English


ناظر رسانه‌های انگلیس: بی‌بی‌سی با ادعاهای دروغین وجود ضد مسلمانی در اتوبوس یهودیان، باعث "مزاحمت قابل توجهی" جامعه یهودیان شده است

خبر-جهان-ناظر-رسانه-انگلیس-بی-بی-سی-با-ادعا-دروغین-وجود-ضد-مسلمانی-اتوبوس-یهودیان-مزاحمت-قابل-توجه
چندی پیش دادخواستی علیه بی‌بی‌سی به ناظر رسانه‌های انگلیس فرستاده شد که می‌گفت بی‌بی سی زمانی که گزارش داده دانش‌آموزانی که در یک حادثه یهودی‌ستیزانه مورد هدف قرار گرفته بودند از توهین‌های ضد مسلمانان استفاده کرده‌اند، که باعث ناراحتی جامعه یهودی شده است.
"آفکام" ناظر رسانه‌های انگلیس امروز حکم داد که بی‌بی‌سی را به‌خاطر "قصورهای قابل توجه‌اش" مقصر است.
 
ناظر رسانه‌های انگلیس: بی‌بی‌سی با ادعاهای دروغین وجود ضد مسلمانی در اتوبوس یهودیان، باعث "مزاحمت قابل توجهی" جامعه یهودیان شده است
Sub-Category: Religion
Happened at: World
Monday, November 7, 2022 - 20:00


بهائیان از امیر قطر خواستند اجازه دهد بهائیان اخراج شده از کشور برگردند و علیه آنها تبعیض به خرج ندهد

خبر-جهان-بهائیان-امیر-قطر-اجازه-دهد-اخراج-شده-کشور-برگردند-تبعیض
‌‌جامعه جهانی بهائی با صدور درخواستی از پادشاهی قطر، از امیر این کشور کوچک نفت‌خیز خواست تا با از میان برداشتن تبعیض علیه بهائیان‌،‌ به افرادی از این جامعه که از این کشور خلیج فارس اخراج شده‌اند، اجازه بازگشت بدهد.
جامعه جهانی بهایی در این بیانیه‌ نوشت: "ما اکنون از امیر قطر می‌خواهیم که‌ با برداشتن تبعیض علیه بهائیان ‌و استقبال از آنهایی که از این کشور اخراج شده‌اند، ‌‌این مردم بی‌گناه را برای زندگی و خدمت به کشوری که آن را دوست دارند آزاد بگذارد، و به این وسیله‌ به سخنانش‌ عمل نماید".
 
Sub-Category: Religion
Happened at: World
Saturday, November 5, 2022 - 17:30


شش حمله طی سه ماه به دو مسجد تورنتویی

پس از ششمین حمله خرابکارانه به دو مسجد تورنتویی از ماه ژوئن امسال، مسلمانان خواستار "اقدام جدی" در تامین امنیت شدند. انجمن مسلمانان کانادا پس از پنجره‌های شکسته، نوشته‌های "نژادپرستانه" و تلاش‌های فراوان برای دزدی به دو مسجد مرکز شهر تورنتو در یک بیانیه خبری گفت که تنها در سه ماه گذشته شاهد شش حمله بوده که آخرین آنها در یکشنبه گذشته منجر به شکسته شدن پنجره‌ها شد که در ۲۱ روز گذشته برای سومین بار نیاز به تعمیرات پیدا کرده است.
 
شش حمله طی سه ماه به یک مسجد تورنتویی


کشیش بنیانگذار خیریه کاتولیک متهم به آزار جنسی زنان شد

اخبار-کانادا-کشیش-بنیانگذار-خیریه-کاتولیک-متهم-به-آزار-جنسی-زنان-شد
حداقل شش زن، "ژان ونیه"، یک کشیش کاتولیک کانادایی را که به بهبود زندگی معلولان در چندین کشور کمک کرده متهم به آزار جنسی کردند. مطابق گزارش منتشر شده در نشریه بین‌المللی فرانسوی "کشتی"، توضیحات زنان شواهد كافی برای متهم کردن ژان را نشان می‌دهد بطوریکه او در طی سال‌های 1970 تا 2005 با "روش‌های گروگیری روانی" مشغول "وادار کردن زنان به روابط جنسی" بوده است. ونیه سال گذشته در 90 سالگی و پیش از این اتهام درگذشته است. در این گزارش آمده: "قربانیان می‌گویند از خود بی‌اراده شده بودند بطوریکه نتیجتا فعالیت‌های جنسی آنها تحت شرایط اجباری و یا به اجبار بوده است".
Sub-Category: General, Religion
Happened at: Canada
Wednesday, February 26, 2020 - 19:00


ایرانیان پُررشدترین مسیحیان جهان شدند

اخبار-جهان-ایرانیان-پُررشدترین-مسیحیان-جهان-شدند
یک فیلمی جدید داستانی، رشد سریع مسیحیت در ایران را نشان می‌دهد‌؛ براساس فیلم مستند "گوسفندان در میان گرگ‌ها نسخه دوم"‌، مردم ایران با اکثریت مسلمان‌، در حال فرار از اسلام هستند مردمی که در مقابل مسیح زانو می‌زنند و طرفدار اسرائیل هستند.
این فیلم توسط "دالتون توماس" کارگردانی شده و توسط استودیوی خود او "فرانتیر آلینس اینتر‌نشنال" ساخته شده است.
Sub-Category: Religion
Happened at: Iran
Wednesday, October 2, 2019 - 20:00


