ایران استار: استاد محمدرضا شجریان بار دیگر در بیمارستان بستری شده است. با توجه به علاقه‌مندان بی‌شمار استاد آواز ایران در سراسر جهان و کانادا در این گزارش نگاهی به بیماری او می‌اندازیم.
هیات مدیره بیمارستان جم که به طور معمول در چند سال گذشته پذیرای محمدرضا شجریان بوده است، روز ۲۵ مردادماه باردیگر اعلام کرد که خسرو آواز ایران در آن بستری شده است. شجریان فروردین ماه امسال پس از گذراندن دوره چندماهه در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم، با این استدلال که حال عمومی مناسب و مساعد و شرایط قلبی، عروقی و ریوی پایدار دارد، از بیمارستان ترخیص شده بود.

شجریان دوباره در بیمارستان بستری شد، بیماری او چیست؟

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
بیمارستان جم در اطلاعیه‌ای در این زمینه آورده است: «در راستای اطلاع رسانی به مردم هنر دوست و هم میهنان عزیز به استحضار می‌رساند، استاد عزیزمان امروز با افت سطح هوشیاری، افت فشار خون، شوک سپتیک در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جم بستری شدند و تحت نظر تیم پزشکی می‌باشند. با آرزوی سلامتی برای استاد عزیزمان. هیئت مدیره بیمارستان جم».

بیماری محمدرضا شجریان چیست؟
خبر بیماری محمدرضا شجریان اولین بار زمانی منتشرشد که وی در سال ۱۳۹۴ کنسرت خودش را در ارمنستان لغو کرد و در توضیح آن گفت: "پزشک معالجم موردی را در ام‌آر‌آی اخیرم مشاهده کرد که قاطعانه از من خواست سفرم را لغو کرده تا برای ۶ تا ٨ هفته زیر نظر ایشان به معالجه و درمان مورد دیده شده بپردازیم".
حدود یک ماه بعد و در نوروز ۱۳۹۵ او ویدیویی منتشر کرد که در آن موهایش را کوتاه کرده بود و تلویحا از بیماری طولانی مدت خود خبر می‌داد. شجریان در بخشی از این ویدیو گفته بود: با مهمان پانزده ساله‌ای سال‌هاست آشنا هستم و با هم دوست شده‌ایم.

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
البته واقعیت این است که شجریان از بهار ۱۳۸۰ و در کنسرتی که به آمریکا داشت به این بیماری دچاربود و به همین دلیل مجبور به عمل جراحی برای برداشتن یکی از کلیه‌های خودش در آمریکا شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
مجید پازوکی یکی از دوستان و اطباء نزدیک به استاد شجریان اما توضیحات کاملی درباره بیماری او به رسانه‌ها داد: به گفته وی آقای شجریان به سرطان کلیه دچار است که با گذشت زمان سرطان کلیه چپ او به متاستاز دچار شده که با پرتودرمانی و شیمی درمانی با این بیماری مقابله می‌شود. پازوکی با اشاره به اینکه بیماری آقای شجریان سالهاست با وی همراه است، گفته بود: "حتی برخی از دوستان نزدیک استاد از بیماری وی خبر نداشتند چرا که استاد دوست نداشت مردم را نگران کند و در این سال‌ها بهترین کنسرت‌های خود را برگزار کرد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
سلول‌های سرطانی گاهی از تومور اولیه جدا شده و وارد جریان خون یا سیستم لنفاوی (سیستمی که مولد، ذخیره‌ کننده و حامل سلول‌هایی است که با عفونت‌ها مبارزه می‌کنند) می‌شوند. سلول‌های سرطانی به این شکل به دیگر بخش‌های بدن سرایت می‌کند. به این حالت متاستاز گفته می‌شود.
به هرحال این بیماری کلیه فعالیت‌های استاد شجریان را تحت تاثیر قرار داده و حتی تکلم او را دچار مشکل کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


گفتنی است محمدرضا شجریان در روز ۱ مهر ۱۳۱۹ در مشهد متولد شده است و به عنوان مشهورترین هنرمند موسیقی ایرانی شناخته می‌شود. وی تاکنون دوباره نامزد جایزه گرمی شده است که توسط آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط، که برای تشخیص دستاوردهای برجسته‌ای که به‌طور عمده در صنعت موسیقی زبان انگلیسی رخ داده اهدا می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, August 15, 2020 - 10:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به