توری در طی مبارزه انتخاباتی سال گذشته خود متعهد شده بود که مالیات‌ها را کمتر از نرخ تورم بالا ببرد
"جان توری" شهردار تورنتو در رونمایی از بودجه سال جدید این بزرگ‌ترین شهر کانادا گفت که امسال مالیات منازل تورنتو با ۵.۵% افزایش روبرو خواهند بود تا شاید شهرداری بتواند از کسری بودجه خود در سال ۲۰۲۳ بکاهد.
این تنها یکی از اقلامی‌ست که بطور باورنکردنی جیب مردم را خالی خواهد کرد، شهرداری در نظر دارد دیگر خدمات خود را نیز گران کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
امسال ساکنان تورنتو نقره داغ می‌شوند؛ افزایش شدید انواع مالیات‌های منازل، حمل و نقل، زباله، امنیت و غیره
در صبح روز سه‌شنبه، با رونمایی از بودجه سال ۲۰۲۳، ساکنان تورنتو با افزایش ۵.۵ درصدی مالیات بر منازلشان روبرو شدند. توری گفت: "در حالی که شرایط و جو شهر پس از دوران همه‌گیری رو به بهبودی است، این افزایش برای کمک به حفظ خدمات اساسی و حیاتی شهر، انجام سرمایه‌گذاری‌های لازمه در امنیت عمومی، حمل و نقل داخل شهری و نیز خدمات اضطراری، لازم و ضروری است". این افزایش مالیات‌ها بر منازل، ۱۸۳ دلار در سال به هزینه‌های یک خانه معمولی اضافه خواهد کرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Pierre Poilievre Nowruz 1402 2023 Canada Conservative Party پی‌یر پولیور حزب محافظه‌کار کانادا
از سوی دیگر شهرداری همچنین در حال افزایش ۱.۵ درصدی سرمایه صندوق شهرسازی‌ست و این یعنی صاحب‌خانه‌ها باید سالانه ۵۰ دلار دیگر نیز برای کمک به خانه‌سازی و حمل و نقل (گسترش زیر ساخت‌های بخش حمل و نقل)، بیشتر به آن صندوق پرداخت کنند. این برآوردها بر اساس میانگین قیمت یک خانه ۶۹۵,۰۰۰ دلاری در تورنتو صورت گرفته است. بر همین اساس، روز سه‌شنبه و در جلسه کمیته ویژه، کارمندان شهرداری بودجه عملیاتی ۱۶.۱ بیلیون دلاری این شهر را روی میز گذاشتند. توری در طی مبارزه انتخاباتی سال گذشته خود متعهد شده بود که مالیات‌ها را کمتر از نرخ تورم بالا ببرد. وی در توضیح گفت: "بودجه پیشنهادی، با تعهدم مطابقت دارد، به این ترتیب که نرخ تورم کنونی تورنتو ۶.۶ درصد است و ما داریم فقط ۵.۵ درصد مالیات‌ها را برای بودجه عملیاتی افزایش می‌دهیم. ما به این وعده خود عمل می‌کنیم".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Achev---Job Work Canada - کاریابی - شغل - کار - کانادا
اینها تنها افزایش هزینه‌هایی نیستند که ساکنان شهر با آن مواجه خواهند شد. هزینه‌های آب، جمع‌آوری زباله نیز امسال افزایش می‌یابد. بر اساس مصرف ۲۳۰ متر مکعب آب در سال، متوسط افزایش سالانه هزینه خانوارها در حدود ۲۹ دلار افزایش خواهد یافت. یک خانواده متوسط بسته به اندازه سطل زباله‌ها، ۵ تا ۱۶ دلار دیگر نیز باید پرداخت کنند. از سوی دیگر امسال بودجه پلیس تورنتو نیز افزایش یافته که این به معنای جمع کردن بودجه پلیس از جیب مردم است. بعلاوه اینکه وضعیت حمل و نقل شهری تورنتو (موسوم به تی‌تی‌سی) که اکنون با حدود ۶۲% ظرفیتش کار می‌کند، خودش یک زیان بزرگ را روی دست شهر می‌گذارد. تی‌تی‌سی حتی قبل از شیوع کرونا نیز هر ساله ضرر می‌داد و دولت‌های انتاریو و فدرال به کمک آن می‌آمدند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
طبق قانون، شهرداری‌های کانادا مجبورند هر ساله را بدون کسری بودجه به اتمام برسانند. سال گذشته دولت محافظه‌کار استان انتاریو به رهبری "داگ فورد" کسری بودجه تورنتو را جبران کرده بود. "گری کرافورد" رئیس بودجه شهرداری گفت: "همانطور که ساکنان عادی تورنتو با افزایش هزینه‌هایی مانند سوخت، غذا و دیگر کالاهایی که خریداری می‌کنند روبرو هستند، شهر نیز با فشارهای تورمی مشابهی دست به گریبان است؛ در نتیجه شهرداری برای پرداخت این افزایش‌ها مجبور است مالیات‌ها را نیز افزایش دهد تا شاید بتواند کمی از کسری بودجه امسالش بکاهد". او درباره افزایش مالیات و دیگر عوارض افزود: "من و شهردار تا حد امکان آنها را پایین نگاه داشته‌ایم و امیدواریم که ساکنان شهر بفهمند ما در چه شرایطی هستیم و چرا مجبور شدیم این تصمیم را بگیریم".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
شهر هزینه‌ای بالغ بر ۱.۴ بیلیون دلار مربوط به دوران همه‌گیری کووید ۱۹ دارد که برای سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ باقی مانده و دولت‌های انتاریو و فدرال این رقم را بصورت "اعتبار موقت" در اختیار شهرداری گذاشته‌اند. شهرداری می‌گوید امیدوار است که دولت فدرال و استانی این اعتبار را تبدیل به بخشش کنند، اما اگر چنین اتفاقی نیافتد شهر مجبور خواهد شد که از ذخیره‌ای که برای مقابله با همه‌گیری در آینده ایجاد شده پول برداشت نماید و احتمالا اجرای پروژه‌های زیربنایی شهری را که به آن ۴۹ بیلیون دلار طی ۱۰ سال اختصاص داده، صرف نظر کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
مجید جوهری نوروز

سخنگوی دفتر شهردار گفت که پروسه تصویب بودجه امسال نیز "تا حد زیادی شبیه" به سال‌های گذشته خواهد بود. این در حالی‌ست که داگ فورد به شهرداران دو شهر تورنتو و اتاوا، با عنوان شهرداران قدرتمند، اجازه داده که لایحه‌های مورد نظر خود را حتی با حدود ۳۰% رای موافق تبدیل به قانون کنند. توری می‌گوید از این قدرت استفاده نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, January 11, 2023 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به