کاندیدای لیبرال مسلمان کانادا به اتهام ضد یهودی بودن اخراج شد

اخبار-کانادا-کاندیدای-لیبرال-مسلمان-کانادا-به-اتهام-ضد-یهودی-بودن-اخراج-شد
مهمترین سازمان غیر انتفاعی و لابی یهودی کانادا به نام "بنیه بریت كانادا"، یک کاندیدای مسلمان در انتخابات پیش رو را به گفتن اظهارات ضد یهودی متهم كرد؛ پس از این اتهام لیبرال‌ها این کاندیدا یعنی "حسن گیلت" را لیست نامزدان خود در كبک خارج کردند. این حزب در بیانیه رسانه‌ای گفت: "اظهار نظرهای ساخته و پرداخته حسن گیلت با ارزش‌های حزب لیبرال کانادا مطابقت ندارد".
Sub-Category: General, Religion
Happened at: Canada
Wednesday, September 4, 2019 - 20:00


دیپورت مسلمانان کانادایی از مرزهای آمریکا بخاطر اسمشان

اخبار-کانادا-دیپورت-مسلمانان-کانادایی-از-مرزهای-آمریکا-بخاطر-اسمشان
وکلای مهاجرت می‌گویند که تعدادی از مسلمانان کانادایی طی هفته‌های اخیر در مرز کانادا و ایالات متحده آمریکا دیپورت شده‌اند. افراد دیپورت شده که شامل یک امام جماعت تورنتویی اهل کشور گویان و مسئول بخش عقیدتی پلیس منطقه "پیل"؛ و نفر دیگر رهبر جامعه ترکمن‌های عراقی که به همراه خانواده‌اش در خاورمیانه با داعش در حال جنگ بوده، می‌باشند.
Sub-Category: General, Religion
Happened at: Canada
Wednesday, September 4, 2019 - 20:00


نشر ویدئو یک امام مسجد: ترودو دوباره انتخاب شود قانون شریعت را برقرار می‌کند

اخبار-کانادا-نشر-ویدئو-یک-امام-مسجد-ترودو-دوباره-انتخاب-شود-قانون-شریعت-را-برقرار-می‌کند, اخبار-کانادا-نشر-ویدئو-یک-امام-مسجد-ترودو-سندرا-سولومون
یک ویدئو کوتاه و بی‌کیفیت یوتیوبی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و دست‌به‌دست می‌گردد، نشان می‌دهد که یک امام مسجد بریتیش‌کلمبیا ادعا می‌کند با انتخاب مجدد جاستین ترودو به نخست وزیری، ترودو قانون شریعت اسلامی را بعنوان یک قانون به رسمیت خواهد شناخت. این ویدئو از مفتی "عاصم رشید" در حین سخنرانی در "کاملوپس" و اکتبر 2017 گرفته شده است. این مفتی اعلان کرده این ویدئو توسط "سندرا سولومون" یک تندروی ضد اسلامی دست‌کاری شده است.
Sub-Category: Political, Religion
Happened at: Canada
Wednesday, July 24, 2019 - 20:00


حمله دو شب پیاپی به مسجدی در اطراف تورنتو

اخبار-تورنتو-حمله-دو-شب-پیاپی-به-مسجدی-در-اطراف-تورنتو
شب‌های پی‌در‌پی خرابکاری در مسجد "اوند ساند" در اطراف تورنتو باعث افزایش نگرانی‌ها در میان جامعه مسلمانان شهر شده است. پلیس در حال تحقیق درباره بانیان این حملات است.
به گفته "حافظ موتوروالا"، امام این مسجد، روز جمعه مردمی که برای خواندن نماز قصد ورود به مسجد را داشتند متوجه شدند بیرون درب اصلی مسجد پُر از سُس گوجه‌فرنگی و تخم‌مرغ گندیده شده و روز بعد نیز متوجه شدند که ورودی مسجد به سُس خردل و تخم‌مرغ آغشته شده است.  
Sub-Category: Religion
Happened at: Canada - GTA
Wednesday, July 17, 2019 - 20:00


صلیب مجلس کبک پایین کشیده شد

اخبار-کانادا-صلیب-مجلس-کبک-پایین-کشیده-شد
سرانجام پس از سال‌ها کشمکش صلیب جنجالی در مجلس کبک که بالای سر رئیس مجلس قرار داشت، روز سه‌شنبه 8 جولای پایین کشیده شد. این صلیب مورد بحث شدید میان قانونگذاران کبکی در حذف نمادهای دینی از اجتماع از یک طرف و مدافعان آزادی افراد و نیز طرفداران مسیحی بودن کبک از طرف دیگر بود. همواره مجلس مدتها زیر بار پایین کشیدن این صلیب که در سال 1982 جایگزین صلیبی دیگر که در سال 1936 نصب شده بود، نمی‌رفت.
Sub-Category: Political, Religion
Happened at: Canada
Wednesday, July 10, 2019 - 20:00

Pages

Share this with: ارسال این مطلب به