آیا ترجیح می‌دهید دمای سرد و آسمان آفتابی داشته باشید یا دمای نسبتا ملایم اما ابری برای مدتی طولانی؟
آیا ترجیح می‌دهید دمای سرد و آسمان آفتابی داشته باشید یا دمای نسبتا ملایم اما ابری برای مدتی طولانی؟
بسیاری از مردم در سراسر شرق کانادا می‌توانند در روزهای آینده به این سوال پاسخ دهند زیرا هر دوی این شرایط را طی یک هفته تجربه می‌کنند و می‌توانند لااقل تکلیف خودشان را روشن کنند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
افزایش دمای ۳۰ درجه‌ای از دیروز شنبه صبح تا امروز یکشنبه ظهر در شرق کانادا و باران و برف شدیدی که در راه است
بله، دمای بسیار پایین و هوای بسیار سرد روزهای جمعه و شنبه که به واسطه یک جبهه هوای بسیار سرد آمده از سیبری (موسوم به گردباد قطبی) بر شرق کانادا مستولی شده بود، تقریبا به همان سرعتی که آمد، به همان سرعت هم رفت. خط افزایش دما در این مناطق با شیبی بسیار تند رو به بالاست بطوریکه اکنون این قسمت از کانادا با درجه‌هایی بسیار بالاتر از میانگین فصلی هر ساله روبروست. نوسان درجه حرارت از پایین به بالا در این مناطق تقریبا بیش از ۳۰ درجه، بین صبح شنبه تا ظهر یکشنبه بوده است. سرمای چند روز پیش که درجه حرارت را به سطوح رکوردشکنی رساند (اگرچه رکورد بلند مدتی را نشکست)، در دهه‌های گذشته کمتر نظیر داشته است. سرمای با باد در بزرگ‌شهر تورنتو به منهای ۳۰ درجه، در شهر و جنوب استان کبک به منهای ۴۰ درجه و در شمال استان کبک تا منهای ۵۰ درجه سقوط کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
در طول این مدت پایین‌ترین دمای اتاوا، پایتخت کانادا، منهای ۳۳.۱ درجه سانتی‌گراد (بدون باد) در صبح شنبه بود که کافی‌ست تا آن را با سردترین روز فوریه این شهر در سال ۱۹۶۷ مقایسه کنید که در ۱۳ فوریه آن سال دما به منهای ۳۳.۳ درجه سانتی‌گراد رسید. اتاوا امروز یکشنبه ظهر به حداکثر دمای نسبتا ملایم ۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید. مونترال که سرمایش به منهای ۲۹.۵ درجه سانتیگراد (بدون باد) رسیده بود، به رکوردشکنی در ۱۹ ژانویه ۱۹۹۴ خود بسیار نزدیک شد اما آن را نشکست. تورنتو نیز بین صبح شنبه و ظهر یکشنبه در تورنتو شاهد تغییر ۲۵ درجه‌ای بود، مونترال و هالیفاکس نوسان ۲۹ درجه سانتیگرادی داشتند در حالیکه کبک فقط ۲۰ درجه دمایش تغییر کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
با خروج این هوای سرد اما آب و هوای گرمی که از جنوب و آمریکا می‌آید، جایگزینش شد. درجه حرارت می‌تواند تا اواسط هفته جاری برای بخش‌هایی از جنوب انتاریو و شرق کانادا به بالای صفر و حتی تا ۵ درجه برسد. گزارشات امروز نشان می‌دهد دما در تورنتو امروز عصر به ۴ درجه بالای صفر رسید که باعث آب شدن برخی از برف‌ها شد. علیرغم دمای نسبتا گرم‌تر کنونی، هنوز از زمستان بسیار مانده و در کانادا در اوایل فوریه، هنوز فصل سرما و برف و یخ است، اگرچه آنچه در این هفته پیش‌بینی می‌شود سرمای کُشنده نیست.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
هوای هفته آینده در تورنتو، مونترال، کبک و ونکوور
و اما ابرها از امروز بر هوای شرق کانادا مستولی می‌شوند و با خود بارش می‌آورند. در تورنتو بارش در روزهای سه‌شنبه بصورت "باران یخی" و سپس در پنجشنبه بصورت باران شدید خواهد بود. در مونترال که هنوز در روز یکشنبه برف می‌بارد، در روز سه‌شنبه و پنجشنبه و جمعه صبح برف و باران خواهند داشت و از روز جمعه شب بارش‌ها تبدیل به برف می‌شود تا مجموعا حدود ۹ سانتی‌متر برف از آسمان ببارد. در شهر کبک اما یکشنبه برف می‌بارد و روزهای سه‌شنبه، پنجشنبه شب، جمعه و شنبه هم برف خواهد بارید. اما ونکوور پس از چند ساعت استراحت در امشب، از فردا باران شروع می‌شود تا حداقل یکشنبه هفته آینده.

از نظر دما، تورنتو تا روز شنبه دمایی بین منهای ۲ درجه تا مثبت ۴ درجه خواهد داشت که فقط از جمعه عصر تا یکشنبه ظهر رو به سردی با منهای ۱۵ درجه می‌رود. مونترال فقط صبح سه‌شنبه و صبح یکشنبه آینده تا منهای ۱۵ درجه پایین می‌رود و در بقیه زمان‌ها مانند تورنتو بین بین منهای ۲ درجه تا مثبت ۴ درجه خواهد بود. شهر کبک اما فقط صبح سه‌شنبه و صبح یکشنبه آینده تا منهای ۲۲ درجه پایین می‌رود و در بقیه هفته بین منهای ۸ درجه و منهای ۲ درجه خواهد بود. ونکوور اما بین مثبت ۴ درجه تا مثبت ۸ درجه را تا یکشنبه هفته آینده خواهد داشت.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, February 5, 2023 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به