علی میئان ۲۲ ساله در غرب تورنتو متهم به قتل درجه دوم یک مهاجم مسلح در خانه‌اش در ماه فوریه است
"علی میئان" ۲۲ ساله، مردی از شهر "میلتون" در استان انتاریو در غرب تورنتو متهم به قتل درجه دوم یک مهاجم مسلح در خانه‌اش در ماه فوریه است.
قوانین کانادا در مورد کشتن مهاجمان و دفاع از خود گذشته مانند آمریکا نیست. علی اکنون با قرار وثیقه ۱۳۰,۰۰۰ دلاری و بطور موقت از زندان آزاد شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
نه کانادا آمریکا نیست: علی میئان که یکی از دزدان مسلح خانه‌اش را با اسلحه کشته و متهم به قتل است، با قرار وثیقه آزاد شد
پلیس منطقه "هالتون" گفت که در حدود ساعت ۵ صبح ۱۹ فوریه پنج مظنون وارد خانه‌ای در خیابان "گیبسون کرسنت" در شهر میلتون شدند. کارآگاهان بر این باورند که مهاجمان قصد سرقت داشتند. علی که به همراه مادرش در خانه‌اش زندگی می‌کرد با این دزدان مسلح روبرو شد و تعدادی گلوله بین آنها رد و بدل گشت. وقتی پلیس به محل رسید متوجه شد یکی از دزدان مسلح به نام "الکساندر آموروسو-لیکوک" ۲۱ ساله اهل تورنتو در صحنه کشته شده است. پلیس می‌گوید در این رابطه دو نفر را دستگیر کرده است؛ "روماریو کلارک" ۲۰ ساله اهل "اوشاوا" که به یک فقره ورود به ملکی برای دزدی و یک فقره نگهداری غیرمجاز اسلحه متهم شده و علی که به قتل درجه دو متهم شده است. سه مظنون دیگر از محل متواری شدند. پلیس می‌گوید که دزدان با یک خودرو "دوج چارجر" با رنگ روشن و با سانروف و چرخ‌های مشکی بودند از محل گریخته‌اند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"جاگ ویرک" وکیل علی می‌گوید که علی بطور کاملا قانونی اسلحه ثبت شده دارد و برای دفاع از خود و مادرش عمل کرده است. مادر علی که او با او زندگی می‌کند نیز در زمان حمله به خانه در خانه بود. جاگ اندکی پس از متهم شدن علی به قتل درجه دوم گفت که موکلش از اسلحه خود به طور قانونی علیه یک مهاجم مسلح استفاده کرده و هرگز نباید به خاطر محافظت از مادرش در برابر دزدان مسلحی که به خانه‌اش زده‌اند متهم به قتل می‌شد. وی افزوده: "قصد علی کشتن مهاجم نبوده، او فقط یک بار به سمت او شلیک کرده است". شواهدی که در جریان دادرسی امروز پنجشنبه در دادگاه شنیده شد، تحت ممنوعیت انتشار قرار دارند و قابل منتشر شدن در رسانه‌ها نیستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
این حادثه کمتر از دو ماه پس از آنی رخ می‌دهد که قوانین دفاع شخصی کانادا در "هالیفاکس" خبرساز شد. به گفته پلیس هالیفاکس یکی از دو مردی که به خانه‌ای حمله کرده بودند توسط یکی از ساکنان خانه‌ها با چاقو به قتل می‌رسد. اگرچه این چاقوزنی "قتل" اعلام شد اما به چاقوزن که در حال دفاع از خود بود هنوز هیچ اتهامی وارد نشده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
دادگاه علی میان
خانواده علی لحظاتی پس از آن که "بروس دورنو" قاضی دادگاه عالی با آزادی او موافقت کرد، بیرون از دادگاه شهر "برامپتون" در شمال غرب تورنتو، وی در آغوش گرفتند. قاضی گفت که موضع پیشنهادی دادستان را پذیرفته و با آزادی علی تا زمان دادگاه بعدی او در ۱۶ مارس در دادگاه میلتون موافقت می‌کند البته قبل از آزادی، وی باید چندین شروط را پذیرد.
به عنوان شرط آزادی، علی باید با مادربزرگش در شهر "پیکرینگ" در شرق تورنتو زندگی کند. مادربزرگ و یکی از دوستان نزدیک خانواده ضامن علی در طی زمان آزادی به قید وثیقه او خواهند بود و باید به آزادی وی نظارت کنند. علی باید پاسپورت و مجوز سلاح گرم خود را به پلیس منطقه‌ای هالتون تسلیم کند و نبایستی هیچ سلاح یا مهماتی در اختیار داشته باشد. او همچنین باید در استان انتاریو بماند. علی همچنین اجازه ندارد با دزدی که در جریان حمله دستگیر شده، تماس داشته باشد.
 
قانون دفاع از خود در کانادا و تفاوتش با آمریکا
پلیس و وکلا می‌گویند: "اگر کسی وارد خانه شما شود، این به شما این حق را نمی‌دهد که لزوما با زور با وی مقابله کنید، و مطمئنا این به شما این حق را نمی‌دهد که او را بکُشید". در حالی که شهروندان آمریکایی بسته به ایالت، قوانین دفاع از خود متفاوتی دارند، قانون کیفری کانادا (از جمله قانون دفاع از خود) در سراسر کشور بطور یکسان اعمال می‌شود. قانون کانادا از آنچه که به عنوان "دکترین قلعه" در دفاع از مایملک شناخته می‌شود با قانون آمریکا یکسان نیست. در برخی از ایالت‌های ایالات متحده مردم این حق را دارند که از نیروی دفاعی معقول، حتی اگر مرگبار باشد برای ایمن نگه داشتن خود در برابر یک متجاوز در خانه خود استفاده کنند.
این گفتار به معنای بی‌پناه بودن مالکان خانه در مقابل دزدان نیست. بخش‌های ۳۴ و ۳۵ قانون جزا مقرر می‌دارد که شخص در هنگام دفاع از خود یا دارایی‌اش از نظر کیفری مقصر نخواهد بود اگر سه شرط زیر را داشته باشد:
۱. ترس معقولی از مرگ قریب‌الوقوع یا صدمات شدید بدنی از جانب حمله کنند داشته باشد.
۲. از نیرویی استفاده کند "به منظور" دفاع یا محافظت از خود یا شخص دیگری.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۳. نیروی بکار رفته برای دفاع باید معقول باشد.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, March 2, 2023 - 21:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به