از اول ژانویه ۲۰۲۳، داروسازان در سراسر استان می‌توانند برای ۱۳ مورد از "شایع‌ترین بیماری‌ها"، بدون تایید و ملاقات پزشک دارو تجویز کنند
طبق موافقت وزارت بهداشت استان انتاریو با انجمن داروسازان این استان، از اول ژانویه ۲۰۲۳، داروسازان در سراسر استان می‌توانند برای ۱۳ مورد از "شایع‌ترین بیماری‌ها"، بدون تایید و ملاقات پزشک دارو تجویز کنند.
این حرکت در استان به منظور کاستن از بار فشار به سیستم بهداشتی، پزشکان و بیمارستان‌ها از یک سو و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه بیماران و دولت صورت می‌گیرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
برای درمان رایگان این ۱۳ بیماری از امروز اول ژانویه مستقیما به داروخانه‌های انتاریو بروید، دیدن پزشک دیگر لازم نیست
"سیلویا جونز" وزیر بهداشت انتاریو چهارشنبه گذشته با اعلام این خبر گفت: "این اقدام، دسترسی و دریافت «مراقبت‌های مورد نیاز» را برای انتاریویی‌ها آسان‌تر می‌کند. به این ترتیب شما دیگر نیازی به ویزیت پزشک و پرداخت هزینه‌ای بابت آن ندارید و می‌توانید به راحتی نسخه‌های مورد نیاز خود را در داروخانه‌ها دریافت کنید". جونز همچنین گفت: افزایش قابلیت ارائه‌ی خدمات مراقبتی به داروسازان، یکی دیگر از راه‌هایی است که ما به وسیله آن مردم را در مرکز سیستم مراقبت‌های بهداشتی خود قرار می‌دهیم تا دسترسی به خدمات مراقبت‌های بهداشتی در جامعه خود را آسان‌تر، سریع‌تر و راحت‌تر کنیم". این وزارتخانه می‌گوید، علاوه بر ایجاد راحتی بیشتر برای بیماران، نسخه‌نویسی داروخانه‌ها نیز کاهش می‌یابد، وقت پزشکان آزادتر می‌شود تا به مراقبت‌های پزشکی پیچیده‌تر رسیدگی کنند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
به گفته وزارت بهداشت، این ۱۳ بیماری شامل: تب یونجه (hay fever)، برفک دهان (oral thrush)، درماتیت یا آماس پوست (dermatitis)، قرمزی چشم (pink eye)، دردهای قاعدگی (menstrual cramps)، رفلاکس اسید معده (acid reflux)، بواسیر یا هموروئید (hemorrhoids)، تبخال (cold sores)، زرد زخم (impetigo)، نیش حشرات و کهیر (insect bites and hives)، نیش کنه (tick bites)، رگ به رگ شدن و کشیدگی عضلات (sprains and strains)، و عفونت‌های ادراری (UTI) است. همچنین این خدمات برای دارندگان کارت سلامت انتاریو رایگان خواهد بود. پیشتر و از ۱۲ دسامبر، داروسازان انتاریو بدون نیاز به نسخه پزشک، مجاز به تجویز "پکس لُوید" که یک قرص ضد ویروس کووید ۱۹ است، هستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"جاستین بیتس"، مدیر اجرایی انجمن داروسازان انتاریو در بیانیه‌ای گفت: "توانمندسازی داروسازان برای استفاده از تخصص و تجربه آنها برای ارزیابی و درمان بیماری‌های جزئی، به بیماران کمک می‌کند تا مراقبت‌های مورد نیاز خود را زودتر و نزدیک‌تر به خانه (در داروخانه‌های محلی نزدیک به خانه خود بیمار) دریافت کنند، اما مزایای این مساله بسیار فراتر از این موارد است. این امر تقاضا برای خدمات درمانی در بیمارستان‌ها، بخش‌های اورژانس، کلینیک‌ها و پزشکان خانواده را کاهش می‌دهد. همچنین زمان را برای پرسنل مراقبت‌های بهداشتی آزاد می‌کند و به پزشکان، پرستاران و سایر ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌دهد تا بر روی موارد مراقبت پزشکی پیچیده‌تر تمرکز کنند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
دولت انتاریو ابتدا در ماه ژوئیه اعلام کرد که قصد دارد به داروسازان قدرت بیشتری برای تجویز نسخه بدون نیاز به پزشک بدهد، به این امید که بار پزشکان در مراقبت‌های اولیه و اورژانس‌ها را کاهش دهد. در حالی که داروسازان در آن زمان گفتند که از دیدن این تغییرات خوشحال هستند اما گفتند که این تغییرات باید خیلی زودتر از این زمان آغاز می‌شد و نیز این تغییرات به اندازه کافی نیست و می‌تواند بیماری‌های بیشتر و شرایط وسیع‌تری را در بر گیرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


"ناردین نخلا" داروساز تورنتویی که در گروه مشاوره‌ای دولت برای ایجاد این تغییرات شرکت داشته می‌گوید هر ۱۰ استان کانادا در سال ۲۰۲۳ قادر به ارائه این خدمات خواهند بود. وی افزود که آلبرتا اولین استانی بوده که در سال ۲۰۰۷ به داروسازان اجازه داد تا برخی از داروها را بدون نظر پزشک تجویز کنند. با پیوستن انتاریو به صدور این مجوز و اجرای تغییرات، اکنون فقط استان بریتیش کلمبیا در کانادا باقی‌مانده که در آن همه چیز به پزشک و نسخه او بر می‌گردد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, January 1, 2023 - 07:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به