هر یک از شش مرد دستگیر شده که متهم به جرایم فدرالی، در صورت تایید تمام اتهاماتشان، به حبس ابد محکوم می‌شوند
امروز پنجشنبه ۸ سپتامبر علیرغم اخبار مربوط به انتخابات در آمریکا، خبر دستگیری ۱۳ نفر به اتهام اقدام برای ربایش و قتل "گرتچن وایتمر"، فرماندار دموکرات بر صدر اخبار نشست. مقامات میشیگانی گفتند که شش نفر از این تعداد بازداشت‌شدگان متهم به جرم و جنایات فدرالی و هفت نفر دیگر متهم به جرم‌های ایالتی شدند. پلیس موفق شده پیش از آغاز عملیات همه این افراد را دستگیر کند.
وایتمر، اواخر بعدازظهر پنجشنبه در سخنرانی خود گفت: "همه اعضای دو گروه شبه نظامی که برای ربودن و احتمالاً کشتن من آماده می‌شدند دستگیر شده‌اند. وقتی ۲۲ ماه پیش دستم را روی انجیل گذاشته و سوگند یاد کردم، می‌دانستم کار سختی در پیش رو خواهم داشت؛ اما صادقانه بگویم، هرگز نمی‌توانستم چنین چیزی را تصور کنم". وایتمر از ماموران فدرال و ایالتی برای طرح اتهامات کیفری علیه این گروه تشکر کرد و افزود: "امیدوارم این اتهامات منجر به محکومیت شوند و این مردان بیمار و فاسد به محاکمه کشیده شده و محکوم شوند".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
دستگیری ۱۳ آمریکایی به اتهام ربودن و قتل فرماندار میشیگان
این دستگیری‌ها در پی یک رشته تحقیقات که از ماه مارس زیر نظر پلیس "اف‌بی‌آی" آمریکا آغاز شده بود، و پیش از اجرای عملیات توسط این دو گروه صورت می‌گیرد. پلیس در این مدت تحقیقات زیادی مورد "سرنگون کردن خشونت‌آمیز برخی از مقامات دولتی و اجرای قانون در آمریکا" توسط گروه‌های شبه‌نظامی را به اجرا گذاشته است.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
شش مرد با بمب
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
مقامات گفتند هر یک از شش مرد دستگیر شده که متهم به جرایم فدرالی، در صورت تایید تمام اتهاماتشان، به حبس ابد محکوم می‌شوند. آنها توضیح دادند که این شش مظنون در طرح آدم‌ربایی از پیام‌های رمزگذاری شده برای برقراری ارتباط در مورد نقشه خود استفاده می‌کرده‌اند، مستقیما محل سکونت فرماندار در زمان تعطیلات را زیر نظر داشتند و یک بمب دست‌ساز که پیچیده شده در ترکش‌های زیادی بود برای انفجار آماده کرده بودند.
بر اساس اسناد دادگاه، اف‌بی‌آی به خوبی از فعالیت این شش مرد آگاه بوده و اکنون پس از دستگیری آنها به نظر نمی‌رسد تهدیدی قریب الوقوع برای وایتمر باشند. در این اسناد متهمان به نام‌های زیر لیست شده‌اند: آدام فاکس، بری کرافت، تای گاربین، کالب فرانکس، دانیل هریس و برندون کازرتا.
مقامات گفتند در یکی از جلسات ماه ژوئیه این گروه که مامور نفوذی پلیس در آن بوده و جلسه را ضبط کرده، این گروه در مورد حمله به یک مرکز پلیس ایالتی میشیگان بحث کرده و سپس در یک گفتگوی جداگانه پس از جلسه، گاربین پیشنهاد کرده خانه‌ای که فرماندار در زمان تعطیلات در آن به سر می‌برد را به آتش بکشند. سپس در جلسه ۲۷ ژوئیه، فاکس و مامور نفوذی در مورد احتمال ربودن وایتمر بحث کردند که طی آن فاکس گفته: "{او را} بگیر و بکش. فرماندارِ... را بگیر. فقط این ... خانم را بگیر. بعد از اینکه تو این کار را کردی ما کارش را {تمام} می‌کنیم. رفیق بعدش همه چیز تمام می‌شود".
بیرج گفت: "به خصوص فاكس و كرافت در مورد انفجار طوری صحبت کردند تا پلیس از منطقه خانه فرماندار دور کنند. یک عضو یک گروه شبه نظامی میشیگان که در تجمع متمم اصلاحیه دوم قانون اساسی میشیگان در ماه ژوئن نقش داشته به اف‌بی‌آی گفته كه این گروه در حال نقشه کشیدن برای كُشتن افسران پلیس هستند، و سپس مامور نفوذی موافقت كرده كه خبرچین این گروه شود. اما به نظر می‌رسد که نقش این گروه شبه نظامیان در ربودن و کشتن فرماندار کم باشد. در یک ویدیوی یوتیوبی ماه مه این گروه، کازرتا در یک گفتگوی ۳۰ دقیقه‌ای ادعا کرد که "دشمن دولت است" و در فیلم زیر پرچم آنارشیست و نقشه میشیگان به شلیک پرداخت. او تا سه هفته پس از آن دیگر در یوتیوب پُست نگذاشت تا اینکه پس از سه هفته بدون هیچ سخنی با تفنگش ژست می‌گیرد و در آن گلوله می‌گذارد، در حالی که روی پیراهنش نوشته "... دولت".
 
