ممنوعیت تولید و واردات چند دسته از پلاستیک‌های یکبار مصرف از جمله کیسه‌های خرید، مواد پلاستیکی صرف غذا، ظروف بیرون‌بَر و چوب‌های همزن، از امروز آغاز شد
ممنوعیت تولید و واردات چند دسته از پلاستیک‌های یکبار مصرف از جمله کیسه‌های خرید، مواد پلاستیکی صرف غذا، ظروف بیرون‌بَر و چوب‌های همزن، از ۲۰ دسامبر ۲۰۲۲ آغاز شده است.
دولت فدرال در ابتدا برنامه‌ریزی داشت که این ممنوعیت را در پایان سال ۲۰۲۱ آغاز کند، اما آن را تا سال ۲۰۲۲ به تعویق انداخت، مقررات در این خصوص در ماه ژوئن منتشر شد. برای خواندن خبر کامل، سال ۲۰۲۱، سال خداحافظی کانادا با پلاستیک‌های یکبار مصرف را اینجا را کلیک کنید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
قانون جدید ممنوعیت تولید و واردات برخی از پلاستیک‌های یک بار مصرف در کانادا از دیروز چیست و شامل چه کسانی می‌شود؟
با توجه به تاثیری که پلاستیک‌ها از طریق آلودگی و انتشار گازهای گلخانه‌ای بر محیط زیست داشته‌اند، این اقدام، بخشی از تلاش بلند مدت دولت فدرال برای کاهش ضایعات پلاستیکی و رساندن میزان آن تا سال ۲۰۳۰ به صفر است. بنا به برنامه اعلان شده، از دسامبر سال آینده مصرف اینگونه پلاستیک‌ها نیز ممنوع خواهد بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
ساخت و واردات برای فروش در داخل کشور ۵ گروه از پلاستیک‌های یکبار مصرف در کانادا از۲۰ دسامبر اجرایی شده و ممنوعیت فروش این محصولات از ۲۰ دسامبر سال آینده یعنی ۲۰۲۳ آغاز می‌شود. ممنوعیت ساخت، واردات و فروش برای صادرات این پلاستیک‌ها نیز از ۲۰ دسامبر ۲۰۲۵ اجرایی خواهد شد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
ممنوعیت ساخت و واردات برای فروشِ حلقه‌های بسته‌بندی و حمل شش‌تایی که نگهدارنده قوطی‌های آلومینیومی و یا بطری‌های پلاستیکی هستند، از ۲۰ ژوئن ۲۰۲۳ آغاز می‌شود. فروش آنها از ۲۰ ژوئن ۲۰۲۴ ممنوع می‌گردد، این در حالی است که ساخت، واردات و فروش برای صادرات آنها از ۲۰ دسامبر ۲۰۲۵ ممنوع خواهد شد. در اینجا لیستی از محصولات پلاستیکی یکبار مصرف که از ۲۰ دسامبر در کانادا مشمول ممنوعیت می‌شوند را برایتان به ریز آورده‌ایم:

کیسه‌های خرید

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
کیسه‌های خرید معمولا از پلاستیک ساخته شده‌اند و برای حمل کالاهای خریداری‌شده از فروشگاه‌ها استفاده می‌شوند، این محصولات از ۲۰ دسامبر مشمول ممنوعیت تولید و واردات برای فروش خواهند بود. این ممنوعیت همچنین شامل کیسه‌های پارچه‌ای که نمی‌توانند از تست‌های مشخص شده دولت گذر کنند (موسوم به استرس تست) نیز می‌شود. گذراندن تست استرس به این معنی است که کیسه‌ها در صورت حمل ۱۰ کیلوگرم بار در مسافتی ۵۳ متری و برای ۱۰۰ بار و یا هنگام شستشو پاره و خراب نشوند.
 
مواد پلاستیکی صرف غذا
ممنوعیت ملزومات عذاخوری شامل چاقوهای پلاستیکی یکبار مصرف، چنگال، قاشق، اسپورک و چاپستیک‌هایی است که یا حاوی پلی‌استایرن و یا پلی‌اتیلن هستند و یا با ۱۰۰ بار شستشو در ماشین ظرفشویی خانگی، خواص فیزیکی آن‌ها تغییر می‌یابد.
 
ظروف غذاخوری بیرون‌بَر:
این ممنوعیت شامل ظروف تاشو، ظروف درب‌دار، جعبه‌ها، فنجان‌ها، بشقاب‌ها و کاسه‌هایی می‌شود که به طور کامل و یا بخشی از آنها از پلاستیک ساخته شده و برای سرو یا حمل غذا و یا نوشیدنی‌های آماده، طراحی شده‌اند. این محصولات در صورتی مشمول ممنوعیت خواهند شد که حاوی فوم پلی‌استایرن منبسط شده یا اکسترود شده باشند که معمولا به آن استایروفوم گفته می‌شود، همینطور پلی‌وینیل‌کلراید که اغلب برای ظروف سالاد استفاده می‌شود، ظروف غذای پلاستیکی سیاه که معمولاً با درب شفاف عرضه می‌شوند و یا پلاستیک‌های تجزیه‌پذیر اُ ایکس اُ.
 
چوب‌های همزن:
طبق مقررات فعلی دولت فدرال، همه انواع چوب‌های همزن پلاستیکی که برای مخلوط کردن نوشیدنی‌ها و یا جلوگیری از ریختن آنها از درپوش ظروف طراحی شده‌اند، ممنوع خواهند بود.
 
نی:

این ممنوعیت شامل نی‌های پلاستیکی صاف و یا انعطاف‌پذیر است که کنار انواع نوشیدنی‌ها مانند جعبه‌های آبمیوه، ارائه می‌شوند. نی‌هایی که حاوی پلی‌استایرن یا پلی‌اتیلن هستند و یا نمی‌توانند که ۱۰۰ بار در ماشین ظرفشویی شستشو شوند، مشمول این ممنوعیت می‌شوند. نی‌های انعطاف‌پذیر پلاستیکی یک‌بار مصرف، که با ظروف نوشیدنی بسته‌بندی نمی‌شوند، در شرایط خاصی مثل استفاده برای افراد دارای معلولیت مستثنی شده‌اند.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, December 20, 2022 - 21:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به