پیشتر چندین چهره مشهور دیگر این رسانه با شکایاتی مواجه شده بودند
سیاستمداران ارشد بریتانیایی روز یکشنبه از بی‌بی‌سی خواستند تا به سرعت درباره این ادعا که یک مجری برجسته این شبکه به یک نوجوان برای عکس‌های سکسی پول پرداخت کرده، تحقیق کند.
پس از آنکه روزنامه "سان" ادعا کرد که یک مجری مرد برای گرفتن این عکس‌ها، ۳۵,۰۰۰ پوند (۴۵,۰۰۰ دلار) پرداخته، سرانجام امروز و پس از دو ماه، بی‌بی‌سی مجبور شد به این موضوع در رسانه خود اعتراف کند و چند ساعت پس از رسانه‌ای شدن این موضوع اعلان کرد که مجری را فعلا "معلق" کرده است. تعلیق مجری بی‌بی‌سی که یک مرد می‌باشد، پس از تماس "لوسی فریزر" وزیر فرهنگ بریتانیا با "تیم دیوی" مدیر کل بی‌سی‌سی صورت گرفته است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
بی‌بی‌سی تحت فشار: یک مجری برای عکس‌های جنسی یک نوجوان از بودجه دولتی این شبکه ۴۵,۰۰۰ دلار پرداخت کرده است
گزارش سان نشان می‌دهد این پرداخت پول برای عکس‌ها، در سال ۲۰۲۰ صورت گرفته که در آن زمان، این نوجوان فقط ۱۷ سال سن داشته است. هنوز نه نام مجری و نه نام نوجوان قربانی اعلان نشده، اگرچه در میان گمانه‌زنی‌ها در مورد هویت مجری، نام چندین تن از مشهورترین ستاره‌های شبکه بی‌بی‌سی مطرح گشته است. اگرچه سن رضایت جنسی در بریتانیا ۱۶ سال می‌باشد، ساختن یا داشتن تصاویر نامناسب از افراد زیر ۱۸ سال جرم است. این گزارش می‌گوید که مادر این نوجوان در ماه می امسال به بی‌بی‌سی شکایت کرده و گفته که نوجوانش با این پول کوکائین کشیده است. وی افزوده که به بی‌بی‌سی شکایت کرده اما بی‌توجهی آنها باعث شده تا این خبر را پیش سان ببرد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
بی‌بی‌سی در بیانیه‌ای گفت: "ما با هر گونه اتهامی بسیار جدی برخورد می‌کنیم و فرآیندهایی برای مقابله فعالانه با آن‌ها داریم. اگر در هر مقطعی، اطلاعات جدیدی از جمله از طریق روزنامه‌ها مشخص یا ارائه شود، مطابق با فرآیندهای داخلی به درستی عمل خواهد شد". بی‌بی‌سی با بیان اینکه چنین موضوعاتی را بسیار بسیار جدی و فوری می‌بینید اما توضیحی درباره اینکه چرا در طی بیش از دو ماه گذشتن از این موضوع هرگز صحبتی یا حرکتی درباره آن نکرده، نداده است. هنوز مشخص نیست چرا چنین جرمی تاکنون در دادگاه مطرح نشده و یا اگر شده چرا پوشش خبری نمی‌گیرد. بعلاوه تا این لحظه هیچیک از این عکس‌ها رسانه‌ای نشده‌اند و بی‌بی‌سی نمی‌گوید از این عکس‌ها چه استفاده‌هایی شده یا این پول با چه روندی تهیه و پرداخت گشته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
پریتی پاتل، وزیر کشور سابق بریتانیا پاسخ بی‌بی‌سی را "مضحک" خوانده و گفته این شبکه به هیچکس پاسخگو نیست. "ویکتوریا اتکینز" وزیر دولت انگلیس گفت این اتهامات "بسیار جدی" هستند و افزود: "با افزایش توجه و نگرانی عمومی، بی‌بی‌سی باید برای رسیدگی به این اتهامات بسیار سریع عمل کند و مشخص کند که برای تحقیق در مورد آنها چه می‌کند". از سوی دیگر "راشل ریوز" سخنگوی اقتصادی حزب مخالف دولت، یعنی حزب کارگر، گفت که بی‌بی‌سی باید "فرایندهای خود را تسریع بخشد" و "خانه تکانی کند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
در یک مورد دیگر، شرکت رسانه‌ای "آی‌تی‌وی"، پس از اینکه "فیلیپ شوفیلد" مجری قدیمی برنامه صبحگاهی محبوب این شبکه اخیرا در ماه مه کناره‌گیری و اعتراف کرد که در مورد رابطه با همکار بسیار جوان‌تر خود دروغ گفته، با رسوایی مواجه شد. مدیران آی‌تی‌وی به مجلس احضار شدند تا به سوالاتی در مورد اینکه آیا این شبکه فرهنگ کاری "سمی" دارد و تخلفات ستاره‌های خود را پنهان کرده یا خیر، توضیح دهد.