هفت مرد با برنامه
"دانا نسل" دادستان کل می‌گوید هفت مظنونی که با اتهامات دولت ایالتی روبرو هستند عبارتند از پل بلار ۲۱ ساله، شاون فیکس ۳۸ ساله، اریک مولیتور ۳۶ ساله، مایکل نول ۳۸ ساله، ویلیام نول ۳۸ ساله، پیت موزیکو ۴۲ ساله و جوزف موریسون ۴۲ ساله. این هفت نفر به شبه نظامیان ولورین واچمن مرتبط هستند و قصد داشتند "جنگ داخلی برانگیزند و در حال برنامه‌ریزی و آموزش برای عملیات حمله به ساختمان‌های پایتخت میشیگان و ربودن مقامات دولتی، از جمله فرماندار میشیگان" بودند.
در ماه‌های گذشته وایتمر خشم گروه‌های شبه نظامی و دیگر مخالفان محدودیت‌های کرونا را بعلت مقررات جلوگیری از شیوع این بیماری برانگیخته بود. معترضان مسلح در روزهای آغازین این مقررات در ماه آوریل به خیابان‌های "لانسینگ"، پایتخت این ایالت ریختند و ترامپ در اینباره توییت مشهور "آزاد باد میشیگان" را سر داده بود و در اول ماه مه در توییت دیگری نوشت: "فرماندار میشیگان باید کمی تلاش کند و آتش را خاموش کند. اینها {گروه‌های شبه نظامی} افراد بسیار خوبی هستند، اما عصبانی هستند. آنها زندگی خود را دوباره با خیالی راحت می‌خواهند! آنها را ببینید، با آنها صحبت و معامله کنید".
 
فرماندار و دادستان چه می‌گویند؟
"متیو اشنایدر" رئیس دادستانی‌های فدرال در منطقه شرق میشیگان گفت: "همه ما در میشیگان می‌توانیم در مورد سیاست اختلاف نظر داشته باشیم. اما این اختلافات هرگز، هرگز نباید به خشونت منجر شود".
وایتمر امروز مظنونان پرونده خود را مستقیماً به خودداری ترامپ از محکوم کردن گروه‌های برتری‌طلب سفیدپوستان پیوند داد و گفت: "هفته گذشته رئیس جمهور ایالات متحده در برابر مردم آمریكا ایستاد و از محكوم كردن برتری‌طلبان سفیدپوست و گروه‌های نفرت مانند این دو گروه شبه نظامی میشیگانی خودداری كرد و فقط به آنها گفت: به عقب بایست، کنار بایست. این {نوع سخنان} نفرت‌انگیز رئیس جمهور برای این گروه‌ها نه به عنوان سرزنش، بلکه به عنوان فریاد برای یک تجمع و عمل شنیده می‌شود".
در سال ۲۰۱۸ وایتمر با غلبه بر "بیل شوئت" جمهوریخواه با تقریباً ۱۰ درصد بیشتر به عنوان ۴۹مین فرماندار ایالت انتخاب شد. او امروز از اقدامات خود در مقابله با شیوع کرونا دفاع کرد. طبق آمار دانشگاه جان هاپکینز، درصد ابتلای ساکنان میشیگان در حال حاضر در حدود ۳ درصد است که یکی از کمترین موارد در آمریکا به شمار می‌رود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

وایتمر در انتهای سخنش گفت: "هنوز این ماجرا به پایان نرسیده، آنچه من می‌دانم این است که ما میشیگانی هستیم. ما ریشه داریم. ما قلب داریم و بسیار سخت هستیم".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, October 8, 2020 - 20:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به