کاهش تیراژ چاپ و توزیع روزنامه‌ها به‌دلیل همه‌گیری کووید۱۹ و کاهش استفاده از روزنامه‌های کاغذی توسط هم خوانندگان و هم تبلیغ‌کنندگان به‌طور قابل‌توجهی روند ورشکستگی این رسانه‌ها را تسریع کرده است
شرکت "نورداستار" مالک "تورنتو استار" که بزرگ‌ترین و پُرتیراژترین روزنامه کاناداست، و در کنار این روزنامه چند صد روزنامه دیگر از جمله روزنامه‌های محلی را دارد، اعلام کرد که به دنبال حمایت قانون از اعلان ورشکستگی واحدی از خود است که بیش از ۷۰ روزنامه محلی را شامل می‌شود.
این شرکت افزوده که بیش از ۶۰۰ کارمندش نیز شغل در این فرآیند، بیکار خواهند شد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
بزرگترین شرکت روزنامه‌ای کانادا ۶۰۰ کارمند را اخراج می‌کند و برای اعلان ورشکستگی به دادگاه می‌رود
نورداستار می‌گوید که بخش "مترولند مدیا گروپ" خود را تحت عنوان "قانون ورشکستگی" به عنوان بخشی از طرح بازسازی شرکت، در دادگاه ثبت می‌کند تا بتواند با حمایت دادگاه از اقدامات طلبکارانش در امان بماند و بقیه بخش‌ها به فعالیت خود ادامه دهند. مترولند ده‌ها روزنامه اجتماعی را تحت پوشش خود دارد، از جمله چندین نشریه که کارشان فقط چاپ تبلیغات است. نورداستار می‌گوید که به طور کامل از تجارت آگهی و تبلیغات خارج می‌شود و روزنامه‌هایش را فقط به فرمت دیجیتال تبدیل می‌کند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
نورداستار می‌گوید این حرکت به معنای از دست دادن ۶۰۵ شغل یا حدود ۶۰% از کل نیروی کار آن است و این تصمیم نتیجه ضررهای مالی ناپایدار ناشی از تغییر نظر مخاطبان و تبلیغ‌دهندگان است. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: "صنعت رسانه همچنان با چالش‌های وجودی مواجه است، عمدتا به این دلیل که غول‌های فناوری دیجیتال از موقعیت غالب خود برای تصاحب اکثریت قریب به اتفاق درآمد تبلیغاتی در کانادا استفاده کرده‌اند". این شرکت نیز همراه با دیگر رسانه‌های کانادا، سالیانه میلیون‌ها و بیلیون‌ها دلار از دولت کانادا سوبسید می‌گیرند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
کاهش تیراژ چاپ و توزیع روزنامه‌ها به‌دلیل همه‌گیری کووید۱۹ و کاهش استفاده از روزنامه‌های کاغذی توسط هم خوانندگان و هم تبلیغ‌کنندگان به‌طور قابل‌توجهی روند ورشکستگی این رسانه‌ها را تسریع کرده است. بر اساس طرح کنونی این شرکت، انتشارات اجتماعی مترولند به یک مدل فقط دیجیتالی، روی اینترنت منتقل خواهند شد. در همین حال، علاوه بر تورنتواستار، شش روزنامه روزانه این شرکت، شامل "همیلتون اسپکتیتور"، "پیتربورو اگزمینر"، "سنت کاترینس استاندارد"، "نیاگارا فالز ریویو"، "ولند تریبون"، و "رکورد منطقه واترلو"، به صورت چاپی و آنلاین ادامه خواهند داشت.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
این تغییرات به دنبال شکست مذاکرات اوایل سال جاری بین دو شرکت بزرگ رسانه‌ای نورداستار و "پُست‌مدیا" در مورد ادغام احتمالی صورت می‌گیرد. این دو شرکت در حال مذاکره در مورد یک معامله احتمالی بودند که در آن پُست‌مدیا و مترولند با هم ترکیب می‌شدند، در حالی که تورنتواستار توسط یک شرکت جدید مدیریت می‌شد. تورنتواستار توسط شرکت "توراستار" کنترل می‌شود که آن هم خود قسمتی از شرکت نورداستار است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


رسانه‌های خبری سال‌ها تحت فشار بوده‌اند، زیرا غول‌های آنلاین مانند گوگل و مالک فیس‌بوک متا دلارهای تبلیغاتی را به دست آورده‌اند. اوایل سال جاری، کانادا قانون اخبار آنلاین را تصویب کرد که غول‌های دیجیتال را مجبور می‌کند به رسانه‌ها برای محتوایی که به اشتراک می‌گذارند پول پرداخت کنند. متا و گوگل به این قانون پاسخ دادند و اعلام کردند که محتوای ناشران اخبار کانادایی را قبل از اجرایی شدن این قانون از سرویس‌های خود مسدود خواهند کرد. هم اکنون متا کلیه اخبار را برای کانادایی‌ها در پلتفرم خود قطع کرده و آلفابت هم می‌گوید از آخر امسال چنین خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, September 15, 2023 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به