوش دادن دائمی به این دردودل‌ها در واقع مدام خود را در معرض انرژی منفی او قرار می‌دهید و این کار به مرور می‌تواند باعث نا امیدی، بدبینی و بی حوصلگی شما شود.
شما حق دارید زندگی شاد و آرامی داشته باشید.البته اصلا بد نیست گاهی به دردودل یک دوست یا آشنا گوش دهید اما اگر این دردودل‌ها همیشگی باشد اصلا به سود شما نخواهد بود و البته دوستتان هم نفعی نمی‌برد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


او نیز می‌تواند از یک مشاور برای حل مشکلاتش کمک بگیرد و راهی مناسب برای حل مشکلش پیدا کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, February 5, 2020 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به