ادعا می‌شود که بی‌بی‌سی نسبت به سایر پخش‌کننده‌ها با نظارت بیشتری مواجه است، زیرا بودجه آن توسط دولت بریتانیا و مالیات‌دهندگان این کشور تامین می‌شود و متعهد است که در پوشش خبری خود بی‌طرف بماند، اگرچه چنین بی‌طرفی خیلی دیده نمی‌شود. در ماه مارس امسال، زمانی که "گری لینکر" مجری و بازیکن سابق فوتبال انگلیس از سیاست مهاجرتی دولت در رسانه‌های اجتماعی انتقاد کرد، طوفانی در اجتماع به‌راه افتاد که در آن برخی بر آزادی بیان وی و بعضی دیگر درباره سوگیری سیاسی و عدم رعایت بی‌طرفی او به هم تاختند. لینکر از کار معلق شد تا اینکه سایر مجریان ورزشی، تحلیلگران و بازیکنان فوتبال بی‌بی‌سی را تحریم کردند، و این شبکه مجبور به بازگرداندن او شد.
به روز رسانی: دو روز پس از این خبر، بی‌بی‌سی فاش کرد که این پرونده یک "شاکی دوم" نیز دارد که از این مجری احساس خطر می‌کرده است. شاکی دوم که اکنون کمی بیش از بیست سال دارد می‌گوید که این مجری در ابتدا بطور ناشناس و از مسیر یک اپلیکیشن دوستیابی با او تماس گرفته و سپس به تدریج هویت خود را آشکار کرده، و سپس او را برای ملاقات تحت فشار قرار داده؛ اما وی هرگز این کار را نکرده است. سرانجام وقتی این نوجوان بصورت آنلاین، تهدید کرده که هویت مجری را افشا خواهد کرد، با سیلی از پیام‌های آزار دهنده و توهین‌آمیز از سوی او روبرو شده، اگرچه از قدرتی که این مجری داشت، ترسیده است. بی‌بی‌سی می‌گوید که برخی از این پیام‌های توهین‌آمیز را دیده و تایید کرد که آنها از شماره تلفن مجری مربوطه فرستاده شده است. پلیس لندن نیز تایید کرد که از بی‌بی‌سی خواسته است روند رسیدگی را متوقف کند تا افسران پلیس بتوانند بطور دقیق ارزیابی کنند که آیا یک عمل مجرمانه انجام شده است یا خیر؛ بی‌بی‌سی هنوز به درخواست پلیس پاسخ نداده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

به روز رسانی: سه روز پس از این خبر، همسر "هیو ادواردز" گفت که مجری سرشناس نامبرده در این پرونده هیو ۶۱ ساله است که اکنون به دلیل مشکلات جدی سلامت روان در بیمارستان بستری‌ست و در سال‌های گذشته نیز به دلیل افسردگی شدید تحت درمان بوده است. وی افزود که حوادث اخیر حال ادواردز را بدتر کرده اما وی از بیمارستان مرخص خواهد شد. ادواردز پنج فرزند دارد، از سال ۱۹۸۴ برای بی‌بی‌سی کار می‌کند و بیش از دو دهه است که بولتن اصلی اخبار ساعت ۱۰ بی‌بی‌سی را ارائه کرده و خبر درگذشت ملکه را نیز وی اعلان کرد. او با درآمد ۴۳۵ هزار تا ۴۳۹ هزار پوند در سال، پردرآمدترین مجری خبری تلویزیون است. پلیس نیز که دیروز گفته بود بعلت روند رسیدگی بی‌بی‌سی قادر به ارزیابی دقیق نیست، گفت که تحقیقاتش نشان داده هیچ سندی مبنی بر اقدام مجرمانه توسط هیو نیافته است.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, July 9, 2023 - 07:